Pátek 5. březen 2021
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Zataženo, déšť 12°C

Kdo je pan „nedotknutelný“? Husák je milovník rychlé jízdy i kámoš lobbistů

Autor: Reportéři Blesku - 
27. ledna 2021
05:00

U policie slouží už 35 let a jeho kariéra, během které to nakrátko dotáhl i na policejního prezidenta, nebyla úplně bez poskvrnky. Vladislav Husák je zřejmě milovníkem rychlé jízdy, před lety ho totiž načapali, jak se řítí ulicemi rychlostí skoro 200 kilometrů v hodině. Hodně se diskutovalo o jeho vazbách na vlivného podnikatele, pravomocně odsouzeného lobbistu Romana Janouška. Husákovi zlomila vaz účast na večírku v hotelu Petra Bendy v Teplicích, i když tvrdí, že tam byl pracovně a přespal jen proto, že bylo pozdě.  Policejní prezident Jan Švejdar ho odvolal z pozice šéfa v Libereckém kraji. 

Policejním prezidentem byl Vladislav Husák v letech 2005 až 2007, stál také v čele policejní ochranné služby, kde musel skončit kvůli chybějící bezpečnostní prověrce. Poté se ale stal krajským policejním šéfem na Liberecku. Má za sebou slušnou řádku afér.

2012 – Musel opustit vysoký post náměstka policejního prezidenta kvůli údajně moc těsným vazbám na lobbistu Romana Janouška (52).

2011 – V Obecním domě v Praze ho Blesk přistihl u stolu s bývalým primátorem Pavlem Bémem (57, ODS) a známým pražským vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou (52) i s Janouškem. A stejně jako teď se obhajoval slovy, že šel zrovna kolem a stavil se jen na limonádu.

V roce 2011 ještě jako náměstek policejního prezidenta se objevil na tajné schůzce kmotrůV roce 2011 ještě jako náměstek policejního prezidenta se objevil na tajné schůzce kmotrů | reprofoto Deník Blesk

2006 – I během svého působení na postu šéfa policie si Husák nelámal hlavu s tím, že by se neměl stýkat s vlivnými. V květnu ho Blesk vyfotil s milenkou na kolonádě v Karlových Varech. Tehdy se mělo jednat o asistentku ředitele kanceláře ministra vnitra.

Husák byl roku 2006 přistižen s milenkou, zrovna když policií hýbal skandál se zmlácenou Kateřinou JacquesHusák byl roku 2006 přistižen s milenkou, zrovna když policií hýbal skandál se zmlácenou Kateřinou Jacques | reprofoto Deník Blesk

V červenci 2006 ho zase MF Dnes přistihla, jak jede na rychlostní silnici Karlovy Vary – Praha autem rychlostí 190 kilometrů za hodinu.

V témže roce byl také podezřelý, že je zapojen v korupční kauze biolíh. Podle Mladé fronty Dnes si před pozatýkáním biolihového gangu často telefonoval s podnikatelem a bývalým poradcem Miloše Zemana (76) Miroslavem Šloufem (†69). Inspekce to ale neprokázala.

Video Mejdan v hotelu Petra Bendy: Dorazil i expremiér Paroubek - reportéři Blesku

gejsovic ( 27. ledna 2021 17:46 )

Tady si každý dělá demokracii jak mu vyhovuje.Kam jsme to dospěli?

tomik007 ( 27. ledna 2021 15:22 )

STESTI ZE NEMA PROVJERKU - jinak by byl asi v base

xoxo ( 27. ledna 2021 13:39 )

Musíme být jako národ k smíchu. Ten "poďobanej" klukovník je slizoun od pohledu. To je garnitura. Kluci, ale pamatujte si - žádný strom neroste do nebe...

AIiAIice ( 27. ledna 2021 13:37 )

A co jsi tím chtěl říct, tele? Že mají media suplovat práci policie? Právě proto, že vědí co jsou tihle ptáčkové zač po nich jdou paparazi. Co bys ještě po nich chtěl? Byla to media, která na ně upozornila. Tak co tady meleš, že se to nedalo utajit. Utajený by to bylo, kdyby po nich naopak nešli, kašpare.

AIiAIice ( 27. ledna 2021 13:33 )

A jak to souvisí s tím, že vláda má bez pardonu skrze policii a justici trestat porušení zákona a jejich vlastních nařízení?

Zobrazit celou diskusi
Další videa