Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Jeptišky porušily covidová opatření. V parku vymítaly ďábla z parlamentu

Autor: Darina Jíchová - 
25. února 2021
20:25

Dvě irské karmelitky, matka Irene Gibson a sestra Anna Marie, čelí obvinění, že porušily opatření spojená s koronavirem. Jeptišky vycestovaly z města Cork do Dublinu, kde se v parku účastnily tradiční mše. Ještě dříve ale provedly exorcismus, vymítaly ďábla z irského parlamentu, informoval list Daily Mail.

Sestry se v Dublinu sešly 8. prosince, v tu dobu v Irsku platil zákaz cestování napříč zemí. Jeptišky se nejdříve účastnily vymítání ďábla a pak šly na mši, které se účastnilo dalších cca 70 věřících. Obě akce se konaly v parku před irským parlamentem. Jeptišky urazily 217 kilometrů, aby se do Dublinu dostaly.

Věřící porušili restrikce

Za ďábla věřící označili irského prezidenta Michaela D. Higginse a několik jeho nejvyšších zákonodárců. Exorcismus vedl otec Giacomo Ballini, který pokropil budovu parlamentu svěcenou vodou. „Satane, opusť toto místo!“ Video z vymítání ďábla se objevilo i na sociálních sítích. „Žádný člověk nemá moc na to, aby nám sebral právo konat mše,“ hlásal kněz. Nicméně kvůli šíření koronaviru je v zemi omezeno shromažďování, venku se může sejít maximálně 15 osob.

Irsko od počátku pandemie zaznamenalo 216 tisíc případů koronaviru, přes 4 tisíce osob mu podlehlo.

Video  Pomoc plným nemocnicím: Domácí péče? Chybí společná řeč a zájem ministerstva, říká šéfka sester.  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa