Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Prymula na Hrad? Zeman chce „muže vyhazovů“ do svého týmu expertů

Autor: jko, jt - 
25. února 2021
09:20

Skončil jako ministr zdravotnictví. Skončil jako poradce premiéra. Skončil jako náměstek na »zdrávku«. Přesto se Roman Prymula (57) možná znovu vrátí na scénu. O navázání spolupráce s ním totiž uvažuje prezident Miloš Zeman (76).

Informaci Blesku, že by Prymula mohl radit hlavě státu, potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Pan prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal,“ uvedl pro Blesk. Exministr zdravotnictví je odborníkem na epidemiologii, je tedy možné, že by Zemanovi mohl radit ohledně řádící pandemie covidu. Sám Prymula na dotazy Blesku do uzávěrky vydání neodpověděl.

Muž vyhazovů

Už loni na jaře odešel Prymula z vlastní vůle z pozice náměstka na ministerstvu zdravotnictví. Aby premiér Andrej Babiš (66, ANO) nepřišel o tehdejší tvář boje proti koronaviru, udělal z něj vládního zmocněnce. Po odchodu Adama Vojtěcha (34, za ANO) z vlády to byl právě Prymula, kdo obsadil volné křeslo šéfa rezortu zdravotnictví. V něm ale vydržel jen krátce.

Video Snímky, které usvědčily Prymulu: V hospodě vlastním opatřením navzdory! - Marek Pátek, Martin Hykl, Aleš Brunclík

V říjnu 2020 ho totiž Blesk vyfotografoval na tajné schůzce v restauraci Rio na Vyšehradě. I tak se ale předseda vlády svého koně nechtěl zbavit a udělal z něj poradce. I tady ale Prymula nepobyl dlouho. Vaz mu zlomily snímky, na nichž je na fotbalovém utkání pražské Slavie. Ještě před týdnem se pak zaříkal, že už se do veřejných funkcí nevrátí.

Video Na zápase Slavie byl i Prymula. Pár hodin předtím vyzýval k tvrdému lockdownu - iSport TV

pokrok ( 25. února 2021 20:13 )

Ten největší chudák na Hradě,-

který už dávno měl být v LDN,-
je doslova obklopen samými "odbornými " idioty
komunisty , dotačními dravci a podovbdníky
a estébáckými šmejdy,-

takže není divu -
že již zcela nemyslící Zeman - chce do svého týmu -
toho největšího "krále odborníků z řad svých hlupáků !

Jaký Hradní pán - takový celý Miloušův krám!

A proto jak ta naše Česká republika,-
kterou nám řídí ještě větší blbci než jsme si doposud mysleli-
má také vypadat ?

Blacktip ( 25. února 2021 19:36 )

Kdyz pominu, ze je to totalni i.d.i.o.t tak ani jako odbornik se moc nepredvedl. Koronac se od zari vali republikou a je to cim dal horsi. Tak nevim, co si o tech opatrenich myslet. Jo, dost lidi se chovaji jako tupa ho.va.da a s koronacem chodi do prace, na chlastacky apod, ale stejne...cela Evropa se nas uz stiti a vcelku se nedivim.

altmanova ( 25. února 2021 16:58 )

nikdo nemůže za to, že to nevidíte!

doktormediciny ( 25. února 2021 16:11 )

....To je terochu silne....Nekde si udelali veceri. Do hospody jit nemohli....No, na tu kopanou asi nemel chodit....Aler kdo mel zajem to rozmaznout, to nevim...Na jeho prognosy na zacatku prazdnin b o h u z e l doslo...

mord ( 25. února 2021 15:18 )

Tomu jde jenom o.penize a aby nešel sedět. Všechno ostatní je mu lhostejne

Zobrazit celou diskusi
Další videa