Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 7°C

Babička (92) jela do Nového Jičína na očkování v -15stupňových mrazech: Nekonalo se, chyba systému!

Ilustrační foto  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, rum - 
18. ledna 2021
14:44

Do nemocnice v Novém Jičíně cestovala Alena Rousová (92) společně s dcerou (70) z Rožnova pod Radhoštěm. Měla potvrzený termín na očkování, jenže žádné očkování se nekonalo. Kvůli chybě! Registrační systém neměl termíny vůbec nabízet.

„V pátek jsem svou dvaadevadesátiletou slepou babičku 45 minut registrovala na očkování, a to do nemocnice v Novém Jičíně. Přišlo nám i potvrzení pro obě kola očkování,“ řekla její vnučka Jana Krčmářová. Babička se v pondělí za doprovodu své dcery (70) vypravila na určený termín do 30 kilometrů vzdáleného zdravotnického zařízení.

„Na místě jim bylo řečeno, že systém nefunguje a babička naočkována být nemůže. S maminkou tam cestovaly v patnáctistupňovém mrazu. Dokázala bych ještě pochopit, že systém může zkolabovat, ale nedostali jsme ani žádnou informaci, že tam jezdit nemají, “ dodala Krčmářová.

Až od středy

Podle mluvčí nemocnice Radky Miloševské je to kvůli technickým problémům v centrálním registračním systému, systém podle ní termíny vůbec neměl nabízet. Oficiálně zahájí vakcinační centrum novojičínské nemocnice provoz ve středu 20. ledna.

„Vinou technické chyby došlo k přihlášení několika osob na očkování na dnešek a úterý, ačkoliv tyto termíny neměly být systémem vůbec nabízeny. Přihlášené klienty jsme s omluvou kontaktovali okamžitě ještě v pátek, kdy jim byla prostřednictvím registračního systému zaslána zpráva na jimi uvedenou e-mailovou adresu,“ uvedla Miloševská.

Dodala, že poté centrální správa systému vymazala přihlášené z registrační evidence, a nemocnice tak přišla o údaje o nich, takže je nemohla kontaktovat.

Nová registrace

Jana Krčmářová babičku k očkování registrovala znovu, tentokrát na úterý do Frýdku-Místku. „Raději jsem si tam ještě volala, už mají vypsané termíny, ale ještě čekají na vakcínu, která by měla dorazit dnes,“ uvedla.

Babičku dokázala registrovat pod stejným rodným číslem znova. „Je zvláštní, že systém neumí spárovat rodná čísla a vyhodnotit, že babička už jednou registrovaná byla,“ diví se Krčmářová.

„Je nám líto nepříjemností, které v souvislosti s technickou chybou rezervačního systému klientům vznikly. Vedení nemocnice se proto rozhodlo, že klienty, kteří i přes zrušení sjednaného termínu zítra (v úterý) do nemocnice dorazí, naočkuje,“ doplnila mluvčí nemocnice Miloševská.

VIDEO: Hamáček: Jehel máme dost. A covid odsune sčítání lidu?

Video Hamáček: Jehel máme dost. A covid odsune sčítání lidu? - ministerstvo vnitra

zkratik ( 19. ledna 2021 00:11 )

tak si babička jednou udělala výlet místo courání po marketu.

robyno1 ( 18. ledna 2021 23:51 )

Aby to pro babičku nebyla poprava. Přece jen se jedná o experimentální elixír.

amerlock ( 18. ledna 2021 21:23 )

moje řeč. Ale nahlas se to nesmí říkat v rámci falešné korektnosti.

dynaty ( 18. ledna 2021 20:40 )

oliiiii3 ( 18. ledna 2021 20:26 )

Že se na to očkování nevyprdnou , každý nadával a nejednou tam lezou

Zobrazit celou diskusi
Další videa