Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Divoký noční život covidu navzdory: Další ilegální party se stovkami lidí rozprášila policie

Autor: ČTK - 
29. listopadu 2020
07:14

Z porušení karanténních nařízení i dalších přečinů obvinila newyorská policie organizátory večírku, na kterém se v noci na sobotu v centru nejlidnatějšího amerického města sešly asi čtyři stovky lidí. Akci ukončil okolo třetí hodiny ráno zásah strážců zákona. Nutno dodat, že tajné mejdany jsou v americkém velkoměstě téměř na denním, tedy spíše nočním, pořádku. 

Dějištěm páteční party, které policie popsala jako "nelegální klub", byl komerční objekt ve čtvrti Garment District na Manhattanu, informoval deník New York Times. Policie tam v návaznosti na stížnost zamířila přibližně v 02:45 místního času a uvnitř údajně našla nejméně 393 lidí.

Šerif Joseph Fucito v prohlášení uvedl, že účastníci večírku kromě porušování krizových opatření města a státu New York také nedodržovali zásady boje proti covidu-19. Na místě bylo údajně velké množství alkoholických nápojů, policie desítky lahví zabavila.

"V objektu byl prodáván alkohol, přičemž dané místo nemá příslušnou licenci," uvedl Fucito. Policie vznáší obvinění proti čtyřem údajným organizátorům akce, žádný z nich však už ve vazbě není. Se žádným z účastníků podle NYT řízení zahájeno nebylo.

New York, který byl na jaře epicentrem koronavirové epidemie ve Spojených státech, se aktuálně potýká s druhou vlnou nákazy a opět zde platí relativně přísné restrikce. Bary a restaurace nesmí mít otevřeno po 22:00, v domácnostech se nesmí scházet více než deset lidí, uzavřely se státní školy a na veřejných místech platí povinnost nosit roušku.

Video Policejní zásah ukončil nelegální party v tajně otevřeném klubu v centru Prahy - Václav Burian Blesk.cz

Zákaz však zisku a zábavy chtivým nebrání pouštět se do rizika a takové akce pořádat. A nejedná se jenom o prostředí nočních klubů a vykřičených podniků. Jen před pár dny uniklo video z tajné ortodoxní židovské svatby, které se účastnilo několik tisíc hostů.

 

Citronel ( 29. listopadu 2020 09:47 )

Vlády zemí v době pandemie a zákazu vycházení by měla rozdávat mužům i ženám erotické pomůcky, pak by zoufalci neměli akutní potřebu někoho hledat za účelem páření.

pfoto1 ( 29. listopadu 2020 08:36 )

"Narazili jsme na ohnisko dekadence, žádáme posily!"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud