Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno, sněžení 2°C

Exkluzivní svědectví o zakázaných radovánkách v centru Prahy: Knihovna ukrývala utajený vchod

Autor: VaB - 
29. listopadu 2020
05:00

119 mladých, převážně cizinců, vyhmátla v noci z pátku na sobotu policie v tajném baru. Vstup byl na heslo, platba na místě v hotovosti. Jenže pak na ně přišla policie a bylo po zábavě! Blesk exkluzivně získal svědectví ženy, která má informace o tom, jak to chodí v klubu a jeho okolí. Promluvila pod podmínkou anonymity o tajné místnosti za knihovnou i o „divných lidech“, kteří se okolo potloukají.

Pro policisty byla noční šťára z pátku na sobotu hotový majstrštyk. Povedlo se jim totiž vyhmátnout tajný bar plný mladých lidí. V nouzovém stavu a v době koronaviru, který sužuje Česko. Policie zvolila pro vniknutí do domu poněkud silovou taktiku. 

Protože dřevěná vstupní vrata byla zamčená, policie použila beranidlo. Jak je vidět na videu Blesku, ohlušující rány se nesly celou ulicí. Poté se policie dostala do útrob tajného, ukrytého baru, který se nacházel „ve sklepení“.

 

Video Policie rozehnala párty v nočním klubu, 27. listopadu 2020. - Policie České republiky

Na fotografiích si můžete prohlédnout, kudy návštěvníci do baru a na party chodili. K místu se sjely desítky policistů, včetně těch v civilu. Nechyběla ani záchranná služba. Ta na místo poslala dvě velké sanitky a velkokapacitní modul Atego.

Tajnou místnost skryla knihovna

Situace podobná té poslední se v domě opakovala dlouhodobě. Vyplývá to i ze svědectví ženy, která situaci zblízka zná. Z různých obav se ale rozhodla, že nechce, aby bylo zveřejněno její jméno či fotografie. Redakce jméno ženy zná. 

„Lidi se tady motají pořád, tohle, co jsem četla, byla docela velká akce. Těch lidí, co jsem viděla, bylo mraky. Nevěřím ale tomu, že se to plánovalo měsíc, tady to žije pořád,“ uvedla pro Blesk žena.

Lidé podle ní do domu a do jeho útrob chodí více než často. „Nevím teda kolik, ale motají se tam. Je to prostě takový doupě,“ popsala s tím, že hudba z „baru“ byla slyšet, ale ne nějak extra hlasitě. „Rozhodně to není tak nahlas, že by to rušilo.“

Proces, jakým se lidé do baru dostávají, je vcelku zajímavý. „Chodí do toho malého prostoru, co je vedle schránek, je to takový malý bar. Tam je nějaký vchod schovaný za knihovnou, kudy se jde dolů do sklepa a tam se prostě kalí,“ uvádí. Majitel to má zřejmě důmyslně vymyšlené.

Kousek od vchodu jsou další schody, u těch si ale žena není jistá, zda jsou s místností propojené. Celý den je ale hlídala hlídka policie, nikdo nesměl dovnitř, k místu se později dostavil i policejní technik na zadokumentování místa. 

„Když jsem tady večer viděla ty policajty, tak mě to vůbec nenaštvalo, to už bylo přehnaný,“ řekla žena, která i v pátek večer přišla na místo ve chvíli, kdy právě probíhal zákrok.

Video Policejní zásah ukončil nelegální party v tajně otevřeném klubu v centru Prahy - Václav Burian Blesk.cz

Po pitce spící opilci

„Je to prostě doupě. Jdu tam večer, byla tam akce, party, pak jdu brzy ráno do práce a ti lidé se tam furt motají. Pak mě to štve, když jdu a spí tam opilý chlap na schodech. To už je přehnaný,“ dodala s tím, že šlo většinou o „divné lidi“. 

Policie po zásahu v obležení těžkooděnců vyvedla devět mužů, které považuje za možné organizátory. Podle informací Blesku je poté převezli na jednu ze služeben. Dle stanice CNN Prima News se policie na akci chystala několik dní, protože o ní věděla již déle. Systém pozvánek a oznámení místa a času konání akce byl šířen a avizován pomocí sociálních sítí. Organizátor údajně zájemce přímo zval na party v Anenské ulici či okolí Anenského náměstí. V desetiminutových intervalech v čas konání akce pověření lidé procházeli okolím a návštěvníci je mohli kontaktovat. Kdo znal v angličtině heslo dne, byl prý vpuštěn dovnitř. 

e.lesanova ( 29. listopadu 2020 20:30 )

No, Kocáb žvaní hezky, akorát nepromyslel detaily...On rozhodoval při rekonstrukci domu, co a kde bude..ví o každé myší díře...byla 30 let "hojná doba"...kolik asi sypala "černá" nálevna pro cizince denně, kdy jí proběhlo pár stovek cizinců?? Asi se nemusím ptát, kolik z vejvaru bylo odvedeno do státní kasy, co??

abcdefghijkl ( 29. listopadu 2020 13:48 )

A zisky z té tajné hospody taky nesedí

abcdefghijkl ( 29. listopadu 2020 13:46 )

S tím "zvikem" pomalu
A jinak pořízení kérky skutečně je znak primitivů.
A umělecká disciplina to už možná je, ale lidská kůže je pouze plátno pro tatéra a nikoliv něco co by povyšovalo hloupou "oběť".
A o té špici ve společenském postavení si můžete nechat leda zdát

abcdefghijkl ( 29. listopadu 2020 13:42 )

A spolumajitel Kocáb prostě NIC NEVÍ

mikes15 ( 29. listopadu 2020 10:42 )

pjotri: Ale někomu to vadilo, zas mě neber doslovně

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud