Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Nezodpovědné, nemorální, soptí Blatný po ilegální party v centru Prahy. A zmínil tresty

Autor: sova, pom - 
28. listopadu 2020
18:22

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) reagoval na incident, který se odehrál v noci z pátku na sobotu v centru Prahy. V tajném podzemním klubu v Anenské ulici se sešla více než stovka mladých lidí. Nelegální párty nakonec rozpustili zasahující policisté, kteří pro vstup do prostor museli použít beranidlo. Podle ministra šlo o nezodpovědnou a nemorální akci a za prohřešky by měly padat pokuty, řekl po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Schůzky se zúčastnil také bývalý šéf rezortu Roman Prymula.

Tajného večírku se zúčastnilo 17 Čechů a 102 cizinců. Šlo o převážně mladé lidi a studenty, kteří do Prahy přijeli v rámci programu Erasmus. Popíjeli alkohol, hráli fotbálek a bavili se bez roušek, jako by ani žádná koronavirová krize neexistovala. Jedna dívka byla natolik opilá, že ji odvezla záchranka. Blatný akci odsoudil, stejně jako provozovatele restaurací, kteří nazdory zákazu otevřeli.

Já rozumím tomu, že některá opatření jsou nepopulární. Rozumím tomu, že trvají delší dobu, než si řada z nás původně myslela. Ale to není vina nikoho z nás. (...) Jestliže většina osob v této zemi respektuje nařízení, tak není zodpovědné, slušné, morální ani akceptovatelné, aby z toho vybočovala malá skupina lidí, kteří se budou chovat proti těmto principům,“ řekl ministr Blatný na tiskové konferenci v Lánech.

Blatný chce pokuty

Ministr očekává, že zakročí úřady, a ti, kteří nařízení porušují, dostanou pokuty. V případě party v centru Prahy policie zadržela osm lidí, které pokládá za organizátory. „Je to jednání, které je odsouzeníhodné, a myslím si, že by mělo být také adekvátně ohodnoceno včetně případného uložení pokut,“ řekl Blatný s tím, že bude požadovat, aby byly z události vyvozeny patřičné důsledky.

Podle informací Blesk.cz organizátor svolal párty přes soukromý profil na sociálních sítích. Vstup na zakázaný večírek byl na tajné heslo.

Video  Policejní zásah ukončil nelegální party v tajně otevřeném klubu v centru Prahy  - Václav Burian Blesk.cz
Video se připravuje ...

Maximilian ( 29. listopadu 2020 04:58 )

Ti řeší jen zničení živnostníků,malý krám je nebezpečný,na výuku dětí ze sociálně slabých rodin a výuku dětí,které do školy nenastoupí zapomneli

Maximilian ( 29. listopadu 2020 04:55 )

zirioges ( 29. listopadu 2020 01:16 )

Ministři a politici se už nebojí pandemie

Omasta ( 28. listopadu 2020 23:45 )

Oni ti nic nenahradí. Musel by žalovat stát. Babiš by ti řekc: Já nic, já jenou zaměstnanec. Plnil jsem příkazy epidemiologů a marketingových poradců.

Omasta ( 28. listopadu 2020 23:42 )

Blatný podle zákona nemá vůbec právo policajty do restaurace posílat.
PES je lumpárna k ohlupování lidí. Tak vás můžou vodit za nos jako osla za mrkví.
.
Jak by ten PES Protiepidemický systém mohl být správně? Zabránit neprůhlednosti: Především by měly být jen 2 stupně: Zapnuté restrikce a vypnuté restrikce, aby nebyli diskriminovaní někteří podnikatelé a aby si i lidi na chvílu oddechli.
.
Vstupní hodnota by měla být jen jedna, kterou nejde zfalšovat ani k ní přidávat mrtvé duše. A sice počet hospitalizovaných v těžkém stavu nebo s vysoce intenzivní péčí (UPV, ECMO).
.
Proč? Jediné odůvodnění pro jakékoliv restrikce je hrozba zahlcení nemocnic. Bohužel se provalilo, že nemocnice jsou celých 8 měsíců až do dnešního dne poloprázdné a vešlo by se do nich 12.000 hospitalizovaných a 1.500 ve vážném stavu.
.
Restrikce by se mohly zapínat při 1300 těžkých případů a vypínat při dosažení 1100 těžkých případů, a to by zamezilo korupci a ožebračování obyvatelstva i zdravotních pojišťoven.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa