Pondělí 30. listopad 2020
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno 2°C

Trasuje, kdo může: V Plzni se zapojili i zaměstnanci magistrátu

Autor: rv - 
5. listopadu 2020
13:40

Pomoci krajské hygieně s trasováním kontaktů covid pozitivních lidí se snaží i desítka zaměstnanců plzeňského magistrátu. Jsou připraveni nakažené obvolávat tak dlouho, dokud budou hygienici jejich pomoc potřebovat. Denně tak pomáhají s trasováním několika desítek pozitivně testovaných z celého Plzeňského kraje.

Úředníci volají lidem, kteří se setkali s covid  pozitivním člověkem, a objednávají je na testování na odběrová místa. Pracovníci města obdrží každý den seznam pozitivních občanů. Například pro čtveřici, která má na starost Plzeň-město, to představuje na tři desítky kontaktů.

„Jde o studenty, důchodce, osoby v produktivním věku. Reakce těch lidí jsou skvělé. Čekají na náš telefonát, tu informaci, že jsou pozitivní, už mají. Dáváme s nimi dohromady seznam lidí, se kterými přišli do kontaktu,“ popsala jedna z trasujících, Michaela Hodková.Ta se setkala i s případem covid pozitivní dvouměsíční holčičky.

Trasování jednoho pozitivního zabere v průměru kolem 25 minut. „O víkendu jsem zvládla kolem 20 osob za den,“ doplnila zaměstnankyně magistrátu Markéta Vágnerová, která má na starost okres Domažlice.

„Jde zpravidla o lidi, kteří už jsou v izolaci. Rizikových kontaktů tak u nich bývá méně,“ dodala Vágnerová s tím, že často se jedná právě o rodinné příslušníky nakažených. Ti většinou už sami dobrovolně nastoupili do karantény.

VIDEO: Roman Prymula o koronaviru: Není to žádná chřipečka.

Video Prymula: Není to žádná chřipečka. A zmínil 30 tisíc mrtvých, kdyby nebyla opatření - Twitter - R. Prymula

aeraluna ( 5. listopadu 2020 14:07 )

Prý lidi jsou skvělí 🤣🤣🤣 Tak to měla pipi doteď jeden hovor se svou matkou, hromadu štěstí nebo kecá. Za c) je správně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud