Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Detaily vyšehradské schůzky: Útrata přes 40 tisíc a syn známého bafuňáře u stolu

Autor: for - 
2. listopadu 2020
11:28

Schůzky, která stála Romana Prymulu ministerské křeslo, se podle serveru Neovlivní.cz účastnil i stejnojmenný syn fotbalového bafuňáře Jana Gottvalda. Podle serveru navíc nebyl jen prostým účastníkem, ale dokonce iniciátorem setkání. Anonymní zdroj popsal bujaré veselí Gottvalda mladšího od pozdních odpoledních hodin a prozradil i detaily o útratě a chování u stolu.

Na restauraci Rio's bude epidemiolog Roman Prymula ještě dlouho vzpomínat. Jeho účast na zakázané schůzce, kterou odhalili fotografové Blesku, jej stála ministerské křeslo, a více než týden po události se objevují další a další detaily této vyšehradské schůzky.

Blesk stihl zachytit v pozdních večerních hodinách Prymulu a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Brzy ale vyšlo najevo, že se schůzky účastnily i další osoby. Nově přišel server Neovlivní.cz s informací, že u stolu popíjel i syn stejnojmenného bafuňáře Jan Gottvald.

Vysoká útrata a demonstrace ega

Podle Neovlivní.cz seděl Gottvald se svou partou v restauraci, která měla být dle vládních nařízení zavřená, už od pozdního odpoledne. „Popíjeli a jedli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,“ popsal pro server byznysmen, který má o schůzce detailní informace.

Gottvald se podle serveru nakonec dovolal právě i Jaroslavu Faltýnkovi, se kterým podle serveru několik měsíců spolupracuje. Další pokračování již čtenáři znají. Faltýnek následně pozval i Prymulu, se kterým měl mít ten večer schůzku. Prymula tvrdí, že účelem schůzky bylo probrat celoplošné testování ještě společně se šéfem FN Ostrava Jiřím Havrlantem. Potvrdil také, že u stolu nebyli sami, ačkoliv účastníky setkání neznal.

Co přesně se ale v restauraci, či snad v salonku, řešilo, je záhadou. „U Gottvaldova stolu to byla především demonstrace jejich ega. Jsou to hráči, druhé až třetí ligy. Ale jejich útrata ten večer dosáhla 40 tisíc korun,“ uvedl zdroj obeznámený s průběhem.

Video Snímky, které usvědčily Prymulu: V hospodě vlastním opatřením navzdory! - Marek Pátek, Martin Hykl, Aleš Brunclík

Gottvald svou účast na schůzce nepopřel, ale ani nevyvrátil. Neovlivní.cz vyjádření nezískali, ale odkazují se na dva na sobě nezávislé zdoje.

Rodina Gottvalda patřila v devadesátých letech mezi vlivné postavy podnikatelského světa. Jeho otec stál za fotbalovými Drnovicemi a jeden čas se pyšnil i postem místopředsedou fotbalového svazu. Gottvald senior rovněž jednu dobu vlastnil ústeckou Setuzu, kterou od něj získal zavražděný kmotr podsvětí František Mrázek s podnikatelem Tomášem Pitrem. S Mrázkem Gottvald starší čile spolupracoval. Jeho syn pak šel v jeho šlépějích a jednu dobu udržoval pracovní vztah s Radovanem Krejčířem.

Roman Prymula po odhalení Blesku nakonec rezignoval. Na postu ministra zdravotnictví jej vystřídal Jan Blatný.

Video Slib Babišovi. Ministr Blatný řekl, proč čekal s vyjádřeními. A jak je to s „výkřiky“ na twitteru? - Blesk Zprávy, Aleš Brunclík

wallster ( 3. listopadu 2020 10:10 )

Raději k snídani chleba namazanej covidem, než Burešovu koblihu

illenne ( 3. listopadu 2020 09:43 )

Elita národa, kontakty s různými šíbry. Ta útrata svědčí o tom, že nejen na to mají ze svých nadstandardních příjmů, ale ještě jsou to gurmáni. Nebylo to určitě kafe s croasanty a jemně perlivá Mattoni. Tihle lidé půjdou vždy za svým, u nich jsou totiž peníze vždy na prvním místě. A způsob, jak k nim přijít ovládají velmi dobře.

petrolinda ( 3. listopadu 2020 09:16 )

PROTO TI ŠMEJDI ZRUŠILI DISKUSI U VÍDEŃSKÉHO MASAKRU????

petrolinda ( 3. listopadu 2020 09:13 )

Že pořád nevíte, kdo vlastní - Seznam.cz, Novinky.cz a Stream.cz.?
To je v ČR ticho ...., ale když Babiš koupí média, tak se ozve řev, jak v ZOO!
Tak vězte:
SEZNAM.CZ, NOVINKY.CZ A STREAM.CZ BYLY ODKOUPENY AMERICKOU FIRMOU TIGER HOLDING FOUR, KTERÁ PATŘÍ SOROSOVI a to ZA 1,7 MLD. KORUN. OFICIÁLNÍMI VLASTNÍKY CZECH MEDIA INVEST, KAM PATŘÍ I BLESK , JSOU DVĚ SPOLEČNOSTI, HOLANDSKÁ GRUENBERG INVESTMENT B.V. A BRITSKÁ INTERSCOPE LIMITED, KTERÉ VLASTNÍ ...TAKÉ SOROS. TAK UŽ VÁM SVÍTÁ A UŽ CHÁPETE, KDO NÁS " KRMÍ " INFORMACEMI ?! TAK PROTO JE V ČR TAK SILNÁ PROPAGANDA PROTI BABIŠOVI A ZEMANOVI

mislivec ( 3. listopadu 2020 08:45 )

To bylo i za komárů. S tim rozdílem, že byly lidi co si nakradly (v malym – skoro všichni – nebo ve velkym, točili se o tom dokonce supr trapný komedie), pak byly majitelé rudých knížek, ty stáli nade všema ostatníma, no a nakonec poctiváci co měly nevyhnutelně how–no.
V kapitalismu ty poctiváci nemusejí mít nevyhnutelně how–no. Znám v kapitalizmu dost poctivejch a více či méně bohatejch lidí. A vo tom to je.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud