Středa 2. prosinec 2020
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno -1°C

Feri „školil“ Babiše z komunikace o opatřeních. Vláda ji prý „polidští“, slíbil premiér

Autor: ČTK, for - 
22. října 2020
16:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) podpořil při dnešních sněmovních interpelacích námět Dominika Feriho (TOP 09), aby vláda vysvětlovala opatření k omezení šíření covidu-19 srozumitelnou formou. Feri poukazoval na to, že restrikce jsou psány právnickým jazykem a mohou působit i výkladové potíže. Míní, že by měla vzniknout webová stránka, na níž by byla opatření popsána lidsky i s konkrétními příklady.

Feriho sleduje na sociální síti Instagram kolem 700 tisíc lidí, v poslední době se věnuje právě vysvětlování vládních opatření, která jsou podle něj mnoha lidem nejasná, a proto hledají odpověď na konkrétní otázky.

„Určitě to má moji podporu,“ řekl Babiš nabídl Ferimu schůzku. Podle premiéra by bylo dobré komunikaci s veřejností „polidštit“. Babiš ale také uvedl, že na úřadu vlády nejsou schopni něco takého řešit. Feriho pozval na schůzku do Strakovy akademie, nejmladší český poslanec ji následně na instagramu potvrdil.

Ministerský předseda připustil, že komunikace záležitostí kolem nového typu koronaviru je slabá stránka vlády, spěje však podle něho k lepšímu. Poukázal na twitterový účet ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). „Odpovídá na dotazy a má to nejlepší ze všech ministrů,“ soudí. Babiš také pochválil Feriho informování na instagramu. „Co jste udělal vy, měl udělat (ministr školství Robert) Plaga (za ANO),“ podotkl Babiš.

Ministerský předseda také čelil požadavku předsedy hnutí STAN Víta Rakušana na zveřejňování dat ohledně infekce a dalších plánů vlády. „Chcete od nás, abychom řekli dopředu, co bude. To neví nikdo,“ komentoval to Babiš.

Video Babiš po Prymulovi a Zemanovi vyzval lidi: Zůstaňte doma, s rodinou, jděte jen do práce. - Facebook - A. Babiš

vendulala ( 24. října 2020 07:26 )

Snažil se přeskolit psychopata k lidskosti? Ani za tisíc let..

tomik007 ( 22. října 2020 23:15 )

ANO - Afrocech Ferri mluví DALEKO lepší češtinou nežli Buresh

Ewwa ( 22. října 2020 22:00 )

A jakou vinu máte na mysli, občane? Asi, že vyhověl soudcům, když mu přikázali odstranit coronu všechny překážky, aby se mohl dostat do každé rodiny? Každé slovíčko je důležité i každá tečka nebo čárka! viz; Pověsit né, osvobodit! Pověsit, né osvobodit! Není to na vás moc složité?

H2So4marmat ( 22. října 2020 19:21 )

Když ses dala vopíchat volem , co se divíš ..

H2So4marmat ( 22. října 2020 19:19 )

Už tě v Perlovce vyloučili stará kraksno nás se ujali sousedi , ŠLAPKO

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud