Pátek 23. duben 2021
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 11°C

Koronavirus v Praze: 264 nakažených za středu, obě dávky vakcíny má zatím 171 tisíc lidí

Aktualizováno -
22. dubna 2021
09:23
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

Laboratoře v Praze ve středu potvrdily 264 nových případů onemocnění covid-19. Bylo to bezmála o sto případů méně než v úterý a o čtvrtinu méně ve srovnání se středou předchozího týdne. Počet aplikovaných dávek očkování proti novému koronaviru byl ve středu v metropoli nejnižší ve všední den za poslední více než tři týdny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku koronavirové epidemie loni v březnu se v metropoli prokazatelně nakazilo přes 180 000 lidí. Přibližně 95 procent z nich už se uzdravilo. Naopak 2638 lidí s prokázaným koronavirem zemřelo.

Šíření epidemie v Praze v posledních týdnech zpomaluje. Průměr od začátku dubna je 335 nových případů za den, přičemž maximem bylo 643 případů z povelikonoční středy 7. dubna. Březnový průměr byl téměř 1066 případů za den.

Praha patří v porovnání s ostatními okresy k méně zasaženým. Na 100 000 obyvatel za poslední týden hlásí zhruba 138 nakažených. Nejvíce případů za posledních sedm dní eviduje ministerstvo v okrese Vsetín, a to 338 na 100 000 obyvatel. Naopak nejlépe je na tom Chebsko s 23 případy na 100 000 obyvatel.

S úbytkem nových případů nákazy se mírně snižuje i nápor na zdravotnická zařízení. Z přibližně 3000 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem v pražských nemocnicích bylo dnes ráno volných 17 procent, pro pacienty s covidem-19 jich je připraveno 175. Lůžek s plicní ventilací bylo neobsazených 13 procent, z přenosných ventilátorů jich bylo k dispozici 67 procent a volná byla i více než třetina přístrojů ECMO, které zajišťují nejvážněji nemocným mimotělní okysličování krve.

Očkování

Zdravotníci v Praze ve středu aplikovali 6732 dávek vakcíny proti covidu, nejméně ve všední den od 29. března. Oproti předchozí středě počet očkování klesl o 2300 dávek.

Od začátku očkování proti novému koronaviru koncem prosince bylo v metropoli podáno přes 440 000 dávek. Plně naočkovaných je 171 400 lidí.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

gejsovic ( 21. dubna 2021 18:16 )

Ten to aspoň přiznal u nás v politice jeto umění,co se rozkradlo za vlády opoziční smečky,teď dělají mrtvého brouka, jako užvaněný profesor

MAMKA2316 ( 21. dubna 2021 10:17 )

Co dodat stačil profesor Beran !!!!!! Ale u nás se schopni nepouští do funkci protože jsou chytřejší jak většina politiku !!!Ministr nemusí mít vysokoškolský titul a stačí mu maturita !!!!!Ta maturita kterou musí mít řidič u hasičů !!!!§ Jinak je propuštěn jak se stalo mému kamarádovi před několika lety co dělal u hasičů 14 let řidiče cisterny !!!!!!!! A za vším stoji pravice !!! I sestřičky musí mít vysokou školu !!!!JEN U NÁS V ČESKU !!!! DÍKY PRAVICI !!Z Česka odtéká v rámci OECD třetí největší podíl vytvořeného bohatství, každý Čech přichází o 50 až 60 tisíc korun ročně. Španělsko ani Itálii proto Česká republika fakticky ještě ekonomicky nedohání Česká republika je stále přední „odtokovou“ ekonomiku v rámci zemí skupiny OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Z nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu a Světové banky plyne, že na území Česka se vytváří výrazně vyšší objem bohatství, než jaký v zemi také zůstává. V roce 2019 činil hrubý domácí produkt na obyvatele v ČR celkem 40 937 mezinárodních dolarů, tedy dolarů přepočtených dle parity kupní síly měny. Parita kupní síly měny zajišťuje lepší mezinárodní porovnatelnost, neboť eliminuje vliv působení odlišných cenových hladin a efektů směnných kursů. Ve stejném roce, 2019, ovšem hrubý národní důchod na obyvatele představoval v ČR jen 38 326 mezinárodních dolarů (viz tabulka níže). Jinými slovy, na každého obyvatele ČR včetně nemluvňat připadlo v průměru o 2611 mezinárodních dolarů menší

Covid_19 ( 17. dubna 2021 10:48 )

to je zajímavé, že ten Covid řádí i v Rusku, Bělorusku. Nadúmrtí je prokázané, takže píšete samé fejky

padouch236 ( 16. dubna 2021 11:14 )

Když se podívám na stránky například Novinek, jak vytrvale a soustavně nahání lidem hrůzu z "covidu", jak lidi straší a přitom to není ničím jiným než obyčejnou chřipkou! Myslím, že by mělo být trestným činem, protože v první řadě je potřeba ukázat proč a jak tato "nákaza" vznikla, kdo ji rozšířil a stále rozšiřuje, proč ji rozšiřuje a jaký to má účel. Tato hrůzo akce byla už jednou spuštěna, pod záminkou "SARS", ale nepovedla se. Druhá akce "COVID" je znova spuštěna, nákaza záměrně šířena a jejím úkolem je rapidně zredukovat počty důchodců a obyvatel zeměkoule všeobecně. Už jen ty roušky jsou tichým zabijákem, protože vdechujeme to, jsme už jednou spotřebovali a tím vlastně sami sebe zabíjíme, protože lidský organismus potřebuje kyslík, ne nějaký vydýchaný oxyd. Až 90% testovaných je automaticky pozitivních, prostě komedie. To je celý účel a nikdo ho nesmaže. Skutečné počty mrtvých nebudou nikdy pravdivě zveřejněny, protože nikdo, nikdy nespočítá, kolik nevinných lidí vinou tohoto megapodrazu přišlo o život. Sám ministr Blatný u Moravce přiznal, že do úmrtí covidem byly započítávány všechna úmrtí v republice v tom čase. Takže opět megapodraz. Aktéři, kteří to způsobili na tom vydělávají biliony dolarů a vůbec jim nevadí, že ty dolary jsou umazané lidskou krví. Je všeobecně známo, že se jedná o záměr několika zbohatlíků z Ameriky, kteří by měli stát před světovým tribunálem a být tvrdě potrestáni! Ale obávám se, že za tak vysoké počty obětí s takovou brutalitou a chladnokrevností s jakou je toto vraždění prováděno, snad ani trest neexistuje. A také myslím, že takový tribunál se nikdy nesejde, protože jak známo, kde není žalobce, tam není soudce.

xiioma ( 10. dubna 2021 12:09 )

Babiš a přiznání vlastních chyb? Nemožné...

Zobrazit celou diskusi
Další videa