Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Koronavirus v Praze: 175 nakažených za pátek, v metropoli naočkovali už dva dny po sobě přes 12 tisíc lidí

Aktualizováno -
8. května 2021
09:42
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze přibylo v pátek 175 potvrzených případů covidu. Počtvrté v řadě tak nárůst zůstal pod 200. Očkovaných bylo v hlavním městě druhý den za sebou více než 12.000 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Za posledních sedm dní připadá v metropoli na 100.000 obyvatel 87 nakažených, o dva méně než o den dříve. Průměr za ČR je 106. Tento údaj je podmínkou vlády pro uvolňování opatření proti koronaviru. Pod stovkou je nyní kromě Prahy ještě dalších sedm krajů včetně sousedního Středočeského.

Od prosincového začátku vakcinace podali zdravotníci v hlavním městě 567.646 dávek očkovací látky. Je to nejvíce ze všech regionů Česka. Ve čtvrtek bylo v Praze očkováno rekordních 12.149 lidí, v pátek jejich počet klesl jen nepatrně, a to na 12.016.

Dvě dávky vakcíny dosud v metropoli dostalo 204.720 lidí. Dvě dávky jsou potřeba u vakcín od firem Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca. Jednodávková je vakcína od firmy Johnson&Johnson, která do Česka dorazila ve druhé polovině dubna. V Praze ji zatím podle údajů ministerstva dostalo 1637 lidí.

Od loňského 1. března bylo v Praze zaznamenáno přes 183 000 případů covidu-19. Nárůst počtu nakažených postupně zpomaluje přibližně od přelomu února a března. Klesají i počty zemřelých s prokázaným onemocněním covid-19. Zatímco koncem března umíraly denně až dvě desítky nemocných, v posledních týdnech byly zaznamenány jednotky úmrtí za den. V dubnu statistiky ukazují dva dny bez úmrtí, v květnu drží nulu zatím neděle. Za celou dobu epidemie zemřelo s koronavirovou nákazou 2695 lidí z Prahy.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

vinke ( 30. dubna 2021 09:56 )

Informace o tom, že laboratoře v Praze ve čtvrtek odhalily 235 případů nákazy koronavirem, a že je to o šest víc než ve středu a o 23 víc než před týdnem je úplně na dvě věci .
To musíte současně s tím dát také informace o tom, kolik testů bylo včera provedeno, kolik ve středu a kolik před týdnem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa