Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Další škola v Praze kvůli koronaviru zavřela: Nakazili se žáci i učitel, celý sbor je v karanténě

Autor: ČTK - 
15. září 2020
16:37

Kvůli výskytu onemocnění covid-19 je uzavřená Základní škola Jeremenkova v Praze 4. Covidem-19 onemocněli dva žáci školy a jeden z učitelů, řekl v úterý ředitel školy Jan Vondrouš.

„Karanténa byla nařízena všem pedagogickým pracovníkům, a to vzhledem ke kontaktům s učitelem pozitivně testovaným na covid-19,“ uvedl ředitel. Pedagogům by karanténa měla skončit v pondělí 21. září. Do té doby se podle informací na webu školy nevyučuje.

Pozitivní test mají podle Vondrouše i dva spolužáci z třídy 8. A. Žáci dvou tříd osmého ročníku jsou tak rovněž v dočasné izolaci. I jim by podle nyní platných nařízení hygieniků měla karanténa končit v pondělí 21. září.

Ve škole s rozšířenou výukou jazyků, kterou zřizuje radnice Prahy 4, vyučuje asi 35 pedagogů a navštěvuje ji asi 400 žáků.

V hlavním městě je kvůli potvrzené nákaze novým koronavirem nyní uzavřená také Základní škola Donovalská v Praze 11. Karanténa do soboty 19. září se týká 29 zaměstnanců školy. V tomto týdnu se žáci učí distanční formou.

Provoz kvůli nákaze covidem-19 u pedagogů omezila například i Základní škola Antonína Čermáka v Praze 6. Škola je nyní uzavřená pro žáky druhého stupně, kteří se učí online. Omezení výuky se dotklo i tříd na prvním stupni. Vedou ji nyní převážně třídní učitelé dětí. Podle ředitele školy Petra Karvánka jsou v karanténě učitelé a vedení školy.

Zavřených škol přibývá

Počet škol v Česku, které se kvůli koronaviru zcela či částečně uzavřely, roste. Zatímco na začátku školního roku ministr školství Robert Plaga (za ANO) informoval zhruba o dvacítce škol, které se kvůli výskytu nákazy neotevřely, k pátku 11. září bylo karanténou podle Martina Novotného z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví zasaženo již 247 škol v České republice. Zavřeno podle statistik ministerstva zdravotnictví k pátku 11. září bylo 39 škol.

Podle webu pražské hygienické stanice se nákaza covidem-19 týká asi 30 škol v hlavním městě. V karanténě jsou obvykle jen jednotlivé třídy nebo několik pracovníků školy. K sobotě 12. září evidovali hygienici jednu uzavřenou školu v Praze 1 a jednu částečně uzavřenou školu v Praze 6.

asunag ( 16. září 2020 09:24 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvасí místo prо dоspělé, ktеří сhtějí nаjít partnerа, který budе mít sеx

boabrondist ( 16. září 2020 05:45 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvaсí místo prо dоspělé, ktеří сhtějí najít partnеra, který bude mít sex

Covid_19 ( 15. září 2020 21:34 )

nejste sama, syn po prvním testu v karanténě na Covid mohl jít s respirátorem FFP2 pracovat, dělá kancelářskou práci, ale nemůže mít home office. Učitelé respirátory nemají, zatím je mají slíbené, stát si bere z každé ochranné pomůcky DPH 21%, proto si nikdo rozumný tyto pomůcky nekupuje sám, ale fasuje je

Covid_19 ( 15. září 2020 21:31 )

a kde jsou slíbené respirátory pro učitele? Nejspíš se ještě nevyrobily, choas u nás vládne. Synovi po negativním testu strčil zaměstnavatel respirátor FFP2 a šel pracovat, to je již víc než týden, proč si hygiena neujasní pravidla?

levandulova ( 15. září 2020 19:55 )

Presne tak, pul roku se valeji doma za plny platy. A budou dal. My v nemocnicich jedemnza dva a kdyz jsme pozitivni, strci nam respirator. Asi pujdu radsi ucit. Budu mit svy jisty, ctvrt roku dovolenou, volny vikendy a svatky, v noci spat ve svy posteli. Zadny prescasy a plat stejnej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud