Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

„Koronapárty“ v pražském klubu: Ten večer měla příznaky! říká mladík o dívce, která nákazu roznesla

Autor: red - 
31. července 2020
07:46

Ne bez příznaků, ale nachlazená a s bolestí hlavy! V takovém stavu prý přišla nakažená dívka 11. července do pražského klubu Techtle Mechtle. V souvislosti s večírkem, kde lidé pili jedním brčkem, evidují hygienici až 165 nakažených, jsou mezi nimi i fotbalisté či florbalisté. Jak to na párty vypadalo, popsal serveru Novinky.cz jeden z mladíků, který se jí také účastnil.

165 lidí se nakazilo po párty, která se 11. července konala v klubu Techtle Mechtle na pražských Vinohradech. Přibližně stovka se večírku přímo účastnila, další nakažení jsou jejich kontakty. Nákazu roznesla dívka, která podle dřívějších informací neměla v době návštěvy klubu žádné příznaky. 

To ale podle mladíka, který v tu noc v klubu také byl, není pravda - byla prý nachlazená. „Ten večer přišla do klubu s bolestí hlavy a necítila se dobře,“ řekl serveru Novinky.cz s tím, že alkohol pili ze společných brček lidé u jednoho stolu. 

On sám se také nakazil. „Bylo mi několik dní fakt hrozně. Střídala se horečka a zimnice, měl jsem knedlík v krku a bolela mě hlava,“ uvedl. Hlavní hygienička Zdeňka Jágrová už dříve uvedla, že průběh nemoci u všech nakažených je lehký, u některých bezpříznakový.

Měření teploty

Klub byl na dva dny uzavřen kvůli důkladné dezinfekci prostor. „Budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu, a osoby vykazující například zvýšenou teplotou budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli jeho zástupci na facebookových stránkách k opatřením. To podle mladíka týden po „koronapárty“ skutečně činili. „U vstupu měřili teplotu, kdo ji měl zvýšenou, musel pryč, což se taky minimálně v jednom případě stalo,“ popsal.

U hudebních klubů jako Techtle Mechtle je podle Jágrové riziko zvýšené tím, že pro srozumitelnou komunikaci je nutné křičet, což přispívá k větší produkci kapének a snazšímu šíření viru. „Chceme, aby se mladí lidé bavili, ale nechť se baví venku,“ řekla. Bezpečnostní předpisy nicméně v klubu porušeny nebyly - mít roušku nebylo třeba.

Ford Henry ( 31. července 2020 09:54 )

Jasně že si myslí že nemají příznaky. Po několika měsíční masírce si myslí že když má C19 tak se bude člověk polomrtvý plazit po čtyřech po zemi a nerozezná ani prsty na ruce.

E M ( 31. července 2020 09:39 )

ne že bych jim to přála, alw je docela fajn, že se přesvědčili, že ani mladým se breberka nevyhýbá..... a že nejsou na tý straně hájených - co, "se jim nemůže nic státř"

ostuda ( 31. července 2020 09:33 )

že by sportovcům ta modelka z brček i sála?

kurioko ( 31. července 2020 09:00 )

Jednak placená seznamka a stálé rušení reklam i v placené verzi. Navíc jsou zde články, které se stále opakují, a to i 3 týdny. Takže je vidět, jak zoufalí jsou tito pisálci.

libormer ( 31. července 2020 08:28 )

Na blesk.cz, ahaonline.cz a bůhví kde ještě se zobrazují díky jednomu aktivnímu (robotu?), který si mění emailové adresy odkazy na seznamky. Nechápu, že ho tolerují a nejsou schopni jeho IP adresu zablokovat. Z ČSOB účtu mi zmizelo postupně 60 tisíc, skončilo to kdesi v Gibraltaru. Nechci nikoho obviňovat, ale seznamka tohoto člověka byla jediná neznámá, kterou - kromě běžných serverů - jsem v tom období navštívil. Dnes je to "bezplatný inzerent" weiplonout.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud