Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

„Koronapárty“ v pražském klubu: 158 nakažených, 90 z nich bylo přímo na večírku! Problém jsou i tábory

Autor: ČTK - 
29. července 2020
11:07

Hygienici evidují ke středečnímu dni v souvislosti s ohniskem šíření covidu-19 v Praze, nočním klubem Techtle Mechtle, 158 nakažených. Z toho 90 se účastnilo večírku, který se tam v polovině července konal, ostatní jsou jejich kontakty, uvedla šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová. Na vysokém nárůstu počtu nakažených v hlavním městě se podle ní podílejí i tábory, například v jednom příměstském bylo 19 případů nákazy. Vedle toho se objevují ojedinělé případy, většina hlášených onemocnění v metropoli má podle Jágrové ale známý zdroj nákazy.

„Přestože je počet hlášení velmi vysoký, stále se držíme s komunitním přenosem do 20 procent celkového počtu hlášení,“ uvedla hygienička v Českém rozhlase Radiožurnálu. V současné době podle ní hygienici nyní připravují zavedení povinnosti nošení roušek ve všech veřejných budovách, blíže to ale nespecifikovala.

V úterý pražští hygienici zaznamenali nejvyšší denní přírůstek ve městě od začátku epidemie v ČR, k úterním 18:00 činil 101 případů covidu-19 za předchozích 24 hodin. Za posledních sedm dní pak bylo v Praze zaznamenáno přes 24 nových případů nemoci na 100 000 obyvatel.

Podle Jágrové jsou nemocní hlášeni nejen v souvislosti s nočním klubem, ale také z příměstských táborů nebo táborů, které byly mimo území Prahy, ale účastnily se jich pražské děti. Například ve spojitosti s táborem, který se konal v jižních Čechách, hygienici prověřují 80 kontaktů na nemocného, z nichž se došetřováním zjišťují pozitivní pacienti.

Z ojedinělých případů v hlavním městě Jágrová zmínila domov pro seniory, kde onemocněli tři zaměstnanci a tři klienti.

Návrat roušek v Praze

Pokud by se podle hlavní hygieničky epidemiologická situace v Praze dál vyvíjela nepříznivě, budou lidé muset nadále nosit roušky. Nyní platí povinnost nosit je v metru, v nemocnicích a v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře. Již dřív hygienici avizovali, že po změně klimatických podmínek a v případě, že se situace nezlepší, budou trvat na nošení roušek ve všech druzích MHD.

gejzovic ( 29. července 2020 12:50 )

ale muže zato ministr,debilita se prokazuje Pro takove ani korunu

petrolinda ( 29. července 2020 12:48 )

Jobovka:

V souvislosti s nákazou v klubu Techtle Mechtle eviduje Praha opětovný nárůst přípádů nákazy koronavirem. Poměr nových případů na počet obyvatel tak Prahu staví znovu mezi statisticky aktivní ohniska.

JE TOTO VŮBEC MOŽNÉ?
Už jsme ho.Vada jako někde v pralese.Já být těmi sedřenými sestrami a doktory tak jim pustím místo kyslíku dusík.

A opakuji: s takovými omezenci budeme brzy zahrabávat mrtvoly buldozerem jako v Brazílii.

Anifa ( 29. července 2020 12:28 )

Nechápu proč v Praze nevrátí roušky a neudělají nějaká opatření. Kdyby to bylo kdekoliv jinde, tak omezení dávno jsou

tomik007 ( 29. července 2020 12:24 )

158 nakažených a 90 natržených...

joz447 ( 29. července 2020 12:16 )

Pražští blbouni řádili v klubu tak dlouho až dořádili!Zasloužili si to!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud