Ohnisko nákazy koronavirem v dole Darkov: 113 nemocných horníků, zasaženy jsou celé rodiny

Autor: ČTK - 
20. května 2020
09:51

V dole Darkov na Karvinsku je 113 zaměstnanců s koronavirem, nemocných je také dalších šest jejich rodinných příslušníků. Počet nemocných se ale podle hygieniků zřejmě ještě zvýší.

Kvůli hromadné nákaze nařídili hygienici v dole rozsáhlé testování. Při něm se podařilo odhalit devět desítek nakažených covidem-19. V karvinských dolech pracuje zhruba 8400 lidí.

„Od 18. května, kdy bylo odebráno celkem 791 vzorků, to znamená, že stěr byl proveden u 791 zaměstnanců, bylo z tohoto počtu 88 pozitivních zaměstnanců OKD a dva báňští záchranáři dolu Darkov,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hygieniků Radim Mudra. Podle něj ale testy báňských záchranářů nebyly součástí plošného testování v dole.

Mezi nakaženými je i jeden z dobrovolných hasičů, který zasahoval v pondělí u tragického požáru v Havířově, kde v bytě uhořely dvě děti (†3 a †5).

Počty se ještě zvýší

„Karantény ani nebudeme uvádět, protože teď epidemiologie začíná trasovat a vyhledává kontakty. Ti, kteří mají,“ podotkl Mudra.

V Moravskoslezském kraji se od počátku pandemie nakazilo 1223 lidí. Poslední údaje k úterní 19. hodině ukazovaly, že počet případů za posledních 24 hodin stoupl o 38. Předpokládá se, že dnes se počet případů znovu zvýší.

Nákaza se u horníků v Dole Darkov objevila minulý týden. V pátek jich bylo 11, v neděli 17 a tento týden v pondělí počet zaměstnanců s potvrzenou nemocí stoupl na 21.

VIDEO: Maláčová o vyhazovech z práce, Antiviru či home office.

Video Maláčová o vyhazovech z práce, Antiviru či home office. V létě chce do Portugalska, řekla v Epicentru na Blesk.cz. - Blesk TV

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud