Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Koronavirus se dál šíří mezi horníky v Ostravě: Případů přibývá, plošně tu testují

Autor: ČTK - 
18. května 2020
11:18

Hygienici zahájili plošné testování mezi zaměstnanci Dolu Darkov, který patří OKD. Dosud bylo otestováno 500 lidí. Počet horníků s koronavirem tu totiž neustále stoupá, k pondělnímu dopoledni 21 nakažených a 61 lidí v karanténě.

Nemoc se mezi zaměstnanci dolu a na něj navazující úpravny uhlí, které mají celkem 1800 zaměstnanců, šíří v posledních dnech. Ve čtvrtek tu bylo osm nakažených, v pátek 11 a v neděli už  17 horníků.

„Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci. Provoz Dolu Darkov funguje beze změn a stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy,“ řekl k situaci mezi zaměstnanci výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Přísná opatření

Pro Důl Darkov platí přísná opatření. Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky. Třikrát denně se dezinfikují společné prostory, šatny, výdejny a další místa.

Na všech dolech jsou také denně dezinfikovány dopravní nádoby a také vozy po dopravu zaměstnanců. Vedení společnosti pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci Sdružení hornických odborů, jejichž zástupce se každodenně účastní krizového štábu.

V Moravskoslezském kraji od počátku epidemie nemocí covid-19 onemocnělo 1184 lidí. Z nemoci se vyléčilo 775 osob. Počet úmrtí souvisejících s koronavirem za poslední dny nestoupl, je jich 39.

VIDEO: Hospody se zavíračkou ve 23 hodin, letní tábory od konce června: Uvolňování v Česku pokračuje.

Video  Hospody se zavíračkou ve 23 hodin, letní tábory od konce června: Uvolňování v Česku pokračuje  - Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Omasta ( 23. května 2020 11:28 )

Pokud vím, tak krizový stav skončil. Nemohou tedy nikoho penalizovat. Hejtman by si měl dát pozor, ať na něj někdo nedá trestní oznámení, že provádí protiústavní omezování svobody a šíří davovou psychózu.
Celý probnlém vznikl tak, že Důl Darkov patří státu. Když jednoho osla napadlo, že se nechá otestovat, tak mu test proplatili a už se to vezlo. Jediná obrana proti takové šikaně je odmítnout testování, pak na vás nemůžou. Vy odmítnutí můžete odůvodnit nízkou přesností testů, když by falešná pozitivita mohla bezdůvodně omezit vaše práva. Kdyby se nikdo netestoval, žádné semeniště nákazy by nevzniklo.

a-z- ( 18. května 2020 11:39 )

Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci.
----------------------
To už tak u chřipky chodí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa