Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Vaše babička je mrtvá, řekli jim v nemocnici: Na to, že se spletli, se přišlo až po kremaci

Autor: ran - 
29. dubna 2020
10:38

„Pozůstalá“ rodina v dobré víře převzala dokumenty k tělu, o němž jim zdravotní úřady tvrdily, že patří jejich babičce, a tak zařídili pohřeb. Pak jim zaťukali u dveří, že stará paní stále žije. Kdo byl ten, koho krematorium zpopelnilo místo ní, však nikdo neví... 

Rodina Alby Maruriové (74) je šťastná a zároveň velmi zmatená. Jak informoval server Daily Mail, babička jim sice „vstala z mrtvých“, ale zároveň nemají tušení, co si mají počít s ostatky neznámého člověka, které jim po záměně „zbyly“!

Podivný případ se odehrál v největším ekvádorském městě Guayaquil. 27. března tam byla paní Alba hospitalizována na JIP s dýchacími problémy a vysokými horečkami a ještě téhož dne rodina obdržela zprávu, že je pacientka po smrti. Několik týdnů po kremaci se ale zdravotníci nečekaně vrátili.

„Přijela sanitka s lékařem, psychiatrem a sociálním pracovníkem. Omluvili se a řekli nám, že je sestra naživu. Dokážete si představit, jak jsme byli v šoku!“ řekla sestra zmrtvýchvstalé Aura Maruriová. Babička se uzdravuje a daří se jí dobře. „Je to Boží zázrak!“ myslí si rodina. Se šťastným návratem Alby do života se však nespokojí. Podle informací serveru Infobae.com bude od nemocnice požadovat proplacení nákladů za kremaci a kromě toho také jistou částku za „citovou újmu“.

O babičku stále pečují v nemocnici, ale již neleží na jednotce intenzivní péče. Předpokládá se, že onemocněla nemocí covid-19, ale vzhledem k tomu, že u paní neproběhlo žádné testování, to nevědí jistě.  

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa