S rodinou udržuje kontakt pomocí video hovorů, jinak je britská monarcha ve styku pouze se svým manželem a tuctem zaměstnanců. Manželé v úctyhodném věku byli ubytováni v soukromých apartmánech na hradě Windsor, který je domovem pro 150 lidí, včetně personálu a vojenských důstojníků v důchodu.

Podle zpravodaje Times jsou ubytováni v izolované části rozlehlého hradu, kam má přístup jen velmi omezený počet lidí. Mimo tuto skupinu nesmí do těchto prostor vstoupit nikdo, aby se snížilo riziko šíření infekce. Královna své komnaty neopouští, dokonce si odpustila její oblíbené vyjížďky na koni.

Královna Alžběta ve Windsoru, kam se přesunula 19. března, bedlivě sleduje zprávy o vývoji pandemie onemocnění covid-19. Podle zdroje jí blízkého tráví také spoustu času hovory se svou rodinou a péčí o andulky, které jsou součástí hradu již od 30. let.

První pár volně žijících andulek dostala darem a od té doby se jejich počet rozrostl nad stovku jedinců. „Vím, že je vždy ráda vidí, když Windsor navštíví,“ řekl strážce královských andulek Graham Stone.

Jediným členem královské rodiny, který byl nakažen koronavirem, je královnin syn, princ Charles. Karanténu tráví u panství Balmoral ve Skotsku. Princ William, vévodkyně Kate a jejich děti George, Charlotte a Louis se izolovali v Anmer Hall v Norfolku, zatímco Williamův bratr, princ Harry s jeho ženou Meghan Markleovou pomáhali s dodávkou jídla potřebným v Los Angeles. Pár, který minulý měsíc oficiálně dokončil své královské povinnosti, se do USA přestěhoval i se synem Archiem.

Fotogalerie
51 fotografií