Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Americká rodina se bojí o dceru v Česku: Co když chytí koronavirus?

Autor: ran - 
19. dubna 2020
14:56

Americká rodina se ve světle koronavirové krize strachuje o svoji dceru, která vyjela před lety do České republiky na křesťanskou misii a v Praze učí na mezinárodní křesťanské škole. Rebecca americkému regionálnímu listu Altavista Journal z města Altavista ve Virginii popsala život za nouzového stavu.

Rebecca pochází z malého města Hurt ve Virginii ve Spojených státech. Z obce, která má něco kolem 1 300 obyvatel, se před několika lety vydala do Česka s cílem věnovat se misijní činnosti. Ta v jejím případě tkví ve výuce čtvrté a páté třídy na křesťanské základní škole Christian International School v Praze. 

Mladá žena pro regionální noviny popsala, jak v současnosti žije. Se svojí rodinou byla po celý čas před začátkem krize v pravidelném kontaktu, často se přes oceán navštěvovali. Že to teď není možné, ale dnes ani jedné straně nevadí, opatření zavedená českou vládou přijímají jako vhodná a přiměřená.

V Rebečině škole zatím nezaznamenali, že by se některé z dětí nebo jejich rodičů koronavirem nakazili. Výuka probíhá, jako v naprosté většině škol, na dálku, komunikují spolu přes internet nebo telefonicky. Rodina Američanky má i tak o svoji dceru obavy. A to přesto, že vyhlídky na to, že projde bez problémů epidemií, má v současné době statisticky určitě lepší u nás než v celých Spojených státech.

Rebecca v rozhovoru pro regionální list také zmínila, že z věcí každodenní potřeby ji osobně trápí pouze  - časově a místně omezený - nedostatek mouky a droždí. Jako problém nejen svůj zmínila pak to, že vnímá nedostatek šicích strojů, na nichž české ženy (někdy i muži) svépomocí produkují ochranné roušky pro obyvatele.

BoziMilda ( 20. dubna 2020 19:17 )

Tak, tak, i na křesťanské škole.

illyria ( 19. dubna 2020 18:13 )

Dost by mě zajímalo kolik peče, že jí trápí nedostatek droždí... Nedostatku mouky sem si nevšimla...

petr366 ( 19. dubna 2020 15:22 )

Burani ze zapadákova učí fakany naší pravdy a lásky z Práglu. Toť paradox.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud