Španělé bojují s nákazou v kostýmech ze seriálu Černobyl: Věnovala jim je tamní firma

Autor: rc - 
9. dubna 2020
18:48

Kostýmy z cenami ověnčeného seriálu Černobyl oblékli lidé v první linii! Španělská společnost Peris Costumes, která vyrobila kostýmy pro řadu slavných seriálů a filmů, se rozhodla vyprázdnit sklady a řadu kostýmů darovat do zdravotnických zařízení a bezpečnostním složkám! Mimo jiné začala šít roušky a ochranné pomůcky.

Počet nakažených koronavirem ve světě stále stoupá a nemocnice a další zdravotnická zařízení nemají dostatek zdravotnického materiálu. Koronavirus se dotkl i filmového průmyslu a zarazil natáčení řady seriálů a filmů.

Španělská společnost Peris Costumes, která má pobočky po celém světě, se proto rozhodla změnit předmět podnikání a v době krize začala šít roušky a další ochranné pomůcky.

„Prožíváme noční můru, v níž realita překonává fikci,“ uvedl šéf společnosti Javier Toledo v prohlášení na sociální síti.  „Je to doba, kdy jsme si jisti, že nemůžeme stát stranou a že je čas pomoci. Jak čas plyne, potřeby jsou větší a nevysvětlitelně se nenaplňují, jak by měly,“ dodal Toledo s tím, že se proto rozhodli zakročit.

Firma, která ušila kostýmy pro několik dílů populárního filmu James Bond a seriálu Černobyl, se rozhodla, že kostýmy věnuje do zdravotnických zařízení.

„Je to jen kapka v moři, ale už to pomohlo hodně lidem. Každý v Peris Madrid a Peris Lisabon se zapojil, tak se pomoc může stát realitou,“ stojí dále v prohlášení s tím, že firma, která má 160letou tradici, navíc začala šít i roušky a další ochranné pomůcky.

Kostyméři přitom dřív šili pro řadu známých snímků, jako Terminátor: Temný osud či Escobar a pro seriály jako Koruna, Gangy z Birminghamu nebo Mladý papež.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud