Ve FN Ostrava jsou na koronavirus pozitivní tři lékaři: Zaměstnanci podstupují testy

Autor: ČTK - 
2. dubna 2020
14:09

Testování zaměstnanců FN Ostrava odhalilo dalšího pozitivního lékaře na koronavirus. Testování se uskutečnilo v souvislosti s nákazou dvou jiných lékařů. Nemocnice má zatím výsledky 125 testů.

Hygienici ve středu informovali o tom, že se nákaza Covid-19 prokázala u dvou lékařů ostravské fakultní nemocnice, jde o lékaře z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Odběry tak podstoupili všichni zaměstnanci, kteří přišli s těmito lékaři do kontaktu.

„Zatím máme testováno zhruba 200 zaměstnanců. Výsledky v tuto chvíli máme u 125, z toho jeden vyšel pozitivní,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Podle ní jsou tak nyní nakaženi tři lékaři daného pracoviště. Klinika je v provozu. Na výsledky dalších testů nemocnice čeká a některé testy se ještě budou dodělávat.

Fakultní nemocnice Ostrava v souvislosti s výskytem onemocnění u lékařů nově zakázala i přítomnost otců těsně po porodu. Dosud to umožňovala. „Vedení nemocnice nepřijalo toto rozhodnutí snadno, ale naší prioritou je nyní zajistit, aby tato záležitost neměla dopad na provoz nemocnice,“ doplnila Petlachová.

VIDEO: Zdravotníci z Karviné neztrácí humor, tančí proti koronaviru.

Video Zdravotníci z Karviné neztrácí humor, tančí proti koronaviru. - město Karviná

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud