Čtvrtá vyléčená z koronaviru: Ženu propustili z FN Ostrava! Dva testy prokázaly, že je čistá

Autor: ČTK, rum - 
20. března 2020
15:02

Čtvrtým vyléčeným pacientem z nákazy koronaviru je žena (60) z Frýdecko-Místecka. Léčila se ve Fakultní nemocnici Ostrava. Nákazu si přivezla z dovolené v Itálii, v nemocnici ležela od 12. března.

„Máme skvělou zprávu! Můžeme potvrdit, že v ČR již 4. vyléčená pacientka z nákazy koronavirem byla propuštěna z Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Dva po sobě provedené testy u pacientky neprokázaly nákazu koronavirem,“ píše se na facebooku nemocnice.

Žena se nakazila v Itálii, kde byla lyžovat. Žena musí být ještě týden v karanténě.

Zprávu potvrdil i ministr zdravotnictví na svém profilu na sociální síti. „Vyléčil se čtvrtý pacient! Jedná se o ženu z Moravskoslezského kraje. Mám velkou radost a věřím, že počet vyléčených bude narůstat,“ uvedl Adam Vojtěch.

Byla v první vlně

Pacientka jela na zájezd se stejnou cestovní kanceláří jako první moravskoslezský pacient. Ve Fakultní nemocnici Ostrava byla hospitalizována od 12. března. Ležela na Klinice infekčního lékařství a nepotřebovala plicní ventilaci. Před hospitalizací byla v domácí karanténě.

Vyléčení budou přibývat

Ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava Pavla Svrčinová uvedla, že v nejbližších dnech by vyléčených pacientů v kraji mohlo přibýt. Testy se budou totiž dělat i u dalších nakažených. První pacient byl v Moravskoslezském kraji pozitivně testován 9. března.

V Moravskoslezském kraji bylo dnes dopoledne 66 lidí nakažených nemocí COVID-19. Poslední dohledané případy souvisejí například s pingpongovým turnajem na Bruntálsku nebo s nákazou u zaměstnanců korejské firmy na Frýdecko-Místecku.

Stále platí, že nejvíc nakažených je na Frýdecko-Místecku, kde je 29 nemocných. Nejméně, tři, jsou na Karvinsku. Ze statistiky hygieniků vyplývá, že v regionu převládá komunitní nákaza nad cestovatelskou v poměru 49 ku 17 případům. Tuzemské laboratoře k dnešnímu ránu provedly 11.619 testů, pozitivních z nich bylo 774.

VIDEO: Nedostatkové roušky a respirátory v Česku: Hamáček promluvil o velkých dodávkách z Číny.

Video Nedostatkové roušky a respirátory v Česku: Hamáček promluvil o velkých dodávkách z Číny (19. 3. 2020) - ČTK

Loanna Sattler ( 20. března 2020 19:24 )

No super, že se vyléčiila, a kolik jich nakazila? Celou lěčbu bych jí dala k úhradě, když už je zdravá.. Hlavně, že si dobře zalyžovala.

offline ( 20. března 2020 17:31 )

Skvělá zpráva. Tak už zbývá jen 10,693,997 a máme to z krku.


http­s://ww­w.no­vinky­.cz/do­maci/­clanek­/pocet-obyvatel-cr-loni-diky-migraci-narostl-o-44-tisic-40317398

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud