Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Šampionka v cyklistice Zajíčková zůstala kvůli koronaviru uvězněná v Nepálu: Letenky za půl milionu

Autor: jn - 
29. března 2020
11:34

Československá šampionka a vicemistryně světa v cyklistice a bývalá starostka Ždánic na Hodonínsku Iva Zajíčková – Stafová (72), uvízla kvůli koronaviru v Nepálu. Spolu s dalšími dvěma českými trosečníky se více než týden marně snaží dostat domů nebo alespoň do Evropy.

Po návratu z desetidenní horské túry, jen pár minut před odletem domů, na letišti v Káthmándú, dostala Iva Zajíčková od svých nepálských přátel šátek na rozloučenou. Symbol, že expedice, kterou si nadělila k narozeninám, dobře dopadla.

Předčasně. Při odbavení kufrů se totiž přiřítil zřízenec. „Kdo letí do Evropy, nesmí nastupovat,“ šermoval rukama. Indické aerolinky totiž právě na rozkaz tamní vlády zrušily veškeré lety do Evropy. Až do 3. dubna. O potížích cyklistické hvězdy informoval web Zprávy z Moravy.

Žádná náhrada

Zkoprnělí Češi vstřebali šok a hbitě si sjednali a zaplatili náhradní ománskou společnost. Marně. V ten moment zakázal veškeré lety i samotný Nepál.

Českému trojlístku nyní nezbývá nic jiného než trpně čekat.

V Káthmandú navíc včera zakázaly úřady lidem vycházet už i na ulici. A není přitom vůbec jisté, jestli bude začátkem dubna letový provoz z Nepálu do Evropy vůbec obnoven…

O trablech kamarádky se dozvěděla hokejová ikona brněnské Komety Josef Černý (80). Nezištně nabídl, že pošle peníze. Paní Zajíčková s díky odmítla, starost kamaráda i dalších přátel doma ji ale dojala.

Tři letenky za půl milionu

Paní Zajíčková dostala nabídku i s přáteli odletět z Nepálu katarskými aerolinkami. „Za tři letenky jsme měli dát asi půl milionu korun,“ svěřila se. Nešťastníci z Německa, kteří letenky za přemrštěnou cenu zaplatili, nakonec neletěli nikam a peníze jim nikdo nevrátil.

Když dříve znamená pozdě

Návrat cestovatelů rámuje jedna velká ironie. „Z hor jsme se vrátili schválně o dva dny dříve, abychom měli čas na prohlídku Káthmándú. Kdybychom prohlídku oželeli, tak jsme v klidu odletěli,“ usmívá se navzdory trablům cyklistická šampionka.

VIDEO: Časosběr úplného zatmění Slunce z observatoře Cerro Tololo v Chile.

Citronel ( 29. března 2020 12:36 )

Když se Čechů ptali době afrického jara,proč jedou do Egypta,kde šlo o život,tak někteří odpověděli,že jsou dobrodružné povahy a trocha adrenalinu neuškodí.Tak přeji všem,kteří vycestovali už v době nákazy,ať si užijí dobrodružství se špetkou toho adrenalinu.

franz ( 29. března 2020 12:26 )

Vždyť se vůbec nic neděje. Česko tam pro tyto dobrodruhy bez mozku pošle za naše daně jeden tryskáč.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa