Bezdomovci nahradí „umělkyně“! Do holešovického Showparku je chce ubytovat magistrát

Autor: ČTK, jim - 
26. března 2020
17:40

K netradičnímu kroku se rozhodli pražští radní, kteří chtějí využít Showpark v Holešovické tržnici pro dočasné ubytování bezdomovců. Důvodem je zabezpečit jim možnost dodržovat státem nařízenou karanténu. Prostory, kde své služby přes dvacet let nabízely prostitutky, se má vyklidit do 72 hodin.

Téměř legendární místo bude mít nové využití. Místo prostoru, v němž ženy nabízejí masáže různým zákazníkům, chce pražský magistrát zde ubytovat lidi bez domova: „Domácí karanténu nemají (bezdomovci) kde držet a stejně tak nemohou splnit požadavek ‚po práci hned domů‘, protože nemají ani jedno. Museli jsme tedy vytipovat prostory pro jejich nouzové ubytování. Mezi ně patří mimo jiné i budova, kterou nelegálně využívá společnost Eroc v jedné z hal tržnice,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Praze v současné době schází dostatek prostoru pro ubytování bezdomovců. Společnost v tržnici využívá v hale číslo 18 prostor o výměře přes 1700 metrů čtverečných. Ubytovat tady lidi bez domova má za cíl zamezit šíření koronaviru mezi bezdomovci.

Vyklizení nevěstince

Společnosti dal Hřib tři dny na vyklizení. „Jako hejtman a primátor, který má povinnost podle krizového zákona koordinovat nouzové ubytování, jsem se rozhodl vyzvat provozovatele tohoto zařízení k vyklizení prostor do 72 hodin. Pokud tak neučiní, budeme postupovat v souladu s krizovým zákonem,“ řekl Hřib.

Nevěstinec v tržnici funguje od roku 1998. Firma Eroc měla smlouvu s někdejším nájemcem areálu, firmou Delta Centre. Přímo s městem nájemní smlouvu nikdy neuzavřela. Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor s Delta Center, které soud nakázal areál vyklidit a uhradit dlužné nájemné i s takzvaným příslušenstvím. Podle města je proto firma Eroc v areálu neoprávněně. Spor řeší soud.

Přes 600 „umělkyň“

Jednatel firmy Zbyněk Matela na jednání zastupitelů loni v prosinci řekl, že klub 20 let bez problémů fungoval a přispěl k odstranění prostituce z ulic. Zhruba 600 „výkonných umělkyň“, jak pracovnice označoval, by se podle něj v případě uzavření klubu přesunulo do centra. Po městě chtěl nájemní smlouvu. Zastupitelé s tím nesouhlasili. Náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) řekl, že by to navíc bylo nezákonné.

Magistrát již začal kvůli hrozbě nákazy koronavirem jednat s majiteli o pronájmu objektů, kde by dočasně ubytoval bezdomovce. Jedná také o místech, kde by postavil stany, a mění režim některých zařízení z nočního na celodenní provoz. Kvůli dodržování karantény chce město dočasně ubytovat několik set lidí bez domova.

Juras1 ( 26. března 2020 19:21 )

Asi ze sebe udělám taky bezdomovce

offline ( 26. března 2020 18:26 )

Umělkyně ať tam zůstanou a bezdomovci budou mít nadstandardní péči a nebudou ***t po ulicích !!

oxygene.p ( 26. března 2020 18:24 )

Hřib , řečený Žalud první pomazaný , z.k.u.r.v.í. co může. Na co sáhne , to po.se.re. Ten člověk je chodící katastrofa. Ani anál bych si s tímto dacanem nevytřel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud