Koronavirus v Brně! Mladá žena přišla o práci i bydlení: Rodina se mě štítí, nemám kam jít

Autor: Hynek Zdeněk - 
26. března 2020
15:17

Už devět dnů se bezcílně potuluje po Brně mladá žena ze severní Moravy. Tvrdí, že nemá kam jít poté, co přišla o práci i ubytování kvůli epidemiologickým opatřením. Netuší, co s ní bude. Zatím jí pomohl cizí člověk, vlastní rodina ji nechce. Bojí se, že by mohla být nakažená koronavirem...

Mladá žena původem ze severní Moravy ve své zpovědi pro Českou televizi uvedla, že problémy začaly poté, co se vrátila z noční na ubytovnu. „Večer jsem už neměla kde bydlet,“ povzdechla si.

Pomohl cizí člověk

Ještě předtím se ale v ubytovně zapojila do roztržky mezi tamními obyvateli, z níž vyšla se zraněním a bez mobilu. Od té doby nemá podle svých slov kam jít.

„Postaral se o mě cizí člověk, který mě odvezl na ošetření do nemocnice, pomohl mi najít ubytování a druhý den mi nechal na vrátnici i nějaké jídlo,“ řekla žena.

Sociální pracovníci jsou "svázaní"

Mám početnou rodinu, ale nikdo mě nechce. Řekli mi, ať se nevracím, ať se tam neukazuju, že mám zavřené dveře. Mají strach z nákazy,“ řekla. Do azylového domu nemůže. Ty totiž přijímají pouze klienty se zdravotní prohlídkou, tu ale teď nemá prakticky šanci získat.


Žena je momentálně vedena na úřadu práce, jenže v době karantény je práci takřka nemožné získat. „Pokud mi někdo řekne, že budu na ulici dva až tři měsíce, ať vydržím, tak to nevím, jestli si to někdo dokáže představit,“ dodala. Sociální pracovníci mají kvůli nařízeným opatřením také značně svázané ruce. Žena se tak ocitla mimo systém a neví, co s ní bude...

VIDEO: Nakažený taxikář dostává „zázračný“ lék.
Video tisková konference - Aleš Brunclík


MirdaKradousek ( 27. března 2020 07:44 )

Nějak to nesedí,proč by ji vyhodily z ubytovny?Podporu určitě pobírá.No nvm,zase zkreslené informace,kdoví jak to je.

rentierskej ( 26. března 2020 18:47 )

sednu na radnici na úřadě na chodbu a jednoduše neodejdu...
a když to nepůjde takto, tak doporučuji ukrást v samošce litr (dražšího) koňaku - a o ubytování i se stravou, bude pro nejbluižší dny postaráno!

kralovna-vsech-mori ( 26. března 2020 18:24 )

Kdepak, sněhová fréze je moc chytrá. Já to vydím na sněhovou kouli. Coutat, ***t.

jebuto ( 26. března 2020 16:51 )

Co je sprostý na slově c.o.u.r.a.t ? Měli byste tý plechovce doplnit znalosti. Počítač pitomej. Jeho máma byla sněhová fréza.

jebuto ( 26. března 2020 16:46 )

To je dobrý. Je podezření na koronu a nechají ji ***t po Brně. Jak to že ji nemá kdo vyšetřit? A co rodinka že o ni nestojí - asi jí dluží nějaký prachy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud