Pondělí 25. října 2021
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Jasno 11°C

Studentské večírky v Praze: Italové a Španělé slavili na kolejích, přes zákazy škol a strážníků

Zahraniční studenti slavili na pražských kolejích, i když jim to škola zakázala. (ilustrační foto)
Zahraniční studenti slavili na pražských kolejích, i když jim to škola zakázala. (ilustrační foto)  (Autor: iStock.com)
Autor: ČTK, jim - 
19. března 2020
21:04

Pořádný průšvih nyní řeší Univerzita Karlova (UK) a Česká zemědělská univerzita (ČZU) v Praze. Zahraniční studenti především z Itálie a Španělska zařazení do programu Erasmus totiž neuposlechli vládní nařízení a zúčastnili se bujarých oslav na kolejích. Podle ČTK se zřejmě i kvůli nim začala šířit na kolejích České zemědělské univerzity nákaza novým koronavirem mezi ubytovanými.

O víkendu se konala na kolejích v Praze 6 nepovolená oslava: „Bohužel na koleji Na Větrníku opravdu došlo přes víkend, ale zejména v noci ze 16. března na 17. března, na Bloku III k velké party zahraničních studentů Erasmus. Studenti neuposlechli ani výzvy městské policie,“ řekl na dotaz mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek. „Oslav se účastnilo přibližně 30 až 40 studentů ubytovaných na tomto bloku,“ dodal.

Rektor UK Tomáš Zima přitom podle něj na všechny studenty na kolejích opakovaně apeloval, aby dodržovali přísná hygienická opatření, nesdružovali se a věnovali se samostudiu. Na ostatních kolejích, kde nejsou studenti z programu Erasmus, je podle něj vše bez problémů.

Konec studijního pobytu

Zástupci kolejí nyní podle mluvčího opět vyzvali studenty programu Erasmus k respektování všech nařízení. „V případě, že dojde k opětovnému porušení ubytovacích předpisů nebo nařízení vlády a univerzity, bude to považováno za hrubé porušení ubytovacích pravidel,“ řekl. To by mohlo být důvodem k ukončení ubytování těchto studentů na kolejích. Univerzita zároveň již o tom, co se stalo, informovala školy v zemích, odkud studenti do ČR přijeli. Podle informací ČTK šlo hlavně o studenty z Itálie a Španělska.

Koronavirová párty?

Problém s pořádáním oslav na kolejích zaregistrovala i Česká zemědělská univerzita v Praze, kde se kvůli nim zřejmě i začala šířit nákaza nemocí COVID-19. Vyplývá to z informací na webu školy. „V následujících dnech nemůžeme vyloučit, že na všechny koleje ČZU bude uvalena karanténa s tím nejpřísnějším režimem. Máte-li proto v současné době možnost odjet domů, učiňte to bezodkladně. Pokud zůstanete na kolejích, připravte se na velmi přísný karanténní režim, který bude striktně kontrolován,“ vyzvala univerzita studenty.

Na větších kolejích UK, které mají asi 1300 lůžek, zůstalo podle odhadů školy kolem 200 až 300 lidí, řekl Hájek. U menších kolejí jsou to desítky osob, dodal. Většinou zůstávají na kolejích cizinci nebo studenti, kteří pracují, přidali se k dobrovolníkům nebo nemají rodinu.

MirdaKradousek ( 20. března 2020 07:37 )

To je na moje povolení,pracovníky dovezem od řeckých hranic,neboj se ČR.Vivat TOP 09

Rexrothak ( 19. března 2020 22:01 )

Ať táhnou odkud přišli.

pepen ( 19. března 2020 21:50 )

ZAPLATIT 3 MIL.POKUTY A VYHOSTIT !!!!!ZÁKAZ ČESKÉ REPUBLIKY !!!

tommmy ( 19. března 2020 21:39 )

okamžitě vyhostit bez možnosti návratu

KubaKu ( 19. března 2020 21:37 )

Vysokoškoláci elita národa,banda idiotů...

Zobrazit celou diskusi
Další videa