Hrdinka Martina po rakovině šije roušky jednou rukou: O druhou přišla při nehodě!

Autor: yks - 
19. března 2020
18:52

Českou vlnu solidarity a vzájemné pomoci při boji proti epidemii koronaviru nejspíš vůbec nic nezastaví. Svědčí o tom i příběh paní Martiny z Vážan nad Litavou na Vyškovsku. Ta šije roušky pro blízké i známé a ani to, že má po nehodě jen jednu ruku, jí v tom prostě nezabrání.

„Tak jsem se pustila do šití roušek, protože se mě víc známých ptalo, jestli je náhodou nešiji. Myslela jsem, že to je na mě složitý, protože je potřeba skládat a vkládat tkaničky, a tak jsem si myslela, že to nezvládnu,“ napsala na svém facebooku vystudovaná sestřička Martina R. 

Jak informovala Česká televize, Martina měla v životě velikou smůlu. Přesto je neuvěřitelná. „Překonala rakovinu prsu, po autohavárii, kterou nezavinila, přišla o ruku, pohyb prstů druhé ruky má omezený parézou,“ popsala Česká televize. Ale ani to ženě nezabránilo v pomoci druhým.

V době intenzivního nedostatku roušek je Martinina pomoc více než zapotřebí, a tak se rozhodla jednat. „Nedalo mi to a zkusila jsem to, napsala. Se stříháním a špendlíky jí pomohly kamarádky, kterým ve svém příspěvku děkuje, dál už je to ale všechno jen na ní. „Teď se můžu věnovat čistě šití, a tak mi to jde podstatně rychleji,“ libuje si. 

 

 

rakyta ( 19. března 2020 19:45 )

rakyta ( 19. března 2020 19:44 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud