Odhalila nákazu, pak dostala stopku. „Zakázaná“ lékařka může zase odhalovat koronavirus

Autor: sab - 
18. března 2020
18:20

Soukromá laboratoř Tilia může znovu testovat vzorky na koronavirus. Bude přijímat odběry z kladenské nemocnice. Laboratoř Soni Pekové nejprve odhalila dva nakažené, které státní systém předtím odmítl testovat. Ministerstvo zdravotnictví jí pak testování zakázalo. Důvodem bylo, že neměla smlouvu s pojišťovnou, tu ale k běžnému provozu nepotřebuje, lidé si testy platí sami. Možnost znovu testovat potvrdil i premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády.

Soukromá laboratoř Tilia je opět zapojena do testování vzorků nového typu koronaviru. Oznámil to předseda vlády Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády. „Laboratoř Tilia jsme oslovili, měla by dostat podklady a bude v systému,“ uvedl Babiš.

Sama laboratoř o tom informovala na svých stránkách, napsala také, že nemohou dělat odběry. Prosí proto zájemce o vyšetření, aby dodrželi nutné kroky.

„V naší laboratoři odběrové místo není, prosím, nekontaktujte tedy laboratoř osobně a výlučně využívejte odběrového stanu v Kladně,“ píše šéfka laboratoře Soňa Peková na svých stránkách. Odběrové místo pro tuto laboratoř je v kladenské nemocnici.

V začátcích testování odhalila právě tato laboratoř jako jediná soukromá dvě nakažené osoby koronavirem. O lékařce Pekové pak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) řekl, že je v karanténě kvůli neodbornému odebrání vzorku pozitivně testovaného pacienta. To ale byla lež a za tu se pak ministr omluvil.

Známá je scéna z tiskové konference, kdy předseda vlády Andrej Babiš nutí ministra Vojtěcha, aby prozradil, kdo z jeho podřízených mu tuto nepravdivou infomaci sdělil. 

Zákaz dostala kvůli nesplnění podmínek. Těmi byl certifikát IZO 15189 a nutnost mít smlouvu s pojišťovnou. Tu ale k běžnému provozu laboratoř nepotřebuje, kdyby usilovala o její získání, trvalo by to skoro rok.

Kvůli průtahům čeká laboratoř na povolení testovat už 14 dní. Její šéfka se nechala slyšet, že by za tu dobu mohla laboratoř otestovat tisíce vzorků.

Video „Jméno!“ poručil Babiš ministrovi Vojtěchovi - abl

zada ( 19. března 2020 08:14 )

Pokud je tato paní "koněm" miliardáře Janouška, není co řešit. Propaguje se čím dál více, a hlavně ji propagují sluníčkářská média samozřejmě v souvislosti s útokem na Babiše. Takže co si o tom myslet?!? Ať si to každý srovná v hlavě sám. Kdyby byla skutečně tak dobrá vědkyně, už o ní dávno víme...., ale ais v tom jsou hodně prachy... hlavně ty budoucí, které chce od státu..., podle m ne nasrčená figura amíků!!!

slafa1952@... ( 18. března 2020 23:41 )

budte radi ze tam toho Burese mate,nikdo lepsi tam neni a ani nikdy od 2 svetovy nebyl.

jjjlll ( 18. března 2020 21:43 )

Bohužel plno hyen tyje z obyčejného lidského strachu.

sorgedoktor ( 18. března 2020 21:22 )

Nevim opravdu co si o rtom myslet..

blecktajp ( 18. března 2020 20:53 )

Na Youtube je s ni pekny rozhovor. Pani doktorka patri ke svetove spicce ve vyzkumu viru a rika tam velmi zajimave veci. On tenhle konkretni virus mozna nespadnul jen tak z nebes...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud