Koronavirus řádí v Praze 11: Po zaměstnanci školky jsou nakažené i pracovnice základky s dcerou

Autor: diz - 
18. března 2020
12:05

Nový typ koronaviru COVID-19 se nadále rozlézá po Praze. Mezi další potvrzené případy se od úterý 17. března řadí pracovnice ZŠ Ke Kateřinkám v Praze 11, přičemž spolu s ní testy odhalily nákazu i u její dcery. Ta do školy docházela do páté třídy.

Radnice Prahy 11 v současné době očekává stanovisko krajské hygienické stanice ohledně dalšího postupu. Podle mluvčí Anny Kočicové však základní škola byla zavřená v souladu s nařízením vlády od středy 11. března. „Tím by mělo být riziko dalšího přenosu na ostatní osoby ve škole minimalizováno,“ sdělila Blesk.cz mluvčí.

Jelikož se navíc jedná o nepedagogickou pracovnici školy, neměla podle Kočicové přijít ani do styku s ostatními žáky školy ještě před zákazem provozu škol. Ne tak její dcera. „S ohledem na citlivost případu a na to, že nechceme šířit paniku, nemohu v tuto chvíli sdělit více,“ upřesnila mluvčí.

V Praze 11 nejde o první případ

Od pondělí 16. března je na Jižním Městě v karanténě MŠ Hrabákova, kde byl rovněž potvrzen výskyt koronaviru u jednoho ze zaměstnanců. Kvůli tomu je dodnes v karanténě dalších 73 žáků a 16 zaměstnanců školky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud