Pracovník školky v Praze 11 se nakazil: Přes 70 dětí v karanténě! „Nikdo nám nedal vědět,“ zlobí se rodiče

Autor: ČTK, red - 
17. března 2020
16:34

Mateřská škola v Praze 11 je od pondělí 16. března v karanténě. Testy potvrdily, že jeden z tamních zaměstnanců byl nakažen novým typem koronaviru. Bezpečnostní opatření ve školce potrvají do 28. března. V domácí karanténě je 73 žáků a 16 zaměstnanců školky Hrabákova. Rodiče dětí si stěžují, že jim školka nedala vědět. 

„To, že byl jeden ze zaměstnanců školky nakažený, víme od soboty. Ředitelka mateřské školy obratem kontaktovala hygienu a v pondělí hygienici doporučili, aby všechny děti, které se ve školce pohybovaly v minulém týdnu, byly v domácí karanténě,“ uvedla mluvčí městské části Anna Kočicová. Dodala, že by rodiče těchto dětí měli kontaktovat pediatra a o věci ho informovat.

Radní Jižního Města doporučili ředitelům mateřských školek, které radnice zřizuje, zavřít školky už v pátek 13. března. V pondělí, odkdy karanténní opatření v mateřské školce Hrabákova platí, byla školka prázdná.

Rodiče si ale stěžují, že jim vedení školky nedalo vědět, ačkoliv telefonní čísla má. Informace se objevila pouze na webových stránkách městské části. „Syn tam chodi, mrzí mě, že nám nikdo nevolal a musíme se to dozvědět z internetu,“ napsala na facebook Prahy 11 jedna z maminek a další se přidaly. „Můj syn do této školky chodí a během víkendu a dnešního dne mohl kvůli nevědomosti infikovat někoho dalšího!“ uvedla jiná maminka.

„Mateřské školy byly ihned informovány a mateřské školy ihned informovaly. Za sebe veškerou snahu (svoji i svého odboru) napínám k tomu, aby informace šly co nejdříve k rodičům,“ uvedla radní pro školství Prahy 11 Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

zkratik ( 17. března 2020 17:57 )

pracovníci školky sou nesvéprávní,že by to měl za ně řešit Babiš?

Brod12 ( 17. března 2020 17:14 )

Zeptejte se Babiše on to vyřeší když ne tak se omluví

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud