Hlavní epidemiolog IKEMu ke koronaviru: Chaos! Šijeme si sami respirátory a improvizujeme

Autor: chal - 
16. března 2020
13:28

Petr Smejkal, hlavní epidemiolog pražského IKEMu se tvrdě opřel do úřadů kvůli jejich řešení současné krize. Lékař na svém facebookovém profilu popsal mizerné poměry, v jakých musí nemocnice a zdravotnický personál denně pracovat. Jeho slova by šla shrnout rčením „co si člověk neudělá sám, to nemá".

Situace je kritická. Lékaři si musí vyrábět ochranné pomůcky sami, o pacienty pečují v improvizovaných podmínkách. A jejich nespokojenost se současným stavem roste. Petr Smejkal z IKEMu v pátek v pořadu České televize Studio 6 vyjádřil souhlas s vyhlášením nouzového stavu, který měl zamezit rychlejšímu šíření viru.

Jak ale informoval v neděli, práci lékařům komplikuje mimo jiné nedostatek ochranných pomůcek, o kterých přitom v minulosti vláda v čele s Andrejem Babišem tvrdila, že jich je dostatek. Petr Smejkal popsal kritickou situaci, v jaké se české zdravotnictví nachází, na svém facebookovém profilu.

„Možná se to někomu bude zdát neloajální, ale ve většině z nás zdravotníků každým dnem narůstá pocit, že v řízení této krize je chaos, a co my si v našich nemocnicích neuděláme sami, to nebudeme mít," popsal epidemiolog.

„Šijeme si respirátory, jeden z mých kolegů sám vytvořil podtlakovou místnost, jiný monitoruje pacienta v izolační místnosti, kde monitory normálně nejsou, sami si sháníme ze zahraničí testy na COVID19," popsal, jakými problémy se lékaři musí zabývat.

„Takže jestliže tohle drama celé dobře dopadne, bude to především zásluha kreativních obětavých zdravotníků a ostatních občanů, než kohokoli jiného nahoře. A tak tomu ostatně v Čechách bylo vždycky…“ uzavřel lékař.

verprag ( 16. března 2020 22:22 )

Ve válce mají přednosti ti, co jsou na frontě v přední linii!!!

verprag ( 16. března 2020 22:19 )

Každá nemocnice má mít v zásobách roušky minálně na 1-2 měsíce. Tak co si tady epidemiolog stěžuje ? Sám to podcenil. A navíc ani nejsou v první linii s nakaženými.

ellaella ( 16. března 2020 22:15 )

ellaella ( 16. března 2020 22:13 )

Nezadržuje, to je fakt. Nemci ten kamion rovnou zabavili. Víme?

BoziMilda ( 16. března 2020 17:09 )

Zavolejte Babišovi, on vám jich osobně doveze, kolik budete chtít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud