Přední epidemiolog tvrdí, že pandemie skočí do června. Má to důležitou podmínku

Autor: ČTK - 
12. března 2020
23:10

Pandemie nového typu koronaviru by mohla do června skončit, pokud všechny země světa zmobilizují síly v boji proti této nebezpečné nákaze. Podle agentury Reuters to prohlásil uznávaný čínský epidemiolog Čung Nan-šan.

„Pokud budou země brát šíření nákazy vážně a budou připraveny podnikat razantní opatření, mohla by být pandemie během pár měsíců za námi,“ uvedl zmíněný poradce čínské vlády pro oblast zdravotnictví, který v roce 2003 výrazně přispěl k zastavení šíření nemoci SARS způsobované rovněž koronavirem.

„Radím všem zemím, aby se řídily nařízeními Světové zdravotnické organizace a zasáhly na celostátní úrovni,“ dodal Čung. Epidemiolog připomněl, že viry patřící do stejné kategorie jako nový typ koronaviru jsou v teplých měsících méně aktivní, což by mohlo pomoci postup infekce zpomalit.

Video Drsné záběry utrpení při koronaviru: Takhle vypadají těžké případy, pacienti hledají úlevu na břiše - Reuters, LA7 PIAZZAPULITA

„Můj odhad ohledně června se zakládá na tom, že všechny země podniknou ta správná opatření. Pokud ne, může pandemie trvat déle,“ konstatoval třiaosmdesátiletý zdravotnický expert Čung.

aeraluna ( 13. března 2020 06:57 )

frantacizek ( 13. března 2020 03:57 )

ten přední čínský epidemiolog by měl nejdříve udělat pořádek u sebe v Číně s tamní hygienou, ale to by přišel asi o práci. Mně připadá dnešní svět opravdu bláznivý, vyzvedávat tyhle lidi, u kterých ten problém začíná a vytloukají pak klín klínem.. Čína je problém, a pokud se tam z věcí nepoučí, bude to problém stále pro celé lidstvo, až tam odtud vypustí skutečně něco závažného, co mutuje, tak si to možná velmoci uvědomí a začnou na soudruhy tlačit, aby tam kontrolovali návyky, které už mají u nás 2leté děti v hygieně..

tomik007 ( 13. března 2020 01:56 )

Takze neskonci

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud