Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Přední epidemiolog tvrdí, že pandemie skočí do června. Má to důležitou podmínku

Autor: ČTK - 
12. března 2020
23:10

Pandemie nového typu koronaviru by mohla do června skončit, pokud všechny země světa zmobilizují síly v boji proti této nebezpečné nákaze. Podle agentury Reuters to prohlásil uznávaný čínský epidemiolog Čung Nan-šan.

„Pokud budou země brát šíření nákazy vážně a budou připraveny podnikat razantní opatření, mohla by být pandemie během pár měsíců za námi,“ uvedl zmíněný poradce čínské vlády pro oblast zdravotnictví, který v roce 2003 výrazně přispěl k zastavení šíření nemoci SARS způsobované rovněž koronavirem.

„Radím všem zemím, aby se řídily nařízeními Světové zdravotnické organizace a zasáhly na celostátní úrovni,“ dodal Čung. Epidemiolog připomněl, že viry patřící do stejné kategorie jako nový typ koronaviru jsou v teplých měsících méně aktivní, což by mohlo pomoci postup infekce zpomalit.

Video  Drsné záběry utrpení při koronaviru: Takhle vypadají těžké případy, pacienti hledají úlevu na břiše  - Reuters, LA7 PIAZZAPULITA
Video se připravuje ...

„Můj odhad ohledně června se zakládá na tom, že všechny země podniknou ta správná opatření. Pokud ne, může pandemie trvat déle,“ konstatoval třiaosmdesátiletý zdravotnický expert Čung.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

aeraluna ( 13. března 2020 06:57 )

frantacizek ( 13. března 2020 03:57 )

ten přední čínský epidemiolog by měl nejdříve udělat pořádek u sebe v Číně s tamní hygienou, ale to by přišel asi o práci. Mně připadá dnešní svět opravdu bláznivý, vyzvedávat tyhle lidi, u kterých ten problém začíná a vytloukají pak klín klínem.. Čína je problém, a pokud se tam z věcí nepoučí, bude to problém stále pro celé lidstvo, až tam odtud vypustí skutečně něco závažného, co mutuje, tak si to možná velmoci uvědomí a začnou na soudruhy tlačit, aby tam kontrolovali návyky, které už mají u nás 2leté děti v hygieně..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa