Koronaprázdniny: Studenti učitelství budou v Brně hlídat děti sestřičkám a lékařům

Ilustrační foto  (Autor: istock)
Autor: jn - 
12. března 2020
13:58

Od pondělka  začnou v Brně budoucí učitelé hlídat malé děti sestřičkám a lékařům, kteří chodí do práce. Masarykova univerzita totiž vyzvala své studenty pedagogiky, aby v době, kdy sami nechodí do školy, pomohli zajistit náhradní péči pro děti zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno.

„Studenti začnou od 16. března organizovat volnočasové aktivity pro děti sester či lékařů, které se sdruží do malých dětských skupin v bohunickém kampusu,“ řekl mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Studenti tak pomohou zdravotníkům, aby mohli pracovat u nemocných v případě, že nemají možnost jinak zabezpečit své děti, které na základě vládních nařízení nenavštěvují základní školu.

Vždy dva studenti pohlídají tucet dětí

Skupiny pro děti od 7 do 12 let budou fungovat nejvýše po dvanácti dětech v učebnách Lékařské fakulty v bohunickém kampusu. O každou by se měli starat dva studenti, a to v nejvíc exponované pracovní době od 7 do 16.30 hodin.

Náplní dne dětí nebude školní výuka, ale volnočasové aktivity, jako jsou společenské hry, malování nebo sledování filmů. Studenti budou mít s Fakultní nemocnicí Brno uzavřenou dohodu o provedení práce, takže odpovědnost za děti nese nemocnice.

Příkladná solidarita

Brněnská univerzita vyzvala studenty k pomoci ve středu. Potřebný počet solidárních budoucích učitelů se přihlásil během několika okamžiků.

„Byl jsem velice mile překvapen obrovským zájmem ze strany studentů, který jsme registrovali jen pár hodin po zveřejnění výzvy. Vysoce oceňuji jejich rozhodnutí pomoct druhým v nouzi v takto závažné společenské situaci,“ chválí děkan pedagogické fakulty Jiří Němec.

VIDEO: Ministr a odbornice o zavřených školách kvůli koronaviru. Co mají dělat rodiče?

Video Ministr a odbornice o zavřených školách kvůli koronaviru. Co mají dělat rodiče? - Markéta Volfová, Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

Které potraviny pomohou nastartovat imunitní systém a pomoci v boji s virovým onemocněním? Čtěte zde>>>

bre-burda ( 12. března 2020 14:45 )

To je Kocourkov. Proč se zavírají mateřské školy, když tady se zavádějí jiné? Studenti sice nechodí do škol, ale jejich studium pokračuje nekontaktní formou. Jak se budou s uřvanými dětičkami učit?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud