Senátoři se vrátili z Itálie, jsou v karanténě. Vyhlásí horní komora „prázdniny“?

Autor: ČTK - 
12. března 2020
12:37

V karanténě jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru dva čeští senátoři, kteří navštívili Itálii. Novinářům to dnes bez bližších podrobností oznámila vedoucí Kanceláře Senátu Jana Vohralíková, která předsedá krizovému štábu v horní komoře. Tisková tajemnice Kanceláře Senátu Sue Nguyen ČTK řekla, že těmito senátory jsou Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) a Šárka Jelínková (KDU-ČSL). Nakažení koronavirem u nich testy neprokázaly, dodala.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyzval ke klidu, rozvaze a zodpovědnému chování. V závislosti na vývoji situace se šířením koronaviru ale naznačil, že horní komora by mohla v případě nezbytnosti zrušit své zasedání, které je naplánováno na příští týden. „Budeme nejdříve omezovat účast veřejnosti, a pokud to bude nutné, tak i rušit jednání orgánů Senátu včetně například orgánů pléna,“ uvedl.

Vohralíková uvedla, že Kancelář Senátu postupuje v návaznosti na doporučení Bezpečnostní rady státu. Krizový štáb se znovu sejde v pondělí, aby rozhodl o dalším postupu. Zatím štáb senátorům doporučil, aby se při schůzi obešli bez svých asistentů a dalšího doprovodného personálu.

Sněmovna se kvůli koronaviru ve středu rozhodla předčasně ukončit své zasedání. V případě Senátu by stejný krok znamenal, že zákony, které má projednat, by byly postoupeny prezidentovi jako přijaté. Horní komora má totiž na rozdíl od Sněmovny z ústavy na projednání zákonů pouze 30 dní od obdržení tisku s výjimkou zákonů ústavních.

Video Senátorka Šárka Jelínková se otevřeně rozpovídala o seznámení se svým o 11 let mladším manželem. „Vychovala jsem si ho,“ žertuje. - Blesk / Zuzana Štíchová

verprag ( 12. března 2020 19:01 )

Co takhle jim dát nemocenskou !Ale nejlepší by bylo nedat jim vůbec nic !

al.bunda ( 12. března 2020 12:55 )

To je jedno,stejně si nikdo nevšimne že neúřadují

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud