Koronavirus ONLINE: 88 mrtvých a 4944 nakažených v ČR. Klaus zmínil znehodnocení úspor

Aktualizováno -
7. dubna 2020
17:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 88 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k úterý 4944 lidí, vyléčených je 127. Vláda od úterý umožnila venkovní sportování, ve čtvrtek otevřou některé další obchody, naříklad hobby markety, prodejny a servisy jízdních kol. Částečně se také otevřou hranice, ale jen pro nezbytné případy. Poslanci umožnili vládě prodloužit nouzový stav do 30. dubna, vláda jej žádala do 11. května. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně odmítl plán epidemiologa Romana Prymuly na postupné promořování české populace. A exprezident Václav Klaus v Epicentru Blesk Zpráv varoval před hrozbou inflace a znehodnocením úspor. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:46
Dnes

Plzeň otevírá od středy všech pět sběrných dvorů patřících městu. Budou fungovat v běžné provozní době. Obsluha bude pouštět do areálu nejvíce dvě osobní auta, aby byly na malých pozemcích sběrných dvorů zajištěné nejméně dvoumetrové rozestupy mezi klienty. Zákazníci musí mít roušky a ochranné rukavice, jinak je může obsluha dvorů vykázat, řekl dnes Otakar Horák, ředitel městské firmy Čistá Plzeň, která zajišťuje svoz odpadů.

12:43
Dnes

Pardubický magistrát od počátku epidemie koronaviru vydal lékařům, zdravotnickým zařízením a pracovníkům v sociálních službách ve městě a okolí už 101.000 ochranných roušek a 14.000 respirátorů FFP2. Další kolo distribuce začne dnes odpoledne a bude pokračovat i celý den ve středu. Systém výdeje se již výrazně zlepšil, nikdo nečeká déle než pět minut, řekl vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Kyncl.

Dnes

Manželé z amerického Mississippi, Jerry a France Williamsonovi (oba †72), ze všeho nejvíc milovali plavby na výletních lodích. Ta poslední se jim ale stala osudnou. Na palubě parníku se nakazili koronavirem způsobující nemoc covid-19, oba nákaze podlehli. Manžele zemřeli ruku v ruce jen šest minut po sobě. „Ani Hollywood by to líp nenapsal,“ řekl pastor na pohřbu. Williamsonovi po sobě zanechali dvě děti, osm vnoučat a 12 pravnoučat, informoval deník Daily Mail.

Láska, kterou nerozdělila ani smrt: Manželé (oba †72) podlehli koronaviru, zemřeli 6 minut o sobě
12:41
Dnes

Dva novorozenci se nakazili koronavirem od ošetřujícího personálu v porodnici v rumunském městě Temešváru. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na informace místních zdravotníků. V karanténě je dalších devět nově narozených dětí spolu se svými matkami. V Rumunsku zatím evidují přes 4000 nemocných, z toho 700 zdravotníků. Nákaze podlehlo 176 lidí.

12:38
Dnes

Komora daňových poradců chce, aby o navrhovaný jednorázový příspěvek 25.000 korun určený osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) bylo možné žádat prostřednictvím elektronické pošty. Mělo by to zabránit tomu, aby především živnostníci a další dotčené profese museli chodit osobně podávat žádosti na finanční úřady. Komora to dnes uvedla v tiskové zprávě. 

12:32
Dnes

Praha zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby mohli prodávat. Zachovat musí bezpečný průchod a místo po sobě uklidit.

12:28
Dnes

Dětští lékaři podle svého sdružení stále nemají dostatek ochranných pomůcek. Jeden respirátor na den nestačí, chybí i rukavice a dezinfekce, uvedli.

12:28
Dnes

Armáda v rámci testovací fáze chytré karantény poslala do Jihomoravského kraje pět mobilních odběrových týmů. K dnešnímu ránu odebraly asi 200 vzorků lidem, které hygienici určili pro testování. Všech pět jich denně ale nemuselo vyjíždět, maximum zatím byly čtyři. V pondělí a dnes například vyjely jen dva odběrové týmy armády, řekla mluvčí generálního štábu armády Magdalena Dvořáková.

12:27
Dnes

Dobrovolníci v Kuvajtu balí ochranné pomůcky a připravují je k rozvozu.

Dobrovolníci v Kuwaitu balí ochranné pomůckyDobrovolníci v Kuwaitu balí ochranné pomůckyDobrovolníci v Kuwaitu balí ochranné pomůcky
12:25
Dnes

Krnovská radnice zahájila plošnou dezinfekci společných prostor domů s pečovatelskou službou a bytových domů na Sídlišti Pod Cvilínem. Žijí v nich hlavně senioři. Dnes to řekla mluvčí města Dita Círová.

12:19
Dnes

Detailní plán dalšího postupu proti epidemii koronaviru, který žádá opozice, nemůže podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) za současné situace mít nikdo.  Současný stav vývoje pandemie je s ohledem na přijatá opatření teprve koncem začátku, řekl Hamáček poslancům. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

12:15
Dnes

Ostravský majáles změnil kvůli koronavirové krizi termín, konat se má v září na Slezskoostravském hradě. Lidé mohou zakoupené vstupenky vracet od 20. dubna do 10. května. Řekla to mluvčí akce Štěpánka Pavlíková. Některé další akce zatím vyčkávají. Pořadatelé Colours of Ostrava rozhodnou o osudu jednoho z největších festivalů v Česku do konce dubna.

12:06
Dnes

Česká pošta zavedla možnost doručit balík adresátovi bez kontaktu mezi doručovatelem a zákazníkem kvůli potvrzení o převzetí zásilky. Ta se předává na základě unikátního šestimístného kódu, který zákazník předem obdrží prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Kód opravňuje k převzetí balíku, které tak není potřeba potvrzovat podpisem.

Opatření zrychluje výdej doručovaných balíků a zvyšuje ochranu doručovatelů i zákazníků před nákazou koronavirem. ČP to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Čekárna pobočky České pošty v době omezení kvůli šíření koronaviru
11:52
Dnes

Fotografie pořízené na stejných místech ve Španělsku minulý rok touto dobou znázorňují drastické dopady koronaviru na zemi.

Loni ve Španělsku touto dobou: Začátek Svatého týdne plnil ulice věřícími a kajícníky. Nyní je ve městě Ronda spíše jen svatý klid (5.4.2020)Loni ve Španělsku touto dobou: Začátek Svatého týdne plnil ulice věřícími a kajícníky. Nyní je ve městě Ronda spíše jen svatý klid (5.4.2020)Loni ve Španělsku touto dobou: Začátek Svatého týdne plnil ulice věřícími a kajícníky. Nyní je ve městě Ronda spíše jen svatý klid (5.4.2020)Loni ve Španělsku touto dobou: Začátek Svatého týdne plnil ulice věřícími a kajícníky. Nyní je ve městě Ronda spíše jen svatý klid (5.4.2020)Loni ve Španělsku touto dobou: Začátek Svatého týdne plnil ulice věřícími a kajícníky. Nyní je ve městě Ronda spíše jen svatý klid (5.4.2020)
11:44
Dnes

V Íránu přibylo přes 2000 lidí nakažených koronavirem; celkem jich je více než 62.500. V zemi zemřelo od začátku epidemie přes 3870 osob.

Írán je vážně zasažen pandemií koronaviru. (4.4.2020)
11:39
Dnes

Počet obětí koronaviru ve Španělsku stoupl za posledních 24 hodin o 743, což je zhruba o stovku větší nárůst než předchozí den. Celkem na nemoc covid-19 zemřelo v této zemi již 13.798 pacientů. Potvrzených případů nákazy je 140.510, tedy o 5478 více než v pondělí, sdělilo dnes podle agentury Reuters španělské ministerstvo zdravotnictví.

11:33
Dnes

Na světě, který se v současnosti potýká s pandemií nemoci covid-19, chybí asi 5,9 milionu profesionálních zdravotních sester a ošetřovatelů. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Nyní tyto profese podle ní vykonává celosvětově asi 27,9 milionu lidí, ovšem jen 19,3 milionu z nich má odpovídající vzdělání. Asi 90 procent zaměstnanců v pečovatelských profesích tvoří ženy.

11:32
Dnes

Až tři stovky teplých jídel připraví každý den jídelna brněnského magistrátu. Nejsou určena pro úředníky, ale pro lidi bez domova. Využití volných kapacit jídelny schválili brněnští radní minulý týden, tento týden už začala jídelna pro bezdomovce vařit.

11:31
Dnes

V Rakousku se potvrdilo již 12 332 případů nákazy koronavirem. Nemoci covid-19 podlehlo 243 lidí. V Tyrolsku skončila celoplošná karanténa.

Žena s rouškou ve Vídni
11:26
Dnes

I dětskou léčebnu ve Cvikově na Českolipsku chce Liberecký kraj využít pro seniory, kteří onemocní novým koronavirem. Kraj potřebuje pro takové případy zajistit zhruba 260 lůžek. Už v pátek vyčlenil celý Dům Bára se 73 lůžky v Liberci - Františkově a dalších osm lůžek v domově v Jabloneckých Pasekách. Pro nemocné bude také určena jedna z budov Domova důchodců v Jindřichovicích, řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

11:21
Dnes

V Pardubicích se mezi živnostníky zvýšil zájem o obnovu živnosti. Chtějí mít nárok na získání jednorázového příspěvku 25.000 korun, který jim slíbila vláda. Je to pro ně výhodnější než příspěvek od úřadu práce, řekl vedoucí odboru živnostenského úřadu Rudolf Havlík. Příspěvek ještě musí schválit Parlament. Na programu ho poslanci mají tento týden.

11:12
Dnes

Překotné přijímání improvizovaných vládních opatření proti koronaviru musí podle předsedy ODS Fialy skončit, musí být nahrazeno jasným plánem. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

Předseda ODS Petr Fiala byl v roušce poznat i z dálky (24. 3. 2020)
11:12
Dnes

Japonský premiér Šinzó Abe vyhlásil v Tokiu, Ósace a dalších pěti prefekturách kvůli koronaviru nouzový stav. Měl by trvat do 6. května.

Japonský premiér Šinzo Abe
11:11
Dnes

Polské ministerstvo zdravotnictví eviduje přes 4500 nakažených koronavirem, od pondělí se jejich počet zvýšil o 119. Nákaze podlehli další čtyři lidé, celkem je mrtvých 111. Oznámila to dnes agentura PAP.

Epidemie koronaviru v Polsku (20.03.2020)Epidemie koronaviru v Polsku (20.03.2020)
11:00
Dnes

Ošetřovatel Adam (24) z anglického Manchesteru se v pondělí během své služby na jednotce intenzivní služby dozvěděl zdrcující zprávu. Koronaviru způsobující nemoc covid-19 podlehl jeho dědeček. Zlomený mladík se prostřednictvím svého twitteru obrátil na Brity: „Zůstaňte ku*va doma.“ S lidmi porušujícími karanténu mu došla trpělivost, uvedl list Daily Mail. Sám byl po návratu z Prahy týden v karanténě.

Ošetřovatel Adam (24) se při směně na jipce dozvěděl, že koronaviru podlehl jeho milovaný dědeček

titan33 ( 7. dubna 2020 20:01 )

no to je pecka večera , naposledy vylozit z brlohu bylo před vánoci, nevzali mě ani k očímu, vypadám jak pralesa, potraviny na zakázku mi házej přes plot, aby nedošlo k nákazu "
asi mě trefí šlak, a karel si meje vocas vesele prdí na hřitově
no

wp2t ( 7. dubna 2020 19:56 )

Mrtvých 88, aby to nebylo použito proti populistickým národním stranám.

wp2t ( 7. dubna 2020 19:54 )

Nesnažím, dávám dobré rady aby si to měl jištěný fšude.

wp2t ( 7. dubna 2020 19:54 )

jak se můžeš ptát xiiomy jestli babiš se zemanem něco udělali dobře nebo špatně?

Karelsinemejevocas ( 7. dubna 2020 19:51 )

Snažíš se mně ponížit? To není legrace ,já se bavím vážně ty trumpetko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud