Koronavirus ONLINE: 67 mrtvých v ČR, 4 543 nakažených. Zeman dá Prymulovi metál

Aktualizováno -
5. dubna 2020
17:39
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 67 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k nedělnímu dni 4 543 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu. Prezident Miloš Zeman českou vládu chválí a v říjnu chce udělit nejvyšší státní vyznamenání, Řád Bílého lva, náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

  • Miloš Zeman promluvil o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
  • Nový koronavirus covid-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
  • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V neděli 5. dubna jejich počet vystoupal na 4 543.
  • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
  • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
  • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
11:21
5. 4. 2020

„To drobné občerstvení se dalo takto konzumovat během několika málo minut,“ řekl Zeman a naznačil, jak si nadzdvihává roušku,Nikdo ovšem už nenapsal, že jsem (včera) zakázal oběd. A to proto, že jsme na sobě měli roušky,“ řekl prezident k fotce u stolu, kde měl spolu se svým expertním týmem nasazenou roušku. Zodpověděl tak otázku, jak konzumovali občerstvení před sebou.

Prezident Miloš Zeman.
11:18
5. 4. 2020

„Jak vidíte, mám na sobě červený pulovr, který jsem měl i včera, a to je projev sympatií k panu vicepremiérovi Hamáčkovi. Je samozřejmé, že chceme-li nouzový stav použít jako nástroj boje proti koronaviru, tak je rozumné, aby ten nouzový stav trval o několik týdnů déle,“ uvedla hlava státu k otázce doby trvání nouzového stavu.

Prezident Miloš Zeman jednal v Lánech s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a ministrem obrany Lubomírem Metnarem (za ANO). (4.4.2020)
11:13
5. 4. 2020

„Radím se s odborníky z různých oblastí. Včera bylo zasedání mého poradního týmu, a tak jsou spíše ekonomičtí odborníci. V minulém zasedání přišli ministr zdravotnictví, exministr zdravotnictví Martin Holcát a další experti na zdravotnictví,“ odpověděl prezident Zeman na otázku, s jakými odborníky se o epidemii koronaviru radí.

11:08
5. 4. 2020

„Já jsem laický epidemiolog, ale zato se trvale radím s odborníky. Když je válka, tak někdo musí velet. Když je to boj proti epidemii, tak je logické, že ten boj vede erudovaný epidemiolog,“ uvedl na adresu vyznamenání pro profesora Prymulu prezident Miloš Zeman.

11:06
5. 4. 2020
!

„Jsme svobodná demokratická společnost vzniklá z voleb a nevedou nás žádní vlastizrádci. Ministryně Schillerová je skvělá ministryně financí a není žádný důvod k jejímu odvolání. Zcela určitě nežijeme ve fašistické diktatuře. Toho počmáraného šaška (M. Kalouska – pozn. red.) se třemi revolvery si vůbec nevšímejte,“ řekl pro Blesk prezident Miloš Zeman.

11:03
5. 4. 2020
!

„Panu profesorovi Prymulovi chci 28. října udělit nejvyšší české vyznamenání Řád Bílého lva, protože si to zaslouží,“ řekl na úvod vysílání pořadu S prezidentem v Lánech Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman v pořadu S prezidentem Lánech. (5.4.2020)
10:56
5. 4. 2020
!

V roušce, ale opět bez servítků. Miloš Zeman (75) vystoupí už podvacáté v pořadu S prezidentem v Lánech. Živě od 11 hodin se ho dnes bude ptát moderátorka Blesku Vera Renovica (34). Hlavní téma? Nákaza koronavirem, která se šíří Českem i celým světem. Rozhovor s hlavou státu proto proběhne v přísných bezpečnostních podmínkách, za Zemanem smí jen omezený okruh lidí. Sledujte náš přímý přenos.

10:50
5. 4. 2020

Ulice Madridu jsou zcela vylidněné, Španělsko zápasí s koronavirem.

Prázdné ulice v MadriduPrázdné ulice v MadriduPrázdné ulice v MadriduPrázdné ulice v Madridu
10:46
5. 4. 2020

V Pardubickém kraji zemřel další pacient v souvislosti s nemocí covid-19, celkem třetí. Podle údajů ministerstva zdravotnictví mu ještě nebylo 50 let.

10:40
5. 4. 2020

V Indii prodávají pouliční prodavači roušky.

Koronavirus v IndiiKoronavirus v IndiiKoronavirus v Indii
10:25
5. 4. 2020

V hradeckém kraji vzrostl počet potvrzených případů onemocněním covid-19 o tři na 133. Nové případy jsou z okresů Hradec Králové, Náchod a Rychnov nad Kněžnou.

10:24
5. 4. 2020

V havlíčkobrodské nemocnici zemřel v sobotu druhý klient z domova pro seniory v Břevnici na Havlíčkobrodsku. Řekla to Hana Hlaváčková, ředitelka domova, který pečuje o lidi s demencemi. Do nemocnice museli být převezeni i další klienti. Domov je kvůli koronavirové infekci v karanténě, nemocný je i personál.

10:20
5. 4. 2020

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v Ostravě a okolí, upozorňuje obyvatele, aby nevstupovali do kanalizace ani ji neotevírali. Mohl by se tam vyskytovat virus, který vyloučili nakažení lidé. Do svých zdrojů pitné vody firma přidala chlor. Řekla to mluvčí OVAK Radka Vanková.

9:57
5. 4. 2020

Ve Středočeském kraji bylo k dnešku 491 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, což znamená denní nárůst o 33 případů. Počet úmrtí zůstává na pěti.

9:51
5. 4. 2020

V Tokiu se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 130 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst zaznamenaných případů nákazy, v japonské metropoli jich je celkově už přes 1000. Dnes to s odvoláním na představitele města uvedla státní televize NHK.

Tokijské ulice se hemží lidmi s rouškami
9:49
5. 4. 2020

Írán obnoví 11. dubna ekonomické aktivity považované za nízkorizikové, uvedl prezident Hasan Rúhání. Írán je nejzasaženější zemí koronavirem na Blízkém východě. 

„Pod dohledem ministerstva zdravotnictví se všechny tyto nízkorizikové ekonomické aktivity obnoví od soboty, vyjma Teheránu,“ prohlásil Rúhání v televizi. Nevysvětlil však, co znamená pojem nízkorizikové aktivity, napsala agentura Reuters.

Koronavirus v Íránu. (25.3.2020)
9:25
5. 4. 2020

Na Vysočině přibyly od pátku dva potvrzené případy nemoci covid-19, už jich je 127. V sobotu se podle hygieniků počet nakažených nezvýšil.

9:21
5. 4. 2020

V Libereckém kraji je 146 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibyly tři další. Vyplývá to z informací, které dnes ráno aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví (MZCR). Hospitalizaci nadále v kraji vyžaduje sedm nemocných, všichni jsou v liberecké nemocnici.

9:16
5. 4. 2020

Ve Zlínském kraji nepřibyl od sobotního večera žádný potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru. V regionu se tedy dosud nakazilo 192 lidí. Z nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje, se v kraji zatím vyléčilo šest pacientů. Vyplývá to z údajů k dnešním 09:00, které zveřejnila na svých webových stránkách Krajská hygienická stanice ve Zlíně.

9:15
5. 4. 2020

Restaurace ve Frankfurtu posílá objednávky zákazníkům po dřevěné rampě přímo do auta.

Restaurace ve Frankfurtu posílá objednávky zákazníkům po dřevěné rampěRestaurace ve Frankfurtu posílá objednávky zákazníkům po dřevěné rampěRestaurace ve Frankfurtu posílá objednávky zákazníkům po dřevěné rampě

junkiexl ( 6. dubna 2020 01:24 )

Prymula ( co to je vubec za jmeno, taky nejaky cobol nebo slezsky psonk?) zatim udelal kulove a uz chmata po vyznamenani? Skromnost a pokora asi nebudou jeho nejsilnejsimi vlastnosti.

zdenek43 ( 6. dubna 2020 00:39 )

epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání. ..... Prezident Miloš Zeman udělí 28. října Řád Bílého lva.

?????????????

a proc ??? - - to budeme udelovat RADY kazdemu , kdo pracuje ??!!! a plni si sve pracovni povinnosti ??!!??

prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. - V roce 2014 při senátního volbách kandidoval za Stranu práv občanů - Zemanovci, tu však nakonec stáhl????? .......

je pan Prymula v konfliktu zájmů, neboť je dlouhodobým spolupracovníkem farmaceutického průmyslu a pomáhá hájit jeho zájmy. .... I když pan Prymula prý dostal naposledy od farmaceutického průmyslu odměny v roce 2012, lze jej i nyní označit za dlouhodobého spolupracovníka farmaceutického průmyslu a osobu spřízněnou s tímto průmyslem hájící jeho hodnoty a zájmy, aniž by šlo o „hrubou nepravdu“, protože dlouhé roky pro něj pracoval, pobíral od něj odměny.

Vlivné farmaceutické trio Prymula, Chlíbek a Cabrnochová

Jsem přesvědčen, že „farmaceutický trojlístek“ Prymula, Chlíbek a Cabrnochová s ohledem na svoji spřízněnost s farmaceutickým průmyslem a z toho vyplývající konflikt zájmů nemá co dělat v orgánech, jako je Národní imunizační komise nebo nově vzniklá Komise pro problematiku očkování, které tvoří koncepci očkování v ČR. A pokud ano, tak jen jako externí poradci, jejichž odborné názory a doporučení budou vždy kriticky zhodnoceny. Ve skutečnosti to ovšem vypadá, že v ČR snad ani jiní odborníci na otázky související s očkováním neexistují. Tento trojlístek úspěšně pokrývá nejen funkce ve zmíněných orgánech, ale ovládá i mediální prostor, neboť čeští novináři nejsou schopni rozlišovat mezi odborníky a jejich nezávislostí, takže v otázce očkování velmi často oslovují automaticky vakcinologickou společnost (na jejímž webu není k nalezení nic o konfliktu zájmů jejího nejužšího vedení), a tím pádem výše zmíněný trojlístek.

zdenek43 ( 6. dubna 2020 00:21 )

Prasečí chřipka 2009 - zabila lidí - přes čtvrt miliónu ....... A TAKOVE MANEVRY SE NEDELALI .......284 500 lidí.

Pandemie takzvané prasečí chřipky, kterou v roce 2009 způsobil virus H1N1, zabila odhadem 284 500 lidí. To je patnáctkrát více, než kolik v té době potvrdily laboratorní testy. Vyplývá to z nové studie, kterou dnes v londýnském časopise Lancet Infectious Diseases zveřejnila mezinárodní skupina vědců.

Podle nich přitom počet obětí H1N1 může být ještě vyšší - až 579 000 lidí. Původní počet, který zaznamenala Světová zdravotnická organizace (WHO), přitom uváděl 18 500 obětí prasečí chřipky. To ovšem byli jen ti, jejichž úmrtí právě na tento typ viru potvrdily laboratorní testy. Sama WHO tehdy varovala, že jde o hrubé podcenění, protože nebyla započítána úmrtí lidí bez přístupu ke zdravotnímu systému, a také proto, že virus není pokaždé zjistitelný, i když na něj člověk zemře.

!!!!! Coronavirus Cases: 1,268,851 ,,,,, Deaths: 69,330 ,,,,, Recovered: 261,162 !!!!! - Úmrtí: 69.330

2009 - Prasečí chřipka 2009 - zabila lidí - přes čtvrt miliónu ....... A TAKOVE MANEVRY SE NEDELALI .......284 500 lidí.

marmat ( 5. dubna 2020 23:46 )

Taxík : TAPETU MÁŠ NAD HLAVOU ....­....­....­....­....­.a nefalšovanou !!!

murQ ( 5. dubna 2020 23:45 )

Jó Britská královna, to byl státnický projev k lidu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud