Koronavirus ONLINE: 62 mrtvých v ČR, 4475 nakažených. Zeman dá Prymulovi metál

Aktualizováno -
5. dubna 2020
11:04
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 65 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k nedělnímu dni 4475 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu. Prezident Miloš Zeman českou vládu chválí a v říjnu chce udělit nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi. Policie o víkendu kontroluje lidi, zda nevyrazili v nepovoleném počtu na výlety. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V neděli 5. dubna jejich počet vystoupal na 4475.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:40
26. 2. 2020

Tady je stručný přehled toho, co přinesla středa:

 • Pětičlenná česká rodina může opustit hotel na kanárském ostrově Tenerife, který je v karanténě. Šestá Češka, starší žena, v něm musí zůstat, rozhodly španělské úřady
 • V Česku se nákaza koronavirem ještě neobjevila, víc než stovka dosud provedených testů vyšla negativně. Záchranáři ale večer převezli na Bulovku sedmnáctiletého mladíka, který se měl nedávno vrátit ze severní Itálie a má příznaky „cestovatelské“ chřipky a teplotu
 • Češi propadli panice a skoupili roušky a respirátory. Z obchodů ve velkém mizí trvanlivé potraviny
 • Největší boj s koronavirem stále svádějí asijské státy. V pevninské Číně se dosud nakazilo přes 78 tisíc lidí a 2715 jich zemřelo. Jižní Korea je s 1261 nakaženými druhou nejvíce postiženou zemí na světě
 • Brazílie dnes zaznamenala prvního nakaženého novým typem koronaviru, čímž se infekce rozšířila na všechny kontinenty kromě Antarktidy
 • Evropským epicentrem nákazy je Itálie, která potvrdila už víc než 400 případů, 12 lidí zemřelo
 • Koronavirus dnes nově potvrdilo Norsko, Gruzie, Rumunsko, Řecko a Severní Makedonie
 • Šest nových případů dnes ohlásilo Německo, mezi nakaženými je i učitelka v mateřské školce

Děkujeme za pozornost, kterou jste věnovali 34. dnu našeho online přenosu. Ty nejčerstvější informace vám budeme přinášet od brzkých ranních hodin.

23:29
26. 2. 2020

Ohniskem epidemie koronaviru v Evropě jsou nyní regiony na severu Itálie. Celkem už italské úřady evidují 424 nemocných, uvedl list La Stampa, předtím ale některá italská média uváděla dokonce 455 případů nákazy. Nejvíce zasaženým regionem je i nadále Lombardie s 258 nemocnými, 87 případů hlásí Benátsko a 47 Emilia Romagna. Nemocní se však už objevili i na jihu země - na Sicílii a v regionu Marche. Tam však jde o jednotlivé případy.

23:16
26. 2. 2020

Britské aerolinky British Airways jako první velký letecký dopravce oznámily rušení letů na sever Itálie. Do 11. března zruší celkem 22 letů na milánské letiště Linate, uvedla agentura Bloomberg.

Ilustrační foto
23:08
26. 2. 2020

Obří výletní loď MSC Meraviglia, která je s více než 4500 pasažéry na okružní plavbě Karibikem, kvůli strachu z nákazy koronavirem zatím marně hledá přístav. Na palubě je jeden cestující, který onemocněl běžnou sezonní chřipkou, uvedl vlastník lodi, společnost MSC Cruises. Plavidlo přesto v minulých dnech nenechaly úřady zakotvit na Jamajce a na Kajmanských ostrovech, dnes vylodění cestujících zakázali i v přístavu na mexickém ostrově Cozumel, napsala agentura Reuters.

Podle MSC Cruises dostala loď zákaz zakotvit „pouze na základě obav“. Úřady na Kajmanských ostrovech například odůvodnily své opatření „preventivními důvody“.

Loď MSC MeravigliaLoď MSC Meraviglia
23:01
26. 2. 2020

První případ nákazy novým typem koronaviru se potvrdil v Rumunsku. Jde o muže z města Gorj na jihu země, podle ministra má u něj nemoc mírný průběh.

22:40
26. 2. 2020
!

Pětičlenná česká rodina může opustit hotel na ostrově Tenerife, který je od úterý v karanténě. Šestá turistka, která v hotelu pobývá už déle, musí zůstat, řekla Radiožurnálu ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel Lenka Viková.

Rodině s pětiletou dcerkou a dvěma staršími dětmi se ulevilo, Na Tenerife chtějí zůstat. „Z konzulátu nám volali, že to odsouhlasili a že nám dají nový hotel. Vůbec nevíme kdy, žádné pokyny jsme zatím nedostali. Asi se ještě řeší nějaké podrobnosti,“ popsal Radiožurnálu otec rodiny.

Tisícovka turistů se ocitla v karanténě ve čtyřhvězdičkovém hotelu H10 Costa Adeje Palace na Tenerife. Tisícovka turistů se ocitla v karanténě ve čtyřhvězdičkovém hotelu H10 Costa Adeje Palace na Tenerife.
22:32
26. 2. 2020

Pacient z Fakultní nemocnice Brno, který se vrátil z Itálie s příznaky nemoci, koronavirus nemá. Podle hygieniků byly jeho testy negativní.

22:25
26. 2. 2020

Je to krize turistického ruchu, nebo alespoň její začátek, panika kolem koronaviru je zbytečná. Na tom se v pořadu Blesku Epicentrum shodli ředitel Asociace cestovních kanceláří ČR Michal Veber a jednatel CK Eurotime Karel Výrut. Cestovní kanceláře podle nich počítají ztráty na stovky milionů korun. Lidé prý totiž hromadně ruší zaplacené zájezdy poté, co vláda v úterý po jednání Bezpečnostní rady státu doporučila necestovat do postižených oblastí Itálie.

Podívejte se na celý pořad.

 

Video Koronavir způsobil krizi turismu, shodli se zástupci cestovek. Prý tratí desítky milionů - Bohuslav Štěpánek, Lukáš Červený
22:10
26. 2. 2020
!

Záchranáři potvrdili převoz mladíka, který se měl nedávno vrátit z Itálie, do Nemocnice na Bulovce. „Mohu potvrdit, že jsme převáželi sedmnáctiletého muže, který měl příznaky cestovatelské chřipky, dále měl i teplotu. Záchranáři ho převezli klasickou sanitkou v ochranných oblecích. Vyplývá to z dohody s hygienickou stanicí," řekla Blesku mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

21:46
26. 2. 2020

Irácká vláda rozhodla, že od 27. února do 7. března budou v Iráku uzavřeny školy, univerzity, kina a kavárny a zároveň bude platit zákaz veřejných shromáždění.

Iráčané podle nařízení také nesmí cestovat do Číny, Thajska, Singapuru, Itálie, Bahrajnu, Kuvajtu a sousedního Íránu, kde bylo po Číně na nemoc COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, zaznamenáno nejvíce úmrtí. Nákaza koronavirem byla potvrzena v Iráku i Kuvajtu, nikdo ale v těchto zemích na infekci nezemřel.

Zavlečení většího množství případů koronaviru ze sousedního Íránu má Irák.Zavlečení většího množství případů koronaviru ze sousedního Íránu má Irák.Zavlečení většího množství případů koronaviru ze sousedního Íránu má Irák.Zavlečení většího množství případů koronaviru ze sousedního Íránu má Irák.
26. 2. 2020
!

Podle exkluzivních informací AKTU.cz, je na pražskou Bulovku ze Strašnic aktuálně převážen pacient, který vykazuje všechny příznaky koronaviru. Tady bude dán do karantény s maximální lékařskou péčí. Jde o 17letého mladíka. Mimo jiné má horečku a vrátil se z oblasti severní Itálie.

Češi z Wu-chanu dorazili do pražské Nemocnice Na Bulovce (3.2.2020)
21:30
26. 2. 2020

Kuvajtské aerolinie vyšlou do italského Milána letadlo k evakuaci kuvajtských občanů. Společnost, která tak reaguje na šíření nového typu koronaviru v severní Itálii.

21:13
26. 2. 2020
!

Norsko oznámilo první případ nákazy novým koronavirem na svém území. Pacient, kterému se daří dobře, se vrátil z Číny a nyní je v domácí karanténě.

20:40
26. 2. 2020

Řada čínských měst nařídila přísnější kontroly cestujících ze zahraničí v obavě, že by mohli do Číny zavléct další zdroj nového typu koronaviru. Ten se přitom šíří od prosince z čínské provincie Chu-pej, která eviduje naprostou většinu všech nakažených na světě. Informaci přinesl list The Wall Street Journal.

Čína v posledních dnech eviduje značný pokles počtu nových případů. V jiných zemích, zejména v Jižní Koreji, Íránu či Itálii, však nově nakažených v posledním týdnu výrazně přibývá. Tento trend vedl úřady v Pekingu a dalších městech ve východní Číně k přijetí kroků, jež podle nich mají „přísně zamezit importu epidemie ze zahraničí“.

Čína zavádí kontroly cestujících, bojí se koronaviru ze zahraničíČína zavádí kontroly cestujících, bojí se koronaviru ze zahraničíČína zavádí kontroly cestujících, bojí se koronaviru ze zahraničí
20:59
26. 2. 2020

Podle průzkumu společnosti LMC má dnes 21 % zaměstnanců v České republice možnost občasné práce z domova. „Firmy, které práci z domova umožňují, fungují v pružnějším režimu, ale zároveň ještě zcela neodbouraly potřebu setkávání naživo. Případná karanténa by zkomplikovala situaci i takovým firmám a zaměstnancům, kteří mohou částečně pracovat na dálku. Mohla by ale k zavedení práce z domova přimět i ty firmy, které s touto možností zatím váhají. Ukazuje se, že být na práci z domova připraveni se může hodit,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC.

„Ekonomické dopady případných opatření souvisejících s koronavirem je těžké vyčíslit a záležely by na rozsahu případné karantény. Mohly by ale znamenat dramatický pokles produkce, jak vidíme v Číně. Téměř čtyři pětiny (79 %) zaměstnanců v ČR dnes nemají žádnou možnost pracovat z domova. Ať již proto, že firmy ještě svůj provoz takové možnosti nepřizpůsobily, nebo protože povaha jejich činnosti zatím práci z domova neumožňuje. Jde například o pracovníky ve výrobě a stavebnictví, řidiče nebo třeba lékaře. Pro většinu firem by tak případná karanténa představovala vážný problém,“ dodává Tomáš Ervín Dombrovský.

20:06
26. 2. 2020

Izraelské ministerstvo zdravotnictví dnes v souvislosti s šířením nového typu koronaviru vyzvalo občany, aby si dobře rozmysleli veškeré cesty do zahraničí, jež nejsou absolutně nezbytné. Uvedl to zpravodajský list The Times of Israel. 

Lidé, kteří do Izraele od neděle přicestovali z Itálie, musí zůstat v domácí karanténě dva týdny, nařídilo ministerstvo. Úřady zároveň vyzvaly Izraelce, aby se vyhnuli mezinárodním konferencím a setkáním, včetně těch náboženských, jichž se účastní lidé z jiných zemí.

Již dříve Izrael zakázal vstup do země cizincům, kteří v uplynulých dvou týdnech navštívili Čínu, Thajsko, Singapur, Japonsko a Jižní Koreu.

Izrael vyzval občany, aby necestovali do zahraničíIzrael vyzval občany, aby necestovali do zahraničí
19:48
26. 2. 2020

Ve Francii stoupl počet nakažených kronavirem na 18 osob.

První případ nákazy novým typem koronaviru má i Severní Makedonie. Údajně jde o ženu, která se nedávno vrátila z Itálie.

19:44
26. 2. 2020

Jediný žák místo stovek dětí přišel dnes do vesnické školy na jihu Polska poté, co místní učitelku po návratu z Itálie poslali lékaři na vyšetření kvůli podezření na koronavirus. Školu i školku ve vsi Mazańcowice se starosta rozhodl zavřít, uvedla televize TVN 24. Kdy výuka zase začne, záleží na výsledku testů.

„Do školy a školky chodí 700 dětí. Dnes přišlo jediné, školou povinné. Znamená to, že mé rozhodnutí (o zavření školy a školky) je správné,“ prohlásil starosta Janusz Pierzyna. Nicméně dorazili všichni pedagogové.

Učitelka se z Říma vrátila v neděli, v pondělí ještě učila a večer zašla do nemocnice, kde se ji rozhodli poslat na testy, zda se nenakazila koronavirem.

19:24
26. 2. 2020

Gruzie dnes ohlásila první potvrzený případ koronaviru. Pacient podle ministryně zdravotnictví přicestoval do vlasti z Íránu, kde se nákaza rozmohla. Premiér Giorgi Gacharia po mimořádném zasedání vlády podle agentury TASS ohlásil, že Gruzie na dva týdny omezí vzdušné a pozemní spojení s Íránem s cílem zabránit dalšímu šíření infekce.

„Lékaři virus zjistili u gruzínského občana, který přicestoval do vlasti z Íránu přes Ázerbájdžán. Pacient byl převezen do nemocnice specializované na infekční nemoci,“ uvedla ministryně Jekaterina Tikaradzeová. Lékaři podle ní označují stav nakaženého padesátiletého muže za uspokojivý, jeho život není v ohrožení.

19:11
26. 2. 2020

Pornografické stránky xHamster nabízejí pro návštěvníky z koronavirem postižených oblastí přístup k „prémiovému“ obsahu zdarma. Podle vyjádření serveru tak „motivuje lidi v rizikových regionech, aby zůstali doma“.

bobosobo ( 5. dubna 2020 11:57 )

fukas, v čem ty jedeš? Poledne, neděle a tys sjetej jako celý mančaft MCH.

satanas ( 5. dubna 2020 11:57 )

TVL, ten Fialovej ale zvatla,,ten by mel v "Ceske TV" vymenit Vaska Moravcu!!

air_ ( 5. dubna 2020 11:57 )

Vera taky.

air_ ( 5. dubna 2020 11:56 )

já se ž lekla.

bobosobo ( 5. dubna 2020 11:55 )

2x, aby to mělo důležitost

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud