Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:20
27. 2. 2020

Pojďme si shrnout, co přinesl čtvrtek.

 • Češi, i přesto, že nákaza se u nás ještě nepotvrdila, propadli panice a dál vykupují supermarkety. Z regálů mizí trvanlivé potraviny – mouka, těstoviny, rýže, konzervy
 • Politici i experti se snaží místy až hysterii mírnit, zatím se jim to nedaří
 • Ve světě se novým koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, nakazilo přes 82 tisíc lidí a více než 2800 nakažených zemřelo. Většinou šlo o starší lidi, kteří trpěli i dalšími zdravotními potížemi.
 • Koronavirus už potvrdilo 51 zemí, v Evropě jich je 19. Naposledy se nákaza objevila v Nizozemsku
 • Prudce znovu vzrostl počet nemocných v Itálii, potvrzených případů je už 650, 17 lidí zemřelo
 • 130 turistů z hotelu na Tenerife, který je od pondělka v karanténě, může odejít, týká se to pravděpodobně i pětičlenné české rodiny. Zatím se tak ale nestalo, protože turisté po opuštění hotelu musí dodržovat zvláštní režim a místní úřady jednají s ambasádami příslušných zemí, kdo se o turisty bezprostředně po opuštění hotelu postará.

35. den našeho online přenosu končí. Děkujeme vám za pozornost, vývoj budeme sledovat zase od brzkých ranních hodin.

23:10
27. 2. 2020

Šéf WHO varoval, že nový „virus má pandemický potenciál“ a že je třeba zdvojnásobit úsilí v zájmu zamezení jeho šíření.

22:44
27. 2. 2020

Riziko, kterému Spojené státy čelí v souvislosti s epidemií koronaviru, je i nadále velice nízké. Pokud se však nemoc COVID-19 bude šířit, jsou USA připraveny přijmout další opatření.

 „Vzhledem k tomu, co jsme už podnikli, zůstává riziko pro Američany i nadále velice nízké,“ řekl prezident Donald Trump. „Jsme připraveni se přizpůsobit a udělat všechno, co je třeba, když se nemoc rozšíří - pokud se to stane,“ řekl Trump. USA by mohly vyčlenit až 2,5 miliardy dolarů (asi 58 miliard korun) určených na prevenci a boj s epidemií koronaviru.

Prezident USA Donald Trump.
22:31
27. 2. 2020
!

Evropský parlament zvažuje, zda svá jednání a plenární zasedání pořádat formou telekonferencí kvůli rostoucím obavám z nového koronaviru, který se rozšířil z Číny. S odvoláním na mluvčího Evropského parlamentu o tom informovala agentura Reuters.

„Vážně se to zvažuje. Během nadcházejících několika dní budeme vědět víc,“ uvedl mluvčí parlamentu.

Ve Štrasburku europoslanci v tajné volbě rozhodují, zda německá politička von der Leyenová má jejich podporu k nástupu do čela Evropské komise(16. 7. 2019)
22:04
27. 2. 2020

Situace v Miláně: Turisté se chrání rouškami, veřejné instituce jsou zavřené. 

Itálie - koronavirusItálie - koronavirusItálie - koronavirusItálie - koronavirusItálie - koronavirus
21:46
27. 2. 2020

Devatenáctou evropskou zemí, která oznámila nákazu koronavirem, je Nizozemsko. Podle místních médií pobýval nakažený člověk v Itálii, která je evropským epicentrem nemoci.

21:40
27. 2. 2020

Češi dál skupují trvanlivé potraviny, v řadě obchodů zejí regály s těstovinami nebo rýží prázdnotou. Poptávka se až zdvojnásobila. Politici i experti stále opakují, že místy až hysterie je zbytečná.

„Pro paniku není jediný důvod. Všechny obchody mají své sklady naplněné na maximum a jsou v přímém kontaktu i s výrobci, kteří mají také své zásoby. Potravin je tedy v ČR dostatek. Pokud někde zboží chybí, jde o dočasnou záležitost – obchody nemají vlastní velké sklady, ale zásobují se průběžně z centrálních skladů, takže během pár hodin je chybějící zboží opět k dispozici,“ řekl Blesku prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR ČR) Tomáš Prouza.

Tesco má žně, lidé vykupují trvanlivé potraviny
27. 2. 2020

Konec  školních prázdnin v některých regionech na severu Itálie. V regionu Marche už zítra musí školáci nastoupit do tříd. Od pondělí se to týká i dětí také v Benátsku a Jižním Tyrolsku.

20:52
27. 2. 2020

Hygienici v Jihomoravském kraji za středu a čtvrtek  vyloučili nákazu koronavirem u tří pacientů. Řekla to vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. U jednoho pacienta byly výsledky negativní ve středu, u dvou ve čtvrtek. Dva pacienti byli podle mluvčího Pavla Žáry ve Fakultní nemocnici Brno. Hygienici už poskytli ke středě více než 70 odborných konzultací, u většiny případů vyhodnotili podezření jako neopodstatněné a u zbytku byly testy negativní.

20:38
27. 2. 2020

„Už nevíme, kam dát pacienty,“ říká vedení nemocnice v severoitalské Cremoně. Leží tam 81 pacientů s podezřením na koroanvirus, z toho je 18 ve vážném stavu. Podle italského deníku Corriere della Sera počty nemocných stále stoupají. Kapacita jednotky intenzivní péče v cremonské nemocnici nestačí, takže pacienti  jsou rozváženi do Pávie a do Milána.

20:25
27. 2. 2020

Ve Francii zjistili dalších 20 případů nákazy koronavirem, tři na vojenské základně, uvedl ministr zdravotnictví. Země tak eviduje 38 nakažených.

Počet nemocných nebezpečným koronavirem stoupá i ve Francii.Počet nemocných nebezpečným koronavirem stoupá i ve Francii.
20:07
27. 2. 2020

Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce novým koronavirem. V okrese Heinsberg u hranic s Nizozemskem je jich už 20, informovalo dnes večer podle agentury DPA zemské ministerstvo zdravotnictví. Další čtyři nakažené večer oznámila i spolková země Bádensko-Württembersko. V celém Německu je dosud nejméně 40 potvrzených případů koronaviru.

19:56
27. 2. 2020

Společnost Facebook dnes oznámila, že ruší svou výroční konferenci F8, která se měla konat 5. a 6. května v kalifornském San José. Důvodem jsou obavy z koronaviru.

F8 je nejvýznamnější konference, kterou Facebook pořádá zejména pro vývojáře. Koná se každý rok na jaře, výjimkou byly roky 2009, 2012 a 2013, kdy byla událost zrušena. V roce 2011 se odehrála až v září.

Logo sociální sítě FacebookZakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg
19:24
27. 2. 2020

Monica Morettiová (46) žije v Casalpusterlengu, severoitalském městě, které je součástí takzvané „červené zóny“. Ta byla od zbytku země v zájmu ochrany před šířením koronaviru izolována.

V domácí karanténě je se svou patnáctiletou dcerou už sedmý den. Většina míst občanské vybavenosti je uzavřena, včetně obchodů, restaurací, kin, bank a pošt. Otevřené jsou pouze některé konzumy s potravinami a lékárny.

Způsob, jakým jsme prezentováni zejména v italských médiích, je přehnaný. Zní to, jako by všichni tady v červené zóně byli nakažení, přitom 99 % z nás je v pořádku,“ řekla žena.

Obce v „červené zóně“ na území Itálie jsou v karanténěObce v „červené zóně“ na území Itálie jsou v karanténěObce v „červené zóně“ na území Itálie jsou v karanténě
19:08
27. 2. 2020
!

Itálie hlásí další tři úmrtí na nový koronavirus, počet obětí tak v této zemi vzrostl na 17, informovaly místní úřady. Nakažených je potvrzeno 650.

19:05
27. 2. 2020

Maximum informací se snaží dát Čechům i lékárníci. Pro respirační onemocnění, tedy i koronavirus, platí následující zásady.

19:04
27. 2. 2020

Ve Švýcarsku testy nově prokázaly koronavirus u dvou osob z kantonu Graubünden. Jsou z preventivních důvodů v nemocnici a podle portálu deníku Neue Zürcher Zeitung se jim vede dobře. Dalším nakaženým je 28letý informatik z kantonu Ženeva, který se před několika dny vrátil z italského Milána. Úřady do domácí karantény poslaly dalších 15 lidí, s nimiž se dostal do styku v práci nebo ve volném čase.

18:42
27. 2. 2020

Nový koronavirus byl potvrzen u dalších dvou lidí ve Vídni. Kromě 72letého muže byl vir potvrzen také u manželského páru, testovány jsou i jeho děti.

18:04
27. 2. 2020

Poloprázdné ulice a lidé v rouškách. Epidemie koronaviru se tvrdě podepisuje i na cestovním ruchu. Takhle to dnes vypadá v italských Benátkách.

Potkat v Benátkách turisty bez roušek nebo respirátorů je téměř nemožné. Potkat v Benátkách turisty bez roušek nebo respirátorů je téměř nemožné. Potkat v Benátkách turisty bez roušek nebo respirátorů je téměř nemožné.
17:45
27. 2. 2020

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář jednal v Číně s čínským vicepremiérem Chu Čchun-chuou o české humanitární pomoci. Do Číny ji v pondělí přepraví speciál české armády. Na webu Pražského hradu to uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana.

O Mynářově cestě do Číny dnes informovala tisková agentura Nová Čína. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil „silná opatření“, která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček k cestě uvedl, že Mynář během jednání předal darovací listinu týkající se humanitární pomoci o hmotnosti devět tun. „Ta do Číny zamíří speciálem Armády České republiky 2. března a obsahuje zejména respirátory, ochranné pomůcky jako brýle, rukavice, kombinézy a dezinfekční prostředky,“ citoval mluvčí Mynáře. „Tímto darem chceme vyjádřit velkou solidaritu a podporu čínskému lidu v současných těžkých chvílích boje se zákeřnou epidemií,“ dodal Mynář.

17:29
27. 2. 2020

Vzorky pro testování by se lidem s podezřením na nákazu novým typem koronaviru měly podle premiéra Andreje Babiše (ANO) odebírat v domácí karanténě, kam by za nimi zdravotníci z krajské hygienické stanice přijížděli. Dosud pacienty vozí sanitky do nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví tuto možnost prověří, řekl na dnešní tiskové konferenci ve Fakultní nemocnici Motol ministr Adam Vojtěch (za ANO).

„Musíme zjistit od krajských hygienických stanic, jestli na to mají personální kapacity a jsou to schopny zajistit,“ uvedl Vojtěch. Lékař epidemiolog by v takovém případě dojel k nemocnému domů, vyšetřil ho a odebral stěr z nosu či krku a vzorky krve, které se pak odesílají k testování do Národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu (SZÚ).

17:20
27. 2. 2020
!

Z hotelu H10 Costa Adeje Palace na kanárském ostrově Tenerife, kde je od pondělka kvůli koronaviru izolována tisícovka lidí, může dnes od 17:00 SEČ odejít 130 turistů. Informoval o tom deník La Vanguardia s odvoláním na vládu tohoto španělského autonomního regionu.

Povolení se týká turistů 11 národností, mohli by mezi nimi být i Češi.

Podle deníku La Vanguardia budou muset turisté po opuštění hotelu dodržovat zvláštní režim, mimo jiné si měřit dvakrát denně teplotu. Španělské ministerstvo zdravotnictví jedná s ambasádami ohledně organizace převzetí turistů a jejich převezení do zemí původu.

Stovky turistů zůstávají v karanténě v hotelu na ostrově Tenerife. (27.2.2020)Stovky turistů zůstávají v karanténě v hotelu na ostrově Tenerife. (27.2.2020)
17:00
27. 2. 2020

Údaje o novém typu koronaviru hledají na internetu každý den desítky tisíc lidí. Zájem o vyhledávání kontinuálně roste od začátku letošního roku. Zatím největší počet hledání byl na konci ledna, kdy lidé výraz zadali během jediného dne 24.500krát. Vyplývá to z údajů vyhledávače Seznam.cz.

Vyhledávání ohledně epidemie zatím ale netrhá žádné rekordy. Pro srovnání, při loňském zahájení mistrovství světa v ledním hokeji hledalo první den informace o šampionátu 150 000 lidí. Po úmrtí zpěváka Karla Gotta Seznam zaznamenal 300 000 dotazů za den.

16:45
27. 2. 2020

Íránské úřady zrušily kvůli koronaviru páteční hlavní modlitby v Teheránu, informovala o tom agentura Reuters a televize Al-Džazíra. V Íránu už na nákazu novým koronavirem zemřelo 26 lidí, což je nejvíce po Číně, odkud se tento virus od prosince šíří.

Počty nakažených navíc v Íránu rychle stoupají, už jich je 245, přičemž za den jich přibyla více než stovka. Podle BBC mají někteří obavy, zda íránská vláda epidemii zvládne. O víkendu má do Íránu jet zhodnotit situaci tým Světové zdravotnické organizace (WHO).

Kvůli velkému počtu nakažených, mezi nimiž je i náměstek ministra zdravotnictví Íradž Harírší a nově i viceprezidentka Masúmí Ebtekarová, přijal Írán řadu opatření. Mimo jiné vyzvaly Íránce, aby se vyhnuli cestování v rámci země, a dnes státní tisková agentura IRNA informovala, že úřady zakázaly vstup čínským občanům. Naopak hranice s Íránem uzavřely už Turecko, Pákistán či Irák.

Koronavirus v ÍránuKoronavirus v ÍránuKoronavirus v Íránu
16:38
27. 2. 2020

„Nikam nejedu, protože všichni budou mrtví.“

Některé tuzemské cestovní kanceláře zaznamenaly rostoucí počet požadavků na storna zájezdů. Netýkají se přitom pouze cest do Itálie a nejbližších dat, ale i dalších zemí v Evropě i mimo ni a termínů za několik měsíců. Klesá poptávka po exotických letních dovolených, které podle CK lidé běžně plánují dlouho předem. Vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů.

Portál Slevomat podle jeho mluvčího Tomáše Holého od počátku týdne sleduje žádosti o storna zájezdů na nejbližší i pozdější data. Kromě Itálie a Rakouska lidé ruší cesty do Polska a dalších evropských zemí.

Stalo se nám, že volal pán a dožadoval se zrušení pobytu na červen v Rakousku s argumentem, že nikam nepojede, protože tam tou dobou budou všichni mrtví,“ uvedl Holý. V souhrnu podle Holého vyděšení lidé, kteří trvají na stornu, tvoří jen menšinu zákazníků.

16:17
27. 2. 2020
!

Čeští turisté na kanárském ostrově Tenerife, kde se vyskytl koronavirus, mohou opustit hotel, ve kterém byli v karanténě. Španělské úřady ale trvají na rychlém návratu turistů do Česka. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Situaci chce řešit s cestovní kanceláří, která turisty na ostrov dopravila.

„Guvernér Kanárských ostrovů se rozhodl, že můžou odejít z hotelu ti, kdo tam přišli v pondělí, a že bychom měli tyto lidi repatriovat. Španělská strana požaduje okamžitý návrat,“ řekl Babiš. Neupřesnil, zda by Česko posílalo pro české turisty vládní speciál, jako ho poslalo do Bruselu pro pět Čechů, které francouzské letadlo odvezlo z čínského Wu-chanu, kde epidemie koronaviru propukla.

16:16
27. 2. 2020

Zajišťujeme ochranné pomůcky pro zdravotníky, protože oni jsou ti v první linii a s největší pravděpodobností jako první přijdou do kontaktu s nakaženým člověkem,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru.

16:01
27. 2. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš objíždí republiku a rozmisťuje cedule. Fotografii infotabule s webem, který mohou lidé navracející se do země z Itálie navštívit, sdílel na svém twitteru. Nachází se u obce Dolní Dvořiště u hranic s Rakouskem.

15:56
27. 2. 2020

Mezi vysokými politickými představiteli Íránu se objevil další pacient s koronavirem. Dnes nákazu přiznala viceprezidentka pro ženy a rodinné záležitosti Masoumeh Ebtekarová.

Podle úřadů je politička v současné době doma a zotavuje se z onemocnění. Na oficiálních snímcích ze zasedání íránské vlády z posledních dní sedí Ebtekarová jen pár metrů od prezidenta Hassana Ruháního.

Schůzku íránské a německé ministryně životního prostředí provázely bizarnosti
15:52
27. 2. 2020

Prázdné regály v oddělení trvanlivých potravin. To je dnes běžná realita ve velké řadě českých supermarketů a obchodů. Panika se projevuje i v obchodních domech Tesco po Praze. Snímky jsou z hypermarketů v Letňanech a na Skalce.

Prázdné regály s trvanlivými potravinami má i Tesco v LetňanechPrázdné regály s trvanlivými potravinami má i Tesco v LetňanechTesco na Skalce: Lidi v panice vykoupili trvanlivé potraviny. Bojí se koronaviru a připravují se na domácí karanténu
15:42
27. 2. 2020

Dárce krve, kteří přijeli z Itálie, kde se šíří nový typ koronaviru, odmítají všechny pražské transfuzní stanice. Darování musí odložit o měsíc, ve Všeobecné fakultní nemocnici se stejné omezení týká všech evropských zemí mimo Slovensko. 

Ilustrační foto
15:36
27. 2. 2020

Podle Hamáčka je Česko na případný výskyt koronaviru na našem území připravené. V takovém případě by se aktivovaly různé pandemické plány. Bezpečnostní rada státu se kvůli šíření nákazy sejde podle ministra vnitra opět v pondělí. Hranice zatím potřeba zavírat není. Reakce by přišla až v případě zhoršení situace.

„Zatím o tom neuvažují ani země, které s Itálií sousedí. Možnost to je, pokud by došlo k nějakému nenadálému posunu. Nicméně zatím to na stole není. Co je podle mě důležité, aby lidé, kteří se vrací z Itálie, věděli, co mají dělat. Víte, že na dálnici svítí informační tabule s odkazem na stránky ministerstva zdravotnictví, a využíváme jakékoliv možnosti, abychom požádali občany, kteří se vrací, aby opravdu sledovali svůj zdravotní stav.“

Sám vicepremiér by podle svých slov v těchto dnech například do severní Itálie nejel. Jak daleko je od sebe doporučení před cestami do zahraničí od úplného zákazu, Hamáček nechtěl zatím spekulovat. Za doporučením před cestami za hranice, tak jak ho přijalo předsednictvo Bezpečnostní rady státu, si ale stojí.

„Je to doporučení. My jsme doporučili necestovat do Lombardie a Benátska. Pak je tam doporučení, aby lidé obecně zvážili cesty do zahraničí z jednoho prostého důvodu. Podívejte, co se stalo na Tenerife. Tam Češi dorazili do hotelu, v noci se tam objevil pacient s koronavirem a místní úřady vyhlásily karanténu. My nemůžeme vyloučit, že se tohle stane i v dalších destinacích. Česko má pak velmi omezené možnosti, jak lidem pomáhat.“

Pokud by někdo pociťoval příznaky koronaviru a vrátil se zpět z některých zasažených zemí, má podle vicepremiéra kontaktovat lékaře, pokud možno prostřednictvím telefonu, aby nevystavoval případné nákaze ostatní, například v čekárně.

 

Video Jan Hamáček o koronaviru - Blesk TV
15:35
27. 2. 2020

Fakultní nemocnice Brno vyloučila u dalšího pacienta podezření na koronavirus, řekl ČTK její mluvčí Pavel Žára. Je to tak už čtvrtý pacient, u kterého rozbor odběrů koronavirus vyloučil. Hygienici už poskytli ke středě více než 70 odborných konzultací, u většiny případů vyhodnotili podezření jako neopodstatněné a u zbytku byly testy negativní.

15:30
27. 2. 2020

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) varoval ve vysílání Blesku v pořadu Epicentrum před vykupováním obchodů. Stejně tak se ohradil také proti varování náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, který mluvil o tom, že by mohla přijít praxe v pražských obchodech dostávat zboží na příděl.

„Je potřeba si říci jasně, že žádná krize z hlediska zásobování nehrozí. A já jsem včera s velkým znepokojením četl vyjádření pražského náměstka Hlubučka, který mluvil o nějakých přídělech v pražských obchodech. To prostě není na stole. Pokud někdo chce zneužívat obavy obyvatel, aby si nahnal nějaké politické body, tak to je věc, kterou v demokracii nemůžete omezit, ale není to nic důstojného. Máme příslušné pandemické plány a všichni ti, kdo mají pracovat, tak pracují.“

Lidé podle Hamáčka nemají brát obchody útokem. V některých už totiž došly mnohé trvanlivé potraviny, jako například těstoviny, nebo konzervy. Žádný kolaps podle vicepremiéra nehrozí.

„Obavy jsou naprosto zbytečné. Já bych chtěl vyzvat všechny, aby nepanikařili, rozhodně není důvod vykupovat obchody. Nemáme žádné signály, že by měly být problémy se zásobováním, a pokud se podíváte do Itálie, tak tam zásobování normálně zvládají. Není důvod šířit paniku. Nemáme ani jeden potvrzený výskyt tohoto viru a nejsme v situaci, jako je Itálie, kde je přes 300 případů. A tam to zvládají v klidu,“ dodal Hamáček ve čtvrtečním Epicentru.

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček hostem pořadu Epicentrum dne 27.2.2020. Vpravo moderátor Jakub Veinlich.
15:23
27. 2. 2020

Izrael ohlásil první případ nákazy mimo osoby, jež jsou v karanténě po návratu z lodě Diamond Princess. Nakaženým je Izraelec, který se před čtyřmi dny vrátil z Itálie. Ministr zdravotnictví Arje Deri chce dnes podepsat zákaz vstupu cizinců přijíždějících z Itálie.

Izrael nebude s výjimkou svých občanů povolovat vystoupit cestujícím, kteří přiletí z Itálie. Izraelští občané budou muset po návratu dodržet 14denní karanténu. Už dnes odpoledne má v Tel Avivu přistát letadlo z italského Bergama. Vystoupit budou moci jenom Izraelci a 119 ostatních, z nichž většina jsou Italové, se bude muset vrátit.

Ve středu vydalo ministerstvo zdravotnictví výzvu, aby se Izraelci vzdali cestování do ciziny. „Pokud nemusíte, neodlétejte,“ stojí ve výzvě. Jak upozorňují místní média, Izrael se stal první zemí, která občany odrazuje od všech zahraničních cest.

satanas ( 4. dubna 2020 11:08 )

PO TOM ATENTATU VCEREJSIM PODLEM NA KONEVA JE JASNO; ZE BOMBARDOVANI PRAHY BYLO NUTNE ALE BOHUZEL NEDOKONALE:: TOLIK PRO TY; CO SE TU OHANEJI BOMBARDOVANIM SOVETSKYMI LETOUNY HNIZD NACISTICKYCH KTERYCH V PRAZE BYLO NEUREKOM::JAK RIKAJI BRATIA SlOVACI POKIAL ZAHUTORI-NA STRAZ!

Kvido99 ( 4. dubna 2020 11:07 )

Jste jen tupé stado

BABISE_NECHCEME ( 4. dubna 2020 11:05 )

Konečně jste dostal rozum, tak přijďte mezi nás.

air_ ( 4. dubna 2020 11:04 )

A jak jindy reaguješ? V ČEM PŘÍJDEŠ??

Kvido99 ( 4. dubna 2020 11:03 )

Mizím odsud.
Musel bych se stydet za to že tady s timhle odpadem komunikuju.🤮

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud