Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2775 nakažených v Česku. A další týden omezení pohybu

Aktualizováno -
29. března 2020
20:45
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu večeru 2775 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce o týden prodloužit omezení volného pohybu, které je zatím platné do 1. dubna. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:48
Dnes

Bývalé garáže krajské Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se proměnily na samostatnou jednotku určenou pro pacienty s podezřením na COVID-19. V „polní nemocnici“ jsou dvě lůžka s možností umělé plicní ventilace a deset lůžek standardních. Nejde o skutečnou polní nemocnici, pacienti tu budou čekat na výsledky testů, českolipská nemocnice totiž nemá plicní oddělení, řekl dnes náměstek libereckého hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS).

12:47
Dnes

Došlo k mírnému zvýšení počtu nakažených v Česku. Za poslední dvě hodiny přibylo 20 nových potvrzených případů, nyní máme 2689 infikovaných.

12:45
Dnes

Karanténa pro Uničov, Litovel a další uzavřené obce v oblasti skončí o půlnoci na pondělí. Uvedla to Česká televize.

12:36
Dnes

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne vládě, aby byla zrušena čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti, kterou platí kupující. Podle ní je v současné době ideální příležitost tímto krokem rozhýbat realitní trh. Schillerová to řekla v dnešním pořadu Partie na TV Prima. Opozice to navrhuje již delší dobu.

12:25
Dnes

Studenti a učňové nabídli pomoc některým poskytovatelům sociálních služeb v Ústeckém kraji, kteří se v době pandemie koronaviru potýkají s nedostatkem personálu. Pomoc dobrovolníků bude ještě větší v dalších dnech. Uvedl to radní pro sociální oblast Miroslav Andrt (ČSSD).

12:19
Dnes

Ve Španělsku lidé domácky vyrábějí roušky. Snaží se tak mírně ulehčit aktuální stav země po rozšíření koronaviru.

Ve španělské Barceloně šijí roušky a vyrábějí ochranné obleky (29. 3. 2020)Ve španělské Barceloně šijí roušky a vyrábějí ochranné obleky (29. 3. 2020)Ve španělské Barceloně šijí roušky a vyrábějí ochranné obleky (29. 3. 2020)Ve španělské Barceloně šijí roušky a vyrábějí ochranné obleky (29. 3. 2020)Ve španělské Barceloně šijí roušky a vyrábějí ochranné obleky (29. 3. 2020)
12:17
Dnes
!

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze dnes zemřela žena (ročník 1940), u které se potvrdil nový koronavirus. Podle nemocnice měla rakovinu a COVID-19 nebyl příčinou úmrtí. Jde o seniorku z Domova seniorů v Michli. Dnes to sdělila mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

12:14
Dnes

Pracovníci dezinfikují ulice v Kábulu, pouliční prodejci místním prodávají roušky.

Dezinfekce ulic v Kábulu v Afghánistánu (29. 3. 2020)Dezinfekce ulic v Kábulu v Afghánistánu (29. 3. 2020)Čištění ulic v Kábulu v Afghánistánu (29. 3. 2020)Prodejce roušek v Kábulu v Afghánistánu (29. 3. 2020)
12:11
Dnes

Ve Švýcarsku se počet nakažených koronavirem od soboty zvýšil o více než 1100 na 14.336. Nákaze podle zdravotnického úřadu BAG podlehlo 257 lidí.

12:11
Dnes

Podle vicepremiéra a ministra průmyslu i dopravy Karla Havlíčka (za ANO) budou v ekonomice do 30. června chybět v ekonomice zdroje za 600 až 700 miliard korun. Část lze získat ze zásob firem, část dá stát.

12:10
Dnes

Ministerstvo financí počítá s restrikcemi v ekonomice do konce 2. čtvrtletí. Pokud by to trvalo déle, vyžádá si to další novelu rozpočtu, uvedla na Primě vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

11:54
Dnes

Nákaza koronavirem se v Íránu prokázala už u více než 38.000 lidí. Od soboty zemřelo 123 pacientů, celkem je v zemi 2640 obětí, oznámila vláda.

11:39
Dnes

Ve Španělsku zemřelo za poslední den 838 lidí nakažených koronavirem, což je dosud nejvyšší denní bilance obětí od začátku epidemie. Celkem už nákaze podlehlo 6528 lidí. Infikovaných je skoro 79.000, oproti sobotě se počet nakažených zvýšil o více než 6500. Informovalo o tom dnes španělské ministerstvo zdravotnictví.

11:35
Dnes

Australský premiér Scott Morrison dnes své spoluobčany v rámci boje s koronavirem vyzval k dodržování dobrovolné izolace. V zemi je nyní 3809 potvrzených případů nákazy, což je o 431 více než v sobotu. Australské úřady onemocnění COVID-19 připisují 16 obětí.

11:30
Dnes
!

Ministryně financí a vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) chce navrhnout, aby banky počkaly lidem kvůli pandemii koronaviru půl roku se splátkami spotřebitelských úvěrů a hypoték. Úleva má přijít i pro podnikatele. Schillerová s bankami o moratoriu už jednala, přiznala ale, že dost banky volí spíš individuální přístup. Vicepremiérka chce postup konzultovat s Českou národní bankou, uvedla to v Partii na TV Prima.

Poslanci a ministryně v rouškách do Sněmovny:Vicepremiérka Alena Schillerová používá jednorázové roušky (24. 3. 2020)
11:30
Dnes

Z Peru v noci na dnešek odletěl repatriační speciál. Do Prahy přiveze asi 150 Čechů, Evropanů a Izraelců. Na twitteru to uvedl český velvyslanec v Peru Michal Sedláček. Ministerstvo zahraničních věcí se pomocí repatriačních letů snaží pomoci Čechům, kteří kvůli pandemii nového koronaviru uvázli v zahraničí.

11:28
Dnes

Ministr vnitra Jan Hamáček sdílel na twitteru graf, který znázorňuje vývoj situace ohledně koronaviru.

11:03
Dnes

Potvrzených případů COVID-19 v Libereckém kraji dál přibývá, už je jich 69. Všechny další testy provedené v domově seniorů v Liberci vyšly negativně.

11:01
Dnes
!

Jedna z klientek domova důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu (ročník 1943) nakažená koronavirem dnes zemřela. Měla jiná vážná chronická onemocnění, řekla dnes mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

10:55
Dnes

Olomoučtí vědci zveřejnili na svém webu instruktážní video pro přípravu dezinfekčního roztoku. Vycházeli tak ze svých zkušeností s mícháním dezinfekce, kterou v několika stovkách litrů již připravili pro sociální a zdravotnická zařízení v regionu. Na speciálních stránkách s podtitulem COVID-19 aneb Jak vyzrát nad pandemií najdou lidé také informace o tom, jak nákaze účinně předcházet, sdělila dnes za Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) Martina Šaradínová.

10:45
Dnes

Londýnské jednotky intenzivní péče jsou téměř plné, většina z nich pečuje o kriticky nemocné pacienty nakažené koronavirem a nemocnice se snaží co nejvíce navýšit kapacity, aby příliv dalších nakažených ve vážném stavu zvládly. Češka Marie Dubská, která pracuje jako sestra na jednotce intenzivní péče (JIP) nemocnice Hammersmith, přiznává, že situace je nesmírně náročná a že oddělení teď musejí fungovat úplně jinak. „Doufám, že to zvládneme. Stejně nemáme na výběr,“ řekla ČTK.

Česká setra v Londýně Marie Dubská
10:42
Dnes

V německém automobilovém průmyslu hrozí kvůli koronavirové krizi zánik více než 100.000 pracovních míst. Uvedl to podle agentury DPA odborník na automobilový průmysl Ferdinand Dudenhöffer. Výroba automobilů a automobilových součástek v Německu nyní zaměstnává zhruba 830.000 lidí, připomíná agentura. Na německém automobilovém průmyslu je závislá i řada českých podniků.

10:38
Dnes

Pražští hasiči informují na twitteru: Opatření, která byla nastavena, fungují. Stále evidujeme 31 nakažených, všichni jsou momentálně doma a mají od nás podporu. Rádi bychom je však viděli v práci a proto kolegové natočili pro nemocné vzkaz, aby jim to uzdravení šlo lépe.

Podívejte se na jejich taneček:

10:36
Dnes

Slovenská vláda proplatí větší část mzdy pracovníků firem, které kvůli koronaviru povinně uzavřely své provozy. Vláda také podpoří živnostníky a poskytne záruky, aby banky poskytovaly úvěry. Oznámil to dnes premiér Igor Matovič. Jde o první velký balík pomoci slovenským zaměstnancům, živnostníkům a firmám v době nynější pandemie nemoci COVID-19.

Přímá finanční pomoc zaměstnancům a firmám na Slovensku kvůli koronaviru dosáhne podle ministra financí asi miliardy eur měsíčně, tedy procenta HDP.

10:32
Dnes

Ve Středočeském kraji je podle hygieniků 293 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Dle informací na webu ministerstva zdravotnictví je to ale 356 případů, ministerstvo do celkového počtu počítá také nálezy laboratoří, které jsou určené k dalšímu šetření.

10:26
Dnes
!

Česko dnes zahájilo pomoc Španělsku a Itálii, které jsou nejvíc zasažené koronavirem. Posílá 20 000 ochranných obleků z policejních skladů v Opočínku u Pardubic. Dodávka je rozdělená napůl, každá země dostane 10 000 kusů jednorázových ochranných obleků, které Česko obdrželo z Číny. Jsou certifikované, řekl na místě novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

„Situace je v obou zemích velmi kritická. Jakákoliv pomoc je symbolem nejen solidarity a také snahy společně tu situaci zvládnout,“ řekl Petříček.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a česká pomoc Itálii a Španělsku (29. 3. 2020)Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a česká pomoc Itálii a Španělsku (29. 3. 2020)Ministr zahraničí Tomáš Petříček hovoří s novináři 29. března 2020 u policejního skladu v Opočínku u Pardubic (29. 3. 2020)
9:55
Dnes

Andrej Babiš (ANO) na twitteru vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby občanům nařídil nošit roušku na veřejných místech. Uvedl, že jednoduchá látková rouška sníží pravděpodobnost přenosu viru až o 80 procent.

9:40
Dnes

V Německu za 24 hodin zemřelo 64 lidí nakažených koronavirem, počet obětí se tak vyšplhal na 389. Počet nakažených se od sobotního rána zvýšil o 3965 na 52.547, uvedl dnes podle agentury Reuters Institut Roberta Kocha. Upozornil nicméně, že údaje nejsou kompletní, protože zatím neobdržel žádná data z Bádenska-Württemberska, Hesenska a Sárska.

9:36
Dnes

Ve Zlínském kraji je pět dalších potvrzených případů nákazy novým koronavirem, v kraji je jich 112. Nejvíce je jich na Uherskohradišťsku, a to 61.

9:36
Dnes

Počet potvrzených případů nákazy COVID-19 v hradeckém kraji vzrostl na 66, o čtyři více, než bylo v sobotu. Nové případy jsou z Hradecka a Náchodska.

9:32
Dnes

Nizozemsko ze svých nemocnic stahuje statisíce vadných respirátorů, které do země dodala Čína. Ochranné pomůcky nesplňují požadavky na kvalitu, podle testů netěsní nebo mají nefunkční filtry. Respirátorů FFP2 si Nizozemsko od Číny zakoupilo přes 1,3 milionu, informovala agentura AFP.

Nizozemské ministerstvo zdravotnictví obdrželo ochranné pomůcky od certifikovaného čínského výrobce 21. března a při kontrole pojalo podezření, že respirátory neodpovídají potřebným kritériím. Okolo 600 000 respirátorů bylo už ale distribuováno do nemocnic, které se starají o pacienty s onemocněním COVID-19, dodávky dalších pomůcek následně ministerstvo pozdrželo. Dodávky do Česka ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) hájí, prošly podle něj atestem.

9:27
Dnes
!

V Česku zemřelo už 13 lidí nakažených novým koronavirem. Během soboty přibyla čtyři úmrtí. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

9:15
Dnes

Kvůli koronaviru jsou v USA v okolí Los Angeles zavřené i pláže.

Zavřená pláž Redondo Beach nedaleko Los Angeles kvůli koronaviru (29. 3. 2020)Zavřená pláž Redondo Beach nedaleko Los Angeles kvůli koronaviru (29. 3. 2020)Zavřená pláž Redondo Beach nedaleko Los Angeles kvůli koronaviru (29. 3. 2020)Zavřená pláž Redondo Beach nedaleko Los Angeles kvůli koronaviru (29. 3. 2020)
8:47
Dnes

Odložené olympijské hry v Tokiu by podle japonských médií mohly začít 23. července 2021. Konečné rozhodnutí má padnout už do konce příštího týdne.

Olympiádu čeká odklad.
8:35
Dnes
!

Počet nakažených novým koronavirem se v neděli ráno mírně zvýšil, podle údajů k 8:30 šlo o 2669 lidí. Předchozí údaj byl 2661. Celkový počet provedených laboratorních testů je 40 700. Dál platí, že zemřelo 11 pacientů nakažených koronavirem a 11 se jich naopak uzdravilo.

montevideo ( 29. března 2020 20:48 )

Souhlasím. Němčouři (mimochodem národ, který rozpoutal 2 světové války, a proto by měl být navždy pod kuratelou) a Frantíci otevřeli náruč neskutečné verbeži a nyní nechávají bez pomoci zemřít vlastní lidi, kteří celý život pro svoji zemi makali.

wp2t ( 29. března 2020 20:47 )

Od tebe je to víc než pitomost to je přímo bruselská multikulturní ideologie. Naši podnikatelé, to by asi Brusel nedovolila. Musíme přijímat jen západní "kvalitní" předražené zboží za dvojnásobné západní ceny.

wp2t ( 29. března 2020 20:45 )

na tomto vydírání je ovšem postaveno vládnutí bruselské multikulturní unie. V pořadí: nejdříve zlikvidovat samostatnost v zemědělství, průmyslu. Pak začít dovážet nevídané zeleniny a výrobky a vzbudit nadšení. Následně nasazovat takový ceny, že na to nikdo mít nebude a vyčerpat tím úspory občanů a zlikvidovat zálohy státu.

wp2t ( 29. března 2020 20:43 )

poslouchej neviděli jsme se před chvílí na zoomu?

wp2t ( 29. března 2020 20:42 )

přesně tak, musí projít dvěma testy dlouho po sobě s nulovým výsledkem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud