Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2743 nakažených v Česku. Zemřel i muž na Karlovarsku

Aktualizováno -
29. března 2020
18:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu podvečeru 2743 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, další žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku, řekla na Primě. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:53
Dnes

Francie má více než 2600 mrtvých a více než 40.000 nakažených

Ve Francii počet úmrtí kvůli nákaze koronavirem stoupl na 2606, počet nakažených vzrostl na 40.174, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na francouzské úřady. O den dříve činil počet úmrtí 2314 a počet potvrzených případů 37.575.

19:24
Dnes

Premiér Andrej Babiš vyvěsil u Kramářovy vily českou vlajku a připojil nápis Zvládneme to!

Důvod? Připomíná tak, že v době stanovu nouze kvůli koronaviru si Česko zítra připomene 100. výročí uzákonění nejznámějšího českého symbolu. Tedy státní vlajky. 

Iniciátoři akce Jsme v tom spolu vyzvali u příležitosti tohoto výročí veřejnost, aby v tento den vyvěsila českou vlajku do oken jako projev sounáležitosti. Za organizátory to dnes v tiskové zprávě uvedl Pavel Eichler.

Dnes
!

„Na konci dubna by mělo být podle propočů 15 tisíc lidí,“ řekl ve vysílání TV PRIMA ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ve vysílání také řekl, že ho mrzí potyčka na twitteru, kterou vedl s ministrem vnitra Janem Hamáčkem ohledně distribuce respirátorů. “Myslím, že si to zítra s panem ministrem na vládě vyjasníme. Věřím, že takové hádky už probíhat nebudou,“ klidnil atmosféru Vojtěch. 

 

Politici v první linii: Vojtěchovi jde o krk, Hamáček boduje
19:03
Dnes
!

Armáda podle mluvčí nevyhoví žádosti Vysočiny o pomoc v domově důchodců u H. Brodu, protože na to nemá kapacity. Hejtman Běhounek zatím odpověď nemá.

18:30
Dnes
!

V Česku zemřelo už 16 lidí nakažených novým koronavirem, nakažených je 2743. Počet uzdravených dál zůstává na 11. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví.

18:14
Dnes

V Itálii je opět vysoký počet obětí nákazy nového koronaviru COVID-19. Jejich počet ale klesá. 

V zemi přibylo za posledních 24 hodin 756 obětí nákazy koronavirem. Je to méně než v pátek a sobotu, kdy se bilance mrtvých zvýšila o 919, respektive 889. S odvoláním na údaje úřadu civilní ochrany o tom informoval deník La Stampa.

Nemoci COVID-19 už v Itálii od začátku epidemie podlehlo 10.779 lidí, celkový počet infikovaných se blíží 100.000.

Česko dnes poslalo do Itálie letadlo s ochrannými obleky. Pomáhá tak zemi zvládat boj s nemocí. Stejná zásilka s desetitisíci obleky putuje také do Španělska.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a česká pomoc Itálii a Španělsku (29. 3. 2020)Ministr zahraničí Tomáš Petříček hovoří s novináři 29. března 2020 u policejního skladu v Opočínku u Pardubic (29. 3. 2020)
17:54
Dnes

V Praze přistál repatriační speciál vypravený ministerstvem zahraničí, který přivezl Čechy z Peru a Mexika. Letadlo přepravilo i další občany EU.

17:35
Dnes

Letecký provoz nad Českem je kvůli koronaviru minimální, řada letadel je tak odstavených na ploše letiště v Praze.

Odstavená letadla na Letišti Václava Havla Praha (29. 3. 2020)Odstavená letadla na Letišti Václava Havla Praha (29. 3. 2020)Odstavená letadla na Letišti Václava Havla Praha (29. 3. 2020)Odstavená letadla na Letišti Václava Havla Praha (29. 3. 2020)
17:40
Dnes
!

Karlovarský kraj má první oběť koronaviru. Obětí je 82letý muž s dalším chronickým onemocněním. Kraj má ale už prvního vyléčeného pacienta. Celkem počet potvrzených případů onemocnění COVID-19 dnes stoupl na 86, informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovy Vary Michaela Zajíčková.

16:51
Dnes

Koronavirus by mohl ve Spojených státech zabít 100 000 až 200 000 lidí, varoval hlavní vládní expert na infekční onemocnění Anthony Fauci.

Právě ve Spojených státech je situace jednou z nejkritičtějších. Má nejvíce infikovaných - skoro 125.000. Nákaze podlehlo přes 2000 pacientů.

16:50
Dnes
!

Počet nakažených novým koronavirem opět mírně narostl na 2716 lidí, údaje ministerstva zdravotnictví jsou k času 16:30.

16:35
Dnes

V Hradci Králové přibylo hospitalizovaných kvůli nákaze COVID-19. Nákaza se navíc objevila také u dvou pracovníků hematologie. 

Ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové je na infekční klinice v izolaci šest pacientů s COVID-19, tedy o jednoho více než v sobotu. U jednoho je průběh onemocnění těžký, u ostatních středně těžký, řekl dnes odpoledne ČTK náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Nově se nákaza COVID-19 potvrdila u dvou pracovníků oddělení hematologie, kde se onemocnění vyskytlo u několika pacientů. V sobotu šlo o jednu pracovnici oddělení. Oba jsou v léčení v domácí izolaci.

16:30
Dnes

Další repatriace Čechů. V Praze dnes odpoledne přistálo letadlo z Indie se 136 Čechy. Na palubě byli především zaměstnanci Škody Auto, ale i turisté, uvedl ministr Petříček.

16:15
Dnes

Další várka české pomoci odletí odpoledne do Madridu. Pro 10 tisíc ochranných obleků si přiletěl španělský armádní letoun. Na palubě bude mít i další dary z Litvínova. Informoval o tom na twitteru ministr Tomáš Petříček.

16:08
Dnes
!

Zpřísnění opatření prý vláda nechystá. Premiér Andrej Babiš (ANO) vedl odpoledne videokonferenci, které se účastnil mj. také vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Ten v České televizi řekl, že vláda na zítřejším jednání nerozhodne o žádných nových přísných opatřeních. 

„Už jsme v situaci, kdy jsme řekli, že musíme s restrikcemi brzdit. Vypadá to, že se nám tu první nejhorší vlnu podařilo podchytit,“ věří Havlíček. 

Místo restrikcí se kabinet teď podle vicepremiéra bude snažit pomáhat všem, kteří mají ztíženou práci a podnikání kvůli nařízením vlády a vyhlášení nouzového stavu. „Teď už budeme spíš přicházet s dalšími prvky podpory. Zítra například navrhnu podporu pro dopravce,“ nastínil další záměr pomoci Havlíček, který je zároveň také ministrem dopravy a průmyslu a obchodu.

Tisková konference po jednání vlády. Na programu byla především další opatření proti šíření nového typu koronaviru a na zmírnění dopadů škod vzniklých zaměstnavatelům i podnikatelům. Vláda také rozhodla o prodloužení omezení volného pobytu a pohybu na veřejnosti do 1. dubna 2020. (23. 3. 2020)
15:57
Dnes

Sobotní benefiční koncert České filharmonie pro dvě pražské a dvě brněnské nemocnice bojující s epidemií koronaviru vynesl 4,5 milionu korun.

Informovala o tom Vladana Drvotová z agentury 2media. Částka se podle ní ještě může zvýšit, protože lidé mohou peníze posílat dál až do 3. dubna. Kvůli zákazu pořádání společenských akcí hráli hudebníci před prázdným hledištěm pražského Rudolfina. Diváci mohli koncert sledovat v České televizi nebo na internetu.

Kvůli zákazu pořádání kulturních a dalších akcí zahráli filharmonici před prázdným sálem Rudolfina. Benefiční koncert vynesl 4 a půl milionu korun. Kvůli zákazu pořádání kulturních a dalších akcí zahráli filharmonici před prázdným sálem Rudolfina. Benefiční koncert vynesl 4 a půl milionu korun. Kvůli zákazu pořádání kulturních a dalších akcí zahráli filharmonici před prázdným sálem Rudolfina. Benefiční koncert vynesl 4 a půl milionu korun.
15:35
Dnes

Boxer Lukáš Konečný hlásí, že porazil koronavirus.

Sportovec tak rozšíří statistiky těch, kterým se podařilo vyléčit z nákazy COVID-19. Dobrou zprávu oznámil na svém facebookovém účtu. 

České televizi pak Konečný řekl, že jeho léčba nebyla nijak složitá. 

„Přes noc jsem to vypotil v posteli, aniž bych si dával nějaké paraleny. Přes noc jsem se vypotil a druhý den to bylo v pořádku,“ dodal. Ukazuje se tak, že průběh nemoci se u každého projevuje jiným způsobem.

Lukáš Konečný, oblíbený trenér a radní, se nakazil koronavirem od boxera, kterého trénoval. Ústecký vicehejtman Martin Klika (ČSSD) kvůli němu musí do karantény.
15:27
Dnes

Ve Velké Británii hlásí opět vysoký počet úmrtí. Jen dnes na nákazu COVID-19 tam zemřelo 209 lidí. Počet mrtvých je tak ve Spojeném království 1228. Nakažených je 19.522, přičemž testováno bylo více než 127.000 osob. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví.

V sobotu britské úřady ohlásily, že nemoci COVID-19 podlehlo dalších 260 pacientů, což bylo dosud nejvyšší zvýšení bilance za jediný den. Počet potvrzených případů infekce se dnes oproti sobotě zvýšil o zhruba 2500.

Koronavirus život v Londýně nezastavil (29. 3. 2020)Česká setra v Londýně Marie Dubská
15:14
Dnes

Obyvatelé Litovle se těší na konec povinné karantény. Někteří jsou ale podle starosty Viktora Kohouta plní obav před možným dalším šířením nákazy COVID-19. Starosta Litovle Viktor Kohout kvůli tomu apeluje na lidi, aby dodržovali současná opatření. Stejný apel zaznívá i z Uničova.

„Pocity jsou smíšené. Padesát procent lidí by ještě raději pokračovalo, mají obavu z dalšího šíření. Spoustě lidem se zase ulevilo. Jsou již 14 dní zavření, děti nebo důchodci potřebují alespoň na procházku,“ komentuje konec povinné karantény starosta Kohout. 

O konci střiktních pravidel, která přestanou platit o půlnoci z neděle na pondělí, se obyvatelé dozvěděli z místního hlášení nebo ze sociálních sítí starosty.

Obyvatelé města budou moci, stejně jako lidé z Uničova a dalších 19 obcí, od pondělka opustit kvůli nezbytným věcem své domovy a vyjít si na procházku. Dodržovat ale budou muset, stejně jako lidé po celé zemi, nařízení vlády, která platí dál. Mezi nimi například povinnost nosit na veřejnosti roušku, nebo se pohybovat venku maximálně ve skupince dvou lidí. Výjimku tvoří rodinní příslušníci žijící v jedné domácnosti. 

Až 80 vojenských policistů je od čtvrtka na Olomoucku vyčleněno na posílení státní policie. Uničov je kvůli koronaviru v karanténěPolicie a armáda střeží hranice zakázané karanténní zóny na Litovelsku a Uničovsku.
15:02
Dnes

Mladoboleslavská nemocnice dnes dostala 600 respirátorů s nejvyšší ochranou s označením FFP3. Byly součástí opožděné zakázky a ministerstvo zahraničí se je rozhodlo věnovat tam, kde jsou potřeba, uvedla v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

„Je na nemocnici, jak respirátory využije, my jim chceme pomoci v této svízelné situaci. Pro naše potřeby stačí roušky a pouze pár respirátorů necháváme například pro konzuly, kteří musí do rizikových zemí. Jsem rád, že k tomu podobně přistupuje celá řada dalších institucí státní správy,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Ministra zahraničí Tomáš Petřiček zajišťoval v době epidemie koronaviru především návrat Čechů ze zahraničí domů. Letové společnosti totiž rušily většinu letů a uzavřené zůstaly také hranice.
14:40
Dnes
!

Celkový počet lidí nakažených novým koronavirem v Česku stoupl na 2697, uvedlo ministerstvo zdravotnictví v čase 14:25.

14:30
Dnes

„Cítím se na svůj věk a okolnosti dobře, necítím se jako pacient a nemám příznaky, které by měly signalizovat možnou nákazu,“ uvedl kardinál Dominik Duka pro Radiožurnál. Sám je – stejně jako další biskupové z Arcibiskupství pražského – v karanténě.

Duka přiblížil i to, jak je na tom emeritní biskup pražský Karel Herbst. „Zdravotní stav biskupa Karla Herbsta je dobrý, není v ohrožení života. Nemusíme mít obavy,“ uklidnil posluchače. Herbst má COVID-19 a po páteční hospitalizaci v Nemocnici Pod Petřínem ho v sobotu převezli na JIPku do střešovické nemocnice.

Kardinál Dominik Duka a emeritní biskup pražský Karel Herbst
14:29
Dnes

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Nizozemsku vzrostl o zhruba 1100, překročil 10.000. Počet úmrtí stoupl o 132 na 771, oznámily úřady.

14:28
Dnes

„Zdravotníci v terénu dostanou 300 tisíc respirátorů,“ řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na dodávce se prý domluvil v sobotu mimo jiné s prezidentem stomatologické komory Romanem Šmuclerem. Toho navrhla TOP 09 jako zástupce opozice do Ústředního krizového štábu.

Adam Vojtěch (za ANO) před Sněmovnou (24.3.2020)
14:12
Dnes

Kraj Vysočina dnes požádal ministerstvo obrany o nasazení armádních sil a prostředků v domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu zasaženém koronavirem.

Na reakci ministerstva kraj zatím čeká. Nákaza se podle hygieniků potvrdila u 20 z 22 klientů domova a u devíti jeho pracovníků. Jedna seniorka, která měla i jiná vážná chronická onemocnění, dnes zemřela v nemocnici.

Domov se zvláštním režimem se stará o lidi s demencemi. Hygienici tam do odvolání nařídili karanténu.

13:35
Dnes
!

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl v České televizi věkovou strukturu lidí, kteří v Česku dosud zemřeli nakažení koronavirem. Až na muže z Havířova (†45), který měl rakovinu, jde o pacienty seniorního věku s dalšími onemocněními.

13:27
Dnes

V novoměstské nemocnici je od sobotního poledne znovu v provozu jednotka intenzivní péče (JIP) na interním oddělení. Zavřena byla ve čtvrtek kvůli jednomu zdravotníkovi s prokázanou nákazou koronavirem. Od úterý byla v nemocnici mimo provoz část interního oddělení, kde chorobou COVID-19 onemocněla sestra. Když bude potřeba, může se i toto oddělení vrátit do normálního režimu, řekla dnes mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

13:16
Dnes

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady dnes zahájila zkušební provoz vyšetřovacího stanu pro lidi, kteří mají doporučení k odběru na testování na koronavirus. Plně by stan měl fungovat od úterý. Od pondělí budou muset všichni lidi do nemocnice a z nemocnice také procházet stany, kde budou zdravotníci od ostatních oddělovat pacienty s podezřením na COVID-19. Dnes o tom informovala mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

13:10
Dnes

Koronavirus úřaduje v domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních. A personál se bouří. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prý zaspali a na penzisty i ohrožené pečovatele se prý vykašlali. „Nechali jste nás v tom,“ píše ministrům v otevřeném dopise Daniela Lusková, viceprezidentka Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Z domovů důchodců zaznívá kritika na adresu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ministryně práce a sociálních věcí Janu Maláčovou.
13:00
Dnes

Karlovarský kraj dostal o víkendu 2000 odběrových sad od státu. Kraj jimi zásobí odběrové místo v Karlových Varech, dvě odběrové skupiny a je připraven otevřít další odběrová místa v Chebu a v Sokolově. Na nákazu koronavirem je třeba otestovat co nejvíce lidí v regionu, uvedl dnes hejtman kraje Petr Kubis (ANO).

12:55
Dnes

Hygiena zrušila od pondělka mimořádná opatření, která uzavřela na dva týdny Litovel, Uničov a dalších 19 obcí. Hlídky policie se stáhnou po půlnoci.

12:50
Dnes

Bariéru, která byla umístěna ve Wu-chanu jako obrana proti šíření nákazy, lidé překračují navzdory zákazům.

Bariéra ve Wu-chanu byla zbudována proti šíření nákazy. Někteří lidé ji překonávají (29. 3. 2020)Bariéra ve Wu-chanu byla zbudována proti šíření nákazy. Někteří lidé ji překonávají (29. 3. 2020)Bariéra ve Wu-chanu byla zbudována proti šíření nákazy. Někteří lidé ji překonávají (29. 3. 2020)Bariéra ve Wu-chanu byla zbudována proti šíření nákazy. Někteří lidé ji překonávají (29. 3. 2020)
12:48
Dnes

Bývalé garáže krajské Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se proměnily na samostatnou jednotku určenou pro pacienty s podezřením na COVID-19. V „polní nemocnici“ jsou dvě lůžka s možností umělé plicní ventilace a deset lůžek standardních. Nejde o skutečnou polní nemocnici, pacienti tu budou čekat na výsledky testů, českolipská nemocnice totiž nemá plicní oddělení, řekl dnes náměstek libereckého hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS).

12:47
Dnes

Došlo k mírnému zvýšení počtu nakažených v Česku. Za poslední dvě hodiny přibylo 20 nových potvrzených případů, nyní máme 2689 infikovaných.

12:45
Dnes

Karanténa pro Uničov, Litovel a další uzavřené obce v oblasti skončí o půlnoci na pondělí. Uvedla to Česká televize.

ijusa ( 29. března 2020 19:52 )

Čarodějnice si vlasy mýt a česat nemusí. 30.dubna by se jí během letu vlasy stejně rozcuchaly.

jasnovidec01 ( 29. března 2020 19:51 )

dobře

Wolen ( 29. března 2020 19:40 )

Ijuso, přesně a ještě se na tom napakuje. Proč myslíš, že jsou květinářství otevřené, protože největší řetězec je jeho. To skutečně není kvůli pohřbům.

Wolen ( 29. března 2020 19:35 )

Ne ne, je to Konečná, ten boxer bral anabolika po hrstech, až se mu péro schovalo do břicha.

kusinda1 ( 29. března 2020 19:33 )

Vůbec je ne poslouchej podle sebe budu raději doma, jim toje jedno hlavně těm dvěma siler a Babiš hlavně zeto sype a potřebuji volice

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud