Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2743 nakažených v Česku. A další týden omezení pohybu

Aktualizováno -
29. března 2020
20:10
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu podvečeru 2743 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce o týden prodloužit omezení volného pohybu, které je zatím platné do 1. dubna. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
22:45
4. 2. 2020

Co přineslo úterý za novinky u koronaviru? V bodech nabízíme přehled dnešních nejdůležitějších událostí:

  • Čeští lékaři už provedli 48 testů na koronavirus, všechny výsledky byly dosud negativní. Nenakazili se tedy ani Češi, kteří byli v neděli z čínského Wu-chanu letecky evakuováni společně s nemocným Belgičanem.
  • Ačkoli v ČR se infekce u žádného z navrátilců z Číny neprokázala, ovlivňuje epidemie například výměnné programy vysokých škol nebo cestovní plány. Pražský filharmonický sbor zrušil po dohodě s pořadateli svá vystoupení v Hongkongu. Univerzita Pardubice zase zvažuje, zda přijme 14 studentů z Tchaj-wanu, kteří mají na škole studovat v letním semestru.
  • Vedle Číny jsou koronavirem nejvíce zasažené tři asijské země: Thajsko (25 případů výskytu), Singapur (24) a Japonsko (23). Prakticky všechny oběti - 425 - oznámila pevninská Čína, po jednom mrtvém registrují úřady v Hongkongu a na Filipínách.
  • Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že šíření nového typu viru nelze považovat za pandemii, protože nemoc se stále masově nerozšířila na rozsáhlejší území nebo na celé kontinenty.
  • Po týdnech kritiky, že čínské úřady situaci podcenily a zadržovaly informace, nejvyšší čínské vedení přiznalo chyby v první reakci na propuknutí epidemie. V této souvislosti se vláda omluvila lékaři, který se už loni před virem snažil varovat kolegy a byl kvůli tomu obviněn z šíření poplašných zpráv.
  • Ekonomové se obávají, že šíření infekce citelně postihne čínskou ekonomiku. Tempo jejího růstu podle nich v tomto čtvrtletí prudce zvolní. Světové trhy se po výrazném pondělním propadu čínských akcií stabilizovaly.
  • Čeští odborníci na cestovní ruch a služby odhadují, že navzdory rušení letů do Číny bude omezení turismu jen dočasné a podnikatele trvale nepoznamená.
21:57
4. 2. 2020

Hongkongu hrozí rozšíření epidemie koronoaviru. Místní zdravotní organizace vyslovily varování poté, co se zde objevily další tři případy nákazy. Na onemocnění zde už zemřel 39letý muž, starší žena zůstává v kritickém stavu. Informuje o tom na svých internetových stránkách deník South China Morning Post. Oznámení přišlo v okamžiku, kdy nemocnice jsou pod tlakem. Už druhý den v nich stávkuje 5 000 zaměstnanců, kteří požadují úplné uzavření hranice s pevninskou Čínou.

21:45
4. 2. 2020

Spojené státy posílají do Číny humanitární pomoc. Na svém twitteru to oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo: „Jsme vždy odhodláni udělat vše, co je v našich silách, abychom chránili zdraví a prospěch občanů USA v zámoří. A budeme i nadále poskytovat pomoc všem, kterých se týká koronavirus." Jeho tisková mluvčí Morgan Ortagusová na twitteru sdílela fotografie nakládání materiálu a doplnila, že k dopravě do Číny jsou využívána letadla, která transportují americké občany zpět do vlasti.

Americká humanitární pomoc ČíněAmerická humanitární pomoc Číně
21:21
4. 2. 2020

Rusko evakuuje své občany z Číny. Ráno přistane v sibiřském městě Ťumeň první vojenský speciál, na jehož palubě je 80 lidí. Kromě Rusů jsou to i Bělorusové, Kazaši, Ukrajinec a Arménec. Všichni jsou pod lékařským dozorem a čeká je karanténa. Jedná se o lidi, kteří v Číně většinou pracovali. Turisté, kteří v zemi byli s cestovními kancelářemi, už jsou v Rusku.

20:31
4. 2. 2020

Poslední šance zahrát si v kasinu. Majitele 41 kasin v Macau místní úřady požádaly, aby na 14 dní zavřeli své provozovny. Hráči chtějí využít poslední možnost a před vchody se tvoří  fronty. Před vstupem musejí všichni návštěvníci projít teplotním skenerem. Macao zatím hlásí 10 případů nákazy koronavirem. 

Macao: Poslední šance si zahrát, než místní kasina zavřou kvůli koronaviruMacao: Poslední šance si zahrát, než místní kasina zavřou kvůli koronaviruMacao: Poslední šance si zahrát, než místní kasina zavřou kvůli koronaviruMacao: Poslední šance si zahrát, než místní kasina zavřou kvůli koronaviru
20:11
4. 2. 2020

Na koronavirus dosud zemřelo 427 lidí a zotavilo se 727 pacientů, dalších 2700 se nachází v kritickém stavu. Čínští představitelé zdravotnictví v úterý uvedli, že prioritou je nyní zabránit tomu, aby se pacienti s dosud mírným průběhem onemocnění dostali do kritického stavu.  

Kontroly kvůli koronaviru na autobusové zastávce Tin Shui Wai v Hongkongu (4.2.2020)Evakuace z čínského Wu-chanu probíhají dále: Evakuovaní na malajsijském letišti v Kuala Lumpur (4.2.2020)
19:55
4. 2. 2020

Ruské ministerstvo vnitra připravilo zákon, který umožní deportovat ze země vážně nemocné imigranty. Mezi nebezpečné choroby v Rusku patří například AIDS, hepatitida typu B a C, lepra, tuberkulóza a další. Od 31. ledna mezi ně patří i koronavirus. Úřady teď řeší technickou stránku realizace: jak bude o nemocné postaráno do deportace a jak budou transportováni.

19:38
4. 2. 2020

Šéf WHO vyzval ministry zdravotnictví, aby zlepšili sdílení údajů o novém koronaviru. Oceňuje silná opatření Pekingu a vyšle do Číny tým expertů. 

19:15
4. 2. 2020

Kambodžský premiér Hun Sen se chystal ve středu navštívit ohnisko nákazy novým koronavirem, čínský Wu-chan, aby povzbudil kambodžské studenty, kteří v uzavřeném velkoměstě uvázli. Čínské úřady mu ale cestu nepovolily, protože se soustředí na zvládnutí epidemie, informovala dnes japonská tisková agentura Kjódó. Ve Wu-chanu nyní studuje 23 Kambodžanů.

18:54
4. 2. 2020

Blooger Fang Pin šokoval videem z Wu-chanu, ve kterém zdravotníci de facto házejí těla obětí koronaviru na hromadu, všude leží naříkající nemocní. Čínská policie jej kvůli záznamu poslala do vazby.

Nářek umírajících a těla v pytli: Bloggerovo video šokovalo svět. Za záběry z Wu-chanu skončil ve vazbě.
18:37
4. 2. 2020

Americký dolar dnes posiluje vůči japonskému jenu a švýcarskému franku, tedy měnám považovaným investory za bezpečné útočiště v období nejistoty. Polevily totiž obavy z nákazy koronavirem. 

18:17
4. 2. 2020

Na Vysokém učení technickém v Brně studuje 10 Číňanů. „Na oslavy (čínského) Nového roku do Číny vyjeli dva doktorandi. Po návratu do Česka jsou nyní ve 14denní karanténě a pracují z domu,“ uvedla mluvčí školy Radana Koudelová. Všichni čeští studenti, kteří studovali v Číně, jsou už zpět bez zdravotních obtíží.

17:51
4. 2. 2020

Tvrdé tresty pro „hromaditele“ roušek

Jižní Korea od středy zavádí nové opatření – lidé, kteří budou nedovoleně hromadit velké množství roušek, dezinfekčních gelů a jiných hygienických zdravotnických potřeb, mohou dostat pokutu až milion korun či půjdou na dva roky do vězení.

Lidé se před koronavirem snaží chránit obličejovými maskami
17:23
4. 2. 2020

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes také sdělil, že dalších pět milionů korun poskytne Česko Světové zdravotnické organizaci (WHO) na aktivity pro boj s koronavirem v Číně.

16:55
4. 2. 2020

Thajsko hlásí šest nových případů koronaviru, už jich má 25. V Japonsku vzrostl počet nakažených o tři na 23. Jde o nejpostiženější země mimo Čínu.

16:39
4. 2. 2020

Češi přeci jen pošlou Číně roušky

Česko za pět milionů korun nakoupí materiální zdravotnickou pomoc pro Čínu na boj proti koronaviru. Pořízení pomoci od českých firem neohrozí dostupnost ochranných pomůcek na českém trhu, řekl dnes novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Pasažéři na letišti mají kvůli nákaze koronavirem masky (4.2.2020)Pasažéři na letišti mají kvůli nákaze koronavirem masky (4.2.2020)Pasažéři na letišti mají kvůli nákaze koronavirem masky (4.2.2020)
16:24
4. 2. 2020

Riziko, že se do Moravskoslezského kraje rozšíří nákaza koronavirem, je nízké, kraj je ale na tuto možnost připravený. Zdravotnická záchranná služba má nachystané tři speciálně vyškolené týmy a v nemocnicích je k dispozici víc než 120 lůžek. Novinářům v Ostravě to dnes řekli zástupci hygieniků a zdravotníků.

16:10
4. 2. 2020

Nejméně jedna osoba byla vrácena od amerických hranic zpět do země, odkud se snažila na území Spojených států vstoupit. Šlo o kanadského občana, který v nedávné době navštívil Čínskou lidovou republiku. Uvedlo to americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Úřady Spojených států totiž kvůli epidemii koronaviru zabraňují vstupu do země cizincům, kteří v posledních 14 dnech navštívili Čínu. Opatření se nevztahuje pouze na nejbližší rodinné příslušníky amerických občanů či těch, kteří mají v USA trvalý pobyt.

15:39
4. 2. 2020

Také Technická univerzita v Liberci zastavila pro nadcházející semestr v obavě z šíření koronaviru výměnu s Čínou a rizikovými oblastmi Asie.

Rektor Miroslav Brzezina se dohodl s děkany fakult, že studenti a zaměstnanci fakult nebudou do rizikových oblastí vyjíždět ani odtud škola žádné nepřijme. Aktuálně v Číně škola nemá žádného studenta ani zaměstnance, řekl dnes ČTK její mluvčí Radek Pirkl.

Liberecká univerzita s Číňany dlouhodobě spolupracuje, zejména její textilní fakulta. V Liberci nyní studuje také šest mladých Číňanů. Z nákazy ale škola v jejich případě obavy nemá.

15:12
4. 2. 2020

Šest nově nakažených koronavirem hlásí Thajsko. Celkový počet infikovaných pacientů v této zemi tak již činí 25.

V Thajsku už je koronavirem nakaženo 25 osobV Thajsku už je koronavirem nakaženo 25 osob
14:39
4. 2. 2020

Tempo růstu čínské ekonomiky v tomto čtvrtletí kvůli šíření nového typu koronaviru prudce zvolní a v meziročním srovnání by hrubý domácí produkt (HDP) mohl vykázat méně než dvouprocentní růst. Myslí si to někteří ekonomové.

Znamenalo by to citelné zpomalení proti předchozímu čtvrtletí, kdy čínská ekonomika vykázala meziroční růst o šest procent. Ve hře je také varianta, že proti předchozímu čtvrtletí ekonomika dokonce klesne.

14:18
4. 2. 2020
!

Čínské nejvyšší vedení přiznalo nedostatky v reakci země na propuknutí epidemie nového typu koronaviru. Stálý výbor politbyra Komunistické strany Číny vyzval ke zlepšení systému řešení podobných mimořádných událostí.

Nařídil rovněž přísně zakročit proti nelegálním trhům, kde se prodávají divoce žijící zvířata. Z jednoho z takovýchto trhů ve městě Wu-chan se nákaza podle předpokladů koncem loňského roku rozšířila.

„Vzhledem k chybám a nedostatkům... musíme zlepšit náš národní systém řešení mimořádných událostí a posílit naše schopnosti poradit si s naléhavými a nebezpečnými úkoly,“ uvedl podle BBC stálý výbor politbyra vládnoucí komunistické strany. „Je nutné zvýšit dozor nad trhy a rezolutně zakročit proti nelegálnímu obchodování s volně žijícími živočichy,“ dodal.

Čínské vedení přiznalo chyby v reakci na výskyt nového koronaviruČínské vedení přiznalo chyby v reakci na výskyt nového koronaviru
14:07
4. 2. 2020

Omezení turismu kvůli šířící se nákaze koronaviru z Číny bude podle odborníků na cestovní ruch a služby dočasné. Situace, pokud nebude trvat dlouhodobě, by neměla podnikání poznamenat, propady by mohly být kompenzovány hosty z Evropy. Vyplývá to z vyjádření zástupců agentury CzechTourism, Asociací hotelů a restaurací ČR (AHR) a spolku Czech - China Centrum.

Vláda v pondělí do odvolání schválila zákaz přímých letů mezi ČR a Čínou. Cestovní ruch se v České republice podle ředitele státní agentury CzechTourism Jana Hergeta kvůli nákaze koronaviru, stejně jako v podobných situacích v minulosti, příliš nezmění.

„Turisty z Asie dočasně nahradí návštěvníci z jiných zemí. Nepříznivý dopad mohou pocítit podnikatelé, kteří se zaměřují na asijskou klientelu,“ řekl.

13:40
4. 2. 2020

Univerzita Pardubice zvažuje, zda přijme 14 studentů z Tchaj-wanu, kteří mají na škole studovat v letním semestru. Ministerstvo zahraničních věcí asijskou zemi označilo kvůli šíření koronaviru za rizikovou. ČTK to dnes řekla mluvčí univerzity Martina Macková.

Studenty škola přijala v době, kdy v Číně nebyla epidemie. Tchajwanští studenti měli podle původního plánu přiletět ve dvou nadcházejících týdnech, uvedla Macková.

Na univerzitě aktuálně studuje 35 studentů z asijských zemí, 12 jich pochází z Indie, 11 z Tchaj-wanu, jednotlivci jsou z Japonska, Filipín, Kambodže, Mongolska, Barmy a Vietnamu. Čínské studenty škola nemá, ani čeští studenti v Číně nestudují.

Lidé s rouškami na Tchaj-wanuDen otevřených dveří na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice
13:30
4. 2. 2020
!

Šíření nového typu koronaviru ještě nelze označit za pandemii. Podle agentury Reuters to dnes uvedla vysoká představitelka Světové zdravotnické organizace (WHO) Sylvie Briandová. Pandemie jsou epidemie postihující enormně velká území nebo celé kontinenty. Briandová nynější situaci popsala jako „epidemii s několika ohnisky, kterou se snažíme v každém z těchto ohnisek vymýtit“.

„V tuto chvíli nejsme v situaci, kdy bychom mluvili o pandemii,“ prohlásila představitelka WHO Sylvie Briandová. Podle ní také nejsou důkazy, že by virus zmutoval.

WHO: Výskyt nového koronaviru ještě není pandemieWHO: Výskyt nového koronaviru ještě není pandemie
13:24
4. 2. 2020

Hospodářské dopady omezení souvisejících s epidemií koronaviru v Číně jsou cítit po celém světě, od dřevařů na Novém Zélandu po vývozce potravin ve Spojených státech. Zpoždění či zrušení dodávek čelí vývozci, těžaři i výrobci všeho možného - od uhlí a dřeva po maso a ovoce, upozorňuje agentura Reuters.

Čína je nejlidnatější zemí světa a výrobnou většiny zpracovatelského zboží. Čína je ale také obvykle největším a neukojitelným konzumentem většiny surovin, paliv a potravin.

Přerušení vývozu zboží z Číny způsobuje problémy i dalším firmám v dodavatelském řetězci. Jihokorejské automobilce Hyundai chybějí součástky z Číny, proto výrobu v Jižní Koreji přeruší. V Jižní Koreji má přitom svou největší výrobní základnu.

Jihokorejské automobilce Hyundai chybějí součástky z Číny, proto výrobu v Jižní Koreji přeruší. Hospodářské dopady koronaviru jsou cítit po celém světě
13:16
4. 2. 2020
!

Jeden z lékařů v čínském městě Wu-chan se snažil varovat své kolegy, když loni v prosinci zaregistroval sedm případů nákazy neznámým koronavirem, který se podobal viru způsobujícímu nemoc SARS. Tato choroba v letech 2002 a 2003 připravila o život přes 700 lidí.

Čínská policie ale oftalmologa Li Wen-lianga obvinila z šíření falešných zpráv a vyzvala ho, aby ukončil „nelegální aktivity“. Teprve později v lednu čínská vláda v reakci na rychle se šířící nový typ koronaviru město Wu-chan uzavřela a lékaři se omluvila, píše dnes server BBC News.

Lékař z Wu-chanu varoval už loni kolegy před novým virem Lékař z Wu-chanu varoval už loni kolegy před novým virem
13:00
4. 2. 2020

Více než dvě třetiny z celkového počtu 45 studentů Univerzity Palackého v Olomouci, kteří byli na studijních pobytech v Číně, se vrátily v těchto dnech domů. Vyslyšeli tak výzvu své domovské univerzity v souvislosti s obavou z šíření koronaviru.

Vysoká škola zároveň do odvolání zastavila příjezd čínských studentů, kteří do Olomouce mířili na studijní pobyt, zimní školu či se vraceli na semestr.

Noc vědců 2019 na Univerzitě Palackého v OlomouciNoc vědců 2019 na Univerzitě Palackého v Olomouci
12:50
4. 2. 2020

Macao, které patří mezi autonomní oblasti Číny, má už 10 potvrzených případů nakažených. Dnešní rozhodnutí o zákazu provozování hazardních zařízení přišlo poté, co se ukázalo, že jeden z nemocných pacientů pracoval právě v jednom z kasin.

Macao kvůli koronaviru přestává s hazardemMacao kvůli koronaviru přestává s hazardem
12:10
4. 2. 2020

Pražský filharmonický sbor zrušil po dohodě s pořadateli svá vystoupení v Hongkongu. Mluvčí sboru Monika Havlová dnes řekla, že se sbor dohodl s organizátory na možném odkladu vystoupení z důvodu plánovaných rušení leteckých spojů s Čínou kvůli nebezpečí nákazy koronavirem. Na dvou koncertech měl vystoupit 25. a 27. února.

„Nechceme ohrozit vystupující na zdraví,“ uvedla mluvčí. S vedením Hong Kong Arts Festival podle ní Pražský filharmonický sbor jednal o vystoupeních téměř tři roky. „Jakmile se situace v regionu uklidní, budeme s pořadateli hledat náhradní termín vystoupení v některém z budoucích ročníků festivalu,“ dodal ředitel PFS Radim Dolanský.

12:08
4. 2. 2020

35letý muž, kterému byl podán remdesivir, se vrátil z čínského Wu-chanu, odkud se vir šíří a byl prvním potvrzeným nakaženým v USA. Látka u něj zabrala. Remdesivir však zatím v USA stále nebyl schválen pro užívání lidmi.

Ve výjimečných situacích, kdy neexistuje účinná alternativa, nicméně mohou úřady testování přípravku na lidech umožnit, připomněl americký deník The Wall Street Journal. Kolik pacientů experimentální léčbu remdesivirem nyní podstoupí, nechtěla mluvčí Gilead Sciences sdělit.

12:06
4. 2. 2020
!

Pomůže lék, který pomáhal vyvinout Čech?

„Zdá se, že remdesivir byl zatím úspěšně vyzkoušen u jednoho amerického pacienta,“ uvedl na facebooku Jan Konvalinka z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. V rámci hledání léku na koronavirus se dál řeší i „česká stopa“. Společnost Gilead Sciences z USA totiž poskytla lék, který byl původně zamýšlen k léčbě eboly – remdesivir před lety vyvinul tým vědců v čele s Čechem Tomášem Cihlářem.

„Možná by si Dejvické divadlo mohlo střihnout další trhák. Jsem zvědavý, kdo bude hrát Tomáše...,“ prohodil na síti Konvalinka. Cihlář je žákem Antonína Holého, objevitele řady antivirotik, který zemřel v červenci 2012 a byl mj. držitelem medaile Za zásluhy z roku 2002. Stál za vývojem antivirotik využívaných v boji s HIV a AIDS.

Ředitel amerického Národního institutu alergií a infekčních chorob (NIAID) Anthony Fauci v rozhovoru s agenturou Reuters potvrdil, že institut úzce spolupracuje s firmou Gilead Sciences na testování látky remdesivir, která byla účinná u zvířat s koronavirem SARS či virem MERS. Při experimentální léčbě eboly byla látka naopak méně efektivní než jiné alternativy. Podle Konvalinky však epidemie skončila dříve, než mohla být látka řádně otestována

11:44
4. 2. 2020

Slezská univerzita Opava má smlouvu o výměnných pobytech podepsanou se dvěma vysokými školami v Číně. Spolupráce se týká hlavně karvinské fakulty. Do Karviné na Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity tak nepřijede 38 Číňanů.

„Na letní semestr mělo přiletět 38 studentů z Číny. Jejich pobyt byl zrušen a odložen. Až se situace uklidní, budeme pokračovat,“ potvrdil mluvčí univerzity Daniel Martínek.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava poskytuje vzdělání bezmála 90 čínským studentům. „Přibližně polovina jich je v Ostravě. Polovina odletěla domů a nyní se nemohou vrátit,“ uvedla mluvčí školy Petra Halíková. S těmito studenty pedagogové komunikuji prostřednictvím e-mailů. „Musí si splnit některé studijní povinnosti. Budou to muset udělat na dálku přes internet,“ řekla.

11:36
4. 2. 2020
!

Moravské i moravskoslezské vysoké školy ruší v souvislosti se šířením koronaviru pobyty čínských studentů. Ostravská univerzita, která zrušila pobyt šesti čínským studentům, vztahuje opatření pouze na studenty z Číny, těch z dalších asijských zemí se netýká. „Řídíme se doporučením epidemiologa. Je nutné nezaměňovat Čínu a zbytek Asie. Nechceme vyvolávat paniku,“ vysvětluje mluvčí Ostravské univerzity Adam Soustružník.

Škola podle mluvčího také nedoporučuje svým studentům a pedagogům, aby odjeli do Číny. „To se týká jednoho studenta, který byl nyní v Česku a má se do Číny vrátit. Návrat mu nedoporučujeme, on se ale ještě nerozhodl,“ doplnil.

Brněnská Masarykova univerzita má v Číně aktuálně čtyři studenty. Jsou v pořádku a škola je vyzvala k návratu. „Všem studentům, kteří by měli do Číny odjet na jarní semestr 2020, jsme rozeslali doporučení, aby do Číny nevyjížděli,“ řekla dnes mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Na jarní semestr, který začíná za dva týdny, má do Brna přijet 24 studentů z Číny. Na základě konzultace s Krajskou hygienickou stanicí Brno a Klinikou infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno zatím univerzita neplánuje jejich příjezd zrušit či odložit. „Ve spolupráci s kolejemi ale máme připravený postup, pokud by bylo potřeba kohokoliv kvůli podezření z nákazy izolovat,“ uvedla Fojtová.

11:33
4. 2. 2020

Na výsledky testů cestujících z výletní lodi Diamond Princess se přitom bude čekat 4 až 5 hodin. Opakuje se tak stejná situace jako v případě výletní lodi Costa Smeralda u italských břehů. 2666 hostů a 1045 členů posádky musí na palubě zůstat minimálně do úterního večera.

Obavy z koronaviru: Lékaři na palubě výletní lodi Diamond Princess (4.2.2020)Obavy z koronaviru: Lékaři na palubě výletní lodi Diamond Princess (4.2.2020)Výletní loď Diamond Princess v japonském přístavu Jokohama: Přepravovala cestujícího z Hongkongu, který byl poztivně testován na koronaviry

wp2t ( 29. března 2020 20:39 )

Není líh a alkohol se pomalu taky nedá koupit.

montevideo ( 29. března 2020 20:38 )

No, to doufám. Přece není možné lidi od určitého věku házet ze skály, jako to dělali ve starověké Spartě, nebo posílat do plynu jako to dělali naši odporní němečtí sousedi.

wp2t ( 29. března 2020 20:38 )

Mělo by to hlavně sejmout jeho jako to dostalo Johnsona,který plánoval vyhubení starých. Je to jako živý a přemýšlivý.

wp2t ( 29. března 2020 20:37 )

máme nejlepší opatření pomalu z celý Evropy, tak si táhni brečet do Brusele, když se ti to tady nelíbí.

wp2t ( 29. března 2020 20:37 )

jj

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud