Čas na rušení slev a lepší informování: Šéfka TOP 09 kvůli koronaviru kritizovala vládu

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová hostem pořadu Epicentrum dne 23. 3. 2020  (Autor: archiv Blesku)
Autor: mav - 
24. března 2020
05:15

Vláda schválila kvůli koronaviru 200miliardový schodek letošního státního rozpočtu. Ten považuje předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová za adekvátní. Dodává ale, že by stát měl myslet na výdaje, které nejsou potřeba – například na slevy na jízdném. Naopak za nezbytnou považuje podporu živnostníků, které v této krizové chvíli vnímá jako opomíjené.

„Zásadní je rychlá jednorázová pomoc. Navrhujeme, aby byla ve výši 45 tisíc, rozložená do tří měsíců. Vím, že to není mnoho, ale na jednu stranu by to mělo pomoci, aby byli ti lidé schopni ekonomicky přežít,“ zmiňuje Pekarová Adamová opatření, které by podle TOP 09 mělo ulehčit živnostníkům. Na ty stát z jejího pohledu v tuto chvíli myslí hodně málo. Uvedla to ale ještě před vládní tiskovou konferencí se sérií ekonomických opatření.

Video „Stát by měl nyní vyhodnotit zbytné výdaje,“ šéfka Topky zmínila slevu na jízdném. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Vládě předsedkyně TOP 09 vyčítá hlavně špatnou komunikaci. „Měli bychom být informování, co musí všechno nastat, aby už nebyla celoplošná karanténa, aby nebyly uzavřené hranice a podobně,“ zmínila. Kritizuje také vystoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), při kterých slýchá slova o neschopnosti Evropy a o tom, jak Itálie situaci nezvládla: „Určitě je dobré, že jsme k některým krokům přistupovali s větší razancí než některé jiné země. Ale není vhodné se takto povyšovat,“ zmínila. Nad jeho večerním televizním projevem nicméně i ona souhlasně přikývla.

Video „Zvládneme to, nebojte!“ Babiš v projevu o koronaviru děkoval i za šití roušek, kritizoval porušování karantény. - Česká televize

Češi podle Pekarové Adamové ukazují, že umí fungovat i navzdory státu. Za nejslabší článek v současné situaci považuje ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Vyzdvihla naopak resort zahraničí: „Ministr Petříček velice rychle reaguje i na konkrétní případy lidí uvízlých v zahraničí. Už jsem s ním řešila několik takových věcí a vždycky zareagoval velice rychle,“ pochválila šéfa diplomacie.

Saper ( 25. března 2020 08:02 )

Volové taky...Karle

Saper ( 25. března 2020 07:59 )

Zapomněl jsi vzít asi léky..To nemohl napsat psychicky zdravý člověk...

Saper ( 25. března 2020 07:56 )

Ty jsi nikdy nic neplatil tak proč meleš něco o daních... skoč do zdi troubo a přestaň urážet

Saper ( 25. března 2020 07:52 )

Chtěl bych vidět tebe ty Delone.

verprag ( 24. března 2020 15:03 )

Tak jak opozice číhá na okamžik, jak se zbavit Babiše, tak my zase číháme na okamžik, jak zrušit senát a osekat sněmovnu ! Možná právě teď by to šlo !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud