Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Charitativní tisky pro opuštěná zvířata právě vychází: Kalendáře pomáhají psům, kočkám i slepicím

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
25. listopadu 2023
06:20

Na pomoc opuštěným psů, kočkám ale i třeba týraným slepicím je určen výtěžek z prodeje charitativních kalendářů, které v těchto dnech vydávají záchranné spolky a útulky. Svůj kalendář má tradičně i tachovský útulek U Šmudliny, se kterým Blesk tlapky dlouhodobě spolupracují.

Útulek U Šmudliny vydává své kalendáře už deset let, vždy ve dvou podobách, stolní a nástěnný. „Máme tam pejsky i kočičky,“ řekla provozovatelka útulku Gabriela Jägerová s tím, že kalendář na příští rok fotilo pět dobrovolníků bez nároku na honorář. „Vše dělali ve svém volném čase. Díky nim máme dva překrásné kalendáře, plné profesionálních fotografií. Doufám, že našim fanouškům udělají radost,“ dodala.

Gabriela Jägerová s kalendáři, který nabízí na příští rok Gabriela Jägerová s kalendáři, který nabízí na příští rok | Kateřina Bokrová Lang

Pomohou dostavbě

V kalendářích najdou zájemci snímky zvířat, která čekají v útulku na nový domov. Mohou si tak v nich vybrat svého budoucího čtyřnohého parťáka a navíc ještě podpořit útulek finančně. Peníze z prodeje kalendářů poputují nejen na zajištění chodu útulku, ale i na jeho rozvoj, protože útulek se rozšiřuje. „Stavíme budovu pro nově příchozí, týrané a opuštěné pejsky. Plánujeme i prostory pro kočičky tak, abychom je mohli mít přímo u nás v útulku a ne v domácnostech v dočasných péčích,“ vysvětlila Gabriela.

Objednávky písemně

Kalendáře si mohou zájemci objednat přes email gabrielka333@seznam.cz  Nástěnný stojí 310 a stolní 210 korun. „Napište, kolik kalendářů chcete objednat, na jakou adresu, a náš úžasný kolega Pepa vám je zabalí a pošle až domů,“ řekla provozovatelka útulku.

Kalendář Kateřiny Pejšové na podporu spolku Felisicat Kalendář Kateřiny Pejšové na podporu spolku Felisicat | Kateřina Pejšová

Psi, kočky i slepice

Charitativní kalendáře, které zajistí dostatek financí na provoz, veterinární péči nebo krmení, vydávají i další útulky a záchranné spolky. Zájemci si mohou koupit například kalendář podporující plzeňské Fousky, které pečují o toulavé kočky, Psí seniory v nouzi, Dočasky De De nebo spolek Pes nejvěrnější přítel. Severočeská fotografka Kateřina Pejšová vytvořila několik kalendářů, jejichž prodej podpoří spolek Pomoc německým boxerům, kočičí spolek Felisicat, Francouzské potěšení specializující se na záchranu psů s placatými čumáčky a také Slepice v nouzi.  Objednávat je lze na sociálních sítích a webových stránkách těchto útulků a spolků.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi