Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Akce Kulový blesk: Kočičí útulek se musí rychle přestěhovat, na opravu nových prostor ale chybí peníze

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
13. srpna 2023
05:00

Už sedm let  pomáhá depozitum spolku Další šance opuštěným kočkám ve Dvoře Králové. Stará se o zhruba stovku zvířat, která by jinak skončila na ulici. Teď hrozí, že se na ulici ocitne celý spolek, protože stávající budovu musí opustit a na přesun do nové chybí peníze.

Budova bývalé továrny, ve které má spolek zázemí, půjde k zemi. „Město, se kterým máme smlouvu o spolupráci, nám poskytlo nové prostory s tím, že nájem bude nulový. Veškeré úpravy vnitřních prostor, rozvody vody, topení, elektřinu si ale musíme udělat sami,“ řekla zástupkyně spolku Iva Pelíšková.

Tyto prostory musí spolek do konce září opustit Tyto prostory musí spolek do konce září opustit | Jana Ulrichová

Potřebují 300 000

Rekonstrukce nových prostor už sice začala, pracují zde ale zatím pouze dobrovolníci. „Základ je udělat vnitřní omítky. Firma nám teď zkouší topení, jestli se vůbec dá použít to stávající, Zkouška zatím probíhá jen vzduchem, protože nemáme ještě vodu,“ řekl kolega paní Ivy Jiří Kovařík. „Je to obrovská investice, potřebovali bychom na ni asi 300 tisíc korun, které nemáme. Už takhle je problém kočky uživit a jezdit s nimi na veterinu. V loňském roce jsme měly náklady 1 300 000 korun,“ dodala Iva.

Tlačí je čas

Spolek navíc tlačí čas. „A to velice, protože výpověď ze stávajících prostor jsme už dostali. Můžeme tam být pouze do konce září. V té době musí být už kočičky vystěhované a prostory musí být prázdné,“ řekla paní Iva s tím, že pokud se podaří sehnat finance a novou budovu včas rekonstruovat, budou nové prostory lepší, než ty stávající.

V nové budově to zatím vypadá jako na staveništi V nové budově to zatím vypadá jako na staveništi | Jana Ulrichová

Pomohou dárci?

Spolek, který funguje převážně ze soukromých darů a menšího příspěvku města, na rekonstrukci nemá. Oslovil proto veřejnost. „Kdyby lidé, kteří nás znají a vědí, jakým způsobem to tu provozujeme, nám věnovali měsíčně stokorunu, rekonstrukci bychom zvládli,“ řekla Iva. Dodala, že spolek má transparentní účet, kam může každý nahlédnout a přispět, a stejně tak i do nově zřízené sbírky na portálu Donio https://www.donio.cz/pribeh/13310 . Více informací najdou zájemci na sociálních sítích spolku.

Pavel Kubovcik ( 14. srpna 2023 19:31 )

V současné době je v depozitu 88 kočiček a kocourů...

trintin ( 13. srpna 2023 10:49 )

...šance opuštěným kočkám?? O kolik kočiček za 1 300 000 korun se jedná, se stejně nedozvíme?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud