Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Zoufalá chovatelka: Šok i vztek! Od množitelky z Odrovic chce zpět fenku Bathory, ta zmizela

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
31. srpna 2021
05:00

Zoufalá je chovatelka Kateřina Milcová z Lázu na Příbramsku, která v dobré víře prodala před lety množitelce Mileně Růžičkové z Odrovic jednu ze svých fenek. Chtěla ji jako mazlíka pro svého syna, fenka ale skončila na dvoře množírny. Chovatelka teď usiluje o její vrácení.

Kateřina Milcová, která chová málo početné vzácné plemeno curly coated, tedy kudrnaté retrívry, se znala s Milenou Růžičkovou z výstav. „V té době ještě provozovala kvalitní chovatelskou stanici, a tak když se mi ozvala, že by chtěla zkusit chovat kudrnatého retrvíra, jevila se mi jako dobrý zájemce,“ popsala.

Kateřina Milcová chová vzácné curly coated retrívry Kateřina Milcová chová vzácné curly coated retrívry | Jana Ulrichová

Jako mazlík

Růžičková navštívila chovatelku čtyřikrát. „Povídaly jsme si o tom, co tento pes potřebuje, jaká by měla být jeho výchova, výživa. Na všechno byla schopná dobře odpovědět, a proto si při páté návštěvě fenku jménem Bathory odvezla s tím, že ji chce domů pro svého syna jako mazlíka, a že s ní bude dělat canisterapii,“ řekla.

Kateřina Milcová s fotkou fenky Báthory, kterou prodala Mileně Růžičkové Kateřina Milcová s fotkou fenky Báthory, kterou prodala Mileně Růžičkové | Jana Ulrichová

Nevhodná do chovu

Fenka nebyla vhodná do chovu, měla vrozenou vadu, podkus, kvůli kterému potřebovala speciální péči. „I proto jsem se pro ni rozhodla, věřila jsem, že jako chovatelka bude vědět, jak se o psa s tímto handicapem starat,“ dodala s tím, že věřila, že fenka bude v pořádku v dobrých rukou.

Ve smečce na dvoře

O to větší bylo pak její zděšení, když v první reportáži Blesk tlapek o ordovické množírně uviděla svoji fenku, značně vyhublou, pobíhat na špinavém dvorku ve smečce několik desítek jiných psů. „Byla jsem z toho šokovaná, měla jsme napřed vztek, pak mě přemohla velká lítost a beznaděj,“ řekla. Od té doby se ji snaží získat zpět, a to i na základě kupní smlouvy, kde stojí, že jí fena bude vrácena, pokud nebude žít ve vhodných podmínkách.

Kateřina Milcová svou fenku Bathory (vlevo) poznala v reportáži Blesk tlapek Kateřina Milcová svou fenku Bathory (vlevo) poznala v reportáži Blesk tlapek | Kateřina Lang

Z množírny zmizela

Množitelka s ní ale nekomunikuje, chovatelka proto řeší případ s právničkou. Podaly trestní oznámení, protože podle chovatelky jde fence v množírně o život, a obrátily se i na Krajskou veterinární správu. Odpověď veterinářů byla pro paní Kateřinu další velkou ranou. Ukázalo se totiž, že v době kontroly její fena v Odrovicích už nebyla. Co se s ní stalo, není jasné. „Nejhorší je ta nejistota. Vzhledem k výživovému stavu, v jakém fenka je, mám každý den větší strach o její život,“ řekla nešťastná chovatelka.

Kateřina Milcová svou fenku Bathory (vlevo) poznala v reportáži Blesk tlapek Kateřina Milcová svou fenku Bathory (vlevo) poznala v reportáži Blesk tlapek | Jana Ulrichová

Třetina vyhublá

Na množírnu retrívrů v Odrovicích upozornila Unie práv zvířat. Lidé z obce, kterým vadil štěkot, zápach a množící se potkani, sepsali petici a oslovili Blesk tlapky, které podaly podnět Krajské veterinární správě na prošetření. Reportérky upozornily nejen na desítky psů v Odrovicích, ale i na zvířata, které množitelka ukryla v nedalekých Žabčicích. Krajská veterinární správa tam dohromady zkontrolovala 93 psů, třetina z nich byla vyhublých, inspektoři proto navrhli 33 psů odebrat. Množitelka neměla v pořádku ani očkování a čipy, čeká ji za to pokuta. V případu padlo také několik trestních oznámení, a to i na partnera množitelky, který na reportérky Blesk tlapek vystřelil.

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa