Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Na zubožených štěňatech z množíren vydělali majlant. Tyrani se budou zpovídat u soudu

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
16. března 2021
11:35

Léta kšeftovali s na smrt nemocnými psy, včera za to překupníci zvířat Iveta Brixová (48), Sandra Peštová (20) a Jiří Skrutek (35) měli stanout před soudem. Hlavní líčení se ale nakonec nekonalo, protože Peštová těsně před jednáním vzkázala, že se necítí dobře. Další termín stanovil soudce na duben.

Obžaloba viní trojici z podvodu, týrání zvířat a nedovoleného podnikání. Všichni tři skupovali štěňata z množíren, falšovali jejich očkovací průkazy a pejsky pak dál prodávali přes inzeráty.

Video Tyranka Iveta Brixová u soudu. - Kateřina Lang/Blesk tlapky

Předčasně odstavená

Nejčastěji kšeftovali se psy menších ras, čivavami, jorkšíry, maltézáky či francouzskými buldočky. Většinou šlo o štěňata, která byla od matky odstavena předčasně, ve čtyřech až pěti týdnech. U Brixové pak živořili v nevyhovujících podmínkách. „Neposkytovala jim dostatečnou výživu a napájení, nezajistila řádnou veterinární péči a očkování, což se potvrdilo v rámci domovní prohlídky,“ uvedli už dříve policisté.

Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy.Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy. | Policie ČR

Štěňata umírala

Psi, s nimiž trojice kšeftovala, byli nemocní. Obžalovaní přitom dobře věděli, jak na tom jsou, a že mohou i zemřít, což se pak u nových majitelů v mnoha případech také stalo. Nijak se tím ale netrápili, zajímal je jen zisk.

Domovní prohlídka

Při domovní prohlídce objevili policisté u Brixové 12 štěňátek v žalostném stavu. Šest z nich po převozu do útulku i přes poskytnutou veterinární péči zemřelo.

Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy.Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy. | Policie ČR

Podváděla léta

Brixová prodávala psy od roku 2014, zhruba o dva roky později však začala používat smyšlená jména a komunikovala pomocí jednorázových sim karet, kterých se pak zbavovala, aby se podvedení neměli na koho obracet. Až do svého obvinění stihla trojice takto prodat stovky zvířat.

Video Podvodnice z Prahy: Takhle falšovaly očkovací průkazy - Policie ČR, Blesk TV

Ramita ( 17. března 2021 02:35 )

Tak doufám, že ty sv... dostanou doživotní zákaz chovat jakékoliv zvíře a pořádně tučnou pokutu, aby zaplatily výlohy aspoň stovce útulkům. A zavřít je do klece, žádné ošetření neposkytovat a jenom jeden hrnec s vodou a jednou miskou jídla na celý den! Jedna, dvě karma jde, karma si jde pro Vás!!!
A jinak ať shnijete v pekle!

reporter ( 17. března 2021 01:06 )

A zase jim jen něco hrozí.

Jirik-ta ( 16. března 2021 11:50 )

LOCKDOWN

Zobrazit celou diskusi
Další videa