Brixe bezdomovci odtrhli od mámy, nikdy se nevzpamatoval. Najde milující rodinu?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
4. května 2020
05:30

Milý, temperamentní parťák, který ale trpí separační úzkostí. Takový je kříženec bull plemene Brix (3), kterého má ve své péči spolek Dočasky De De. Nový domov mu není lehké najít. Špatně zvládá změny, a navíc, když je sám, štěká, vyje a ničí. Dočaskářka Lucie přesto věří, že se někdo, kdo to s ním bude umět tak, jako ona, nakonec najde.

Brix byl coby zanedbané štěně adoptován od bezdomovců. Paní, co jej ujala, se ho ale nakonec musela vzdát. Od počátku se totiž u něj projevovala separační úzkost, při které demoloval byt.

„Škrábal zdi, vytrhal i podlahy, takže nakonec musel být  klecovaný. Byl tak už v bezpečí, nic neničil a neubližoval sám sobě, ale třásl se, slinil, štěkal, plakal a vyl,“ popsala Lucie Němečková, která má Brixe v dočasné péči. Dodala, že podle ní byl Brix coby štěně předčasně odtržen od své matky. „Je tam zřejmě nějaké trauma. Proto se ta separačka nedá už u něj podle mého odhadu na sto procent odstranit,“ řekla.

Brix je velmi aktivní pes, který miluje lidiBrix je velmi aktivní pes, který miluje lidi | Jana Ulrichová

Potřebuje jistoty

Přesto za dva roky, co je v péči Lucie, udělal Brix obrovský pokrok. „Ze začátku jsme ho stabilizovali, chtěli jsme, aby se uklidnil, protože špatně zvládá změny. Hodně jsme s ním pracovali, využívali jsme k tomu aromaterapii. Snažili jsme se mu vytvořit režim, aby měl nějakou stabilitu, nějaké jistoty,“ popsala Lucie.

Brix má problémy se soustředěním, hry a aktivity je mu proto potřeba často obměňovatBrix má problémy se soustředěním, hry a aktivity je mu proto potřeba často obměňovat | Jana Ulrichová

Hry a pohyb

Díky tomu už Brix, který miluje lidi a je jim velmi oddaný, tolik neštěká, neklepe se a nesliní, a zlepšilo se i jeho sebevědomí. „Je to zdravě sebevědomé zvíře, energické, vydrží dlouhé procházky. Je poslušný, mohu s ním chodit na volno, neutíká,“ řekla Lucie. Horší je to podle ní s jeho soustředěním, nevydrží dlouho dělat jednu aktivitu, hry a činnosti je potřeba mu často obměňovat. „Jinak je to ale veselá kopa,“ dodala.

Jako jedináček

Brix potřebuje zkušeného majitele, který na něj bude mít čas, dokáže ho vytáhnout na dlouhé procházky a zabavit ho psími sporty. V nové rodině by měl být podle Lucie spíše jako jedináček. S jinými psy totiž obvykle vychází, občas ale, jako každý kříženec bull plemene, vystartuje na menší plemena. „S ohledem na jeho separační úzkost bych byla ráda, kdyby se ho ujal někdo, kdo pracuje z domova nebo má baráček, kde nebude sousedům vadit, že Brix štěká,“ řekla.

Brix je velmi aktivní pes, který miluje lidiBrix je velmi aktivní pes, který miluje lidi | Jana Ulrichová

Najde se zájemce?

Zájemci, kteří by chtěli dát Brixovi nový domov, najdou kontakt na webu Dočasek De De  https://www.docaskydede.cz/ Oslovit spolek mohou také prostřednictvím facebooku. Pokud se vhodný majitel pro Brixe nenajde, je Lucie Němečková připravena dát mu domov napořád.

plysovykozisek ( 4. května 2020 19:11 )

Moc mu přeju, aby našel vysněný domov.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud