Odložená Nelinka porodila v útulku. Osm roztomilých kříženců vyhlíží domovy

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
24. ledna 2020
06:10

Fence Nelince zemřel majitel. Nikdo ji nechtěl, a tak skončila v tachovském Útulku U Šmudliny, kam přišla už březí. Dnes už má nový domov. Ten svůj teď vyhlíží i banda jejích štěňat, která v útulku odchovali.

Štěňata, tři fenky a pět pejsků, se narodila v útulku 7. listopadu. Jde o křížence, majitel ještě před svou smrtí nechal svou fenku nezodpovědně nakrýt psem ze sousedství. „O štěňata se teď staráme, je to náročné časově, fyzicky i finančně,“ řekla provozovatelka útulku Gabriela Jägerová.

Štěňata se mají čile k světu. V útulku jim teď hledají nové domovyŠtěňata se mají čile k světu. V útulku jim teď hledají nové domovy | Jana Ulrichová

Otec neznámý

Jsou jako pytel blech, přitom co štěně, to originál. Některá se podobají mamince Nele, vlkošedé ovčandě, některá zřejmě budou po otci, jehož podobu v útulku neznají. „Nyní je jim 9 týdnů a váží přes pět kilogramů. Zřejmě nebudou mít 40 kilogramů, jako jejich matka, ale budou minimálně středního vzrůstu,“ řekla Gabriela Jägerová.

Milá po matce

V útulku se snaží štěňata socializovat, učí je hygienickým návykům tak, aby mohla co nejdříve odejít do nových domovů. „Mají skvělé charakterové předpoklady po své mamince, která je opravdu úžasná, lehce vycvičitelná, a má milou, vřelou povahu,“ dodala s tím, že všechny štěňátka už jsou k adopci.

Štěňata se mají čile k světu. V útulku jim teď hledají nové domovyŠtěňata se mají čile k světu. V útulku jim teď hledají nové domovy | Jana Ulrichová

Jen jako parťáci

„Hledáme pro ně rodinu, kde budu v teple, ne do kotce nebo pouze na zahradu, musí mít přístup do domu. Chceme, aby byli členy rodiny. Od narození jsou zvyklí na kontakt s lidmi, na mazlení. Uvítali bychom, kdyby měl v nové rodině i nějakého psího kamaráda,“ vysvětlila Gabriela Jägerová. Dodala, že zájemci o ně mohou útulek kontaktovat buď písemně na e-mail gabrielka333@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 724 583 768.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kocdivoka ( 27. ledna 2020 07:01 )

No odkdy feny rodí? Nelinka (fena) porodila !
No a Nelinka moje sousedka , vrhla 2,5kg 50 cm malou holčičku. 😈😈😈😈

starypes ( 25. ledna 2020 07:55 )

A kde visí tvoje koule?

tomik007 ( 24. ledna 2020 13:03 )

Uz sem se lekl ze na Bertramce...

jardavozembouchak ( 24. ledna 2020 12:28 )

Píšou MAJITEL ne majitelka, a určitě věděl že to má za pár. Tak nechápu proč ji nechal ještě nakryt. Utratit tebe, zbytečný tvoře.

jardavozembouchak ( 24. ledna 2020 12:24 )

Majitel byl fe.bil. Pokud nechci chov tak nechat vykastrovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud