Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Tlačenice u vyšetření znamének, zraku a plic: Brňané vzali Blesk Ordinaci útokem!

Autor: Zdeněk Matyáš - 
30. září 2021
05:00

Dvanáct bílých stanů s lékaři v obležení stovek Brňanů. Tak to vypadalo ve středu na náměstí Svobody, kde Blesk spojil síly s Fakultní nemocnicí u svaté Anny a představil další díl projektu BLESK Ordinace. 

Střed moravské metropole se změnil v obří lékařskou vyšetřovnu. Zájemci si mohli nechat zkontrolovat tlak, cukr, podezřelá mateřská znaménka, vyšetřit oči nebo zjistit, v jakém stavu jsou jejich žíly. Fronty se tvořily už hodinu před začátkem akce. „Člověk už je v letech, musí myslet na své zdraví,“ pochvalovala si zdravotní »nabídku« Anna Slámová z Újezda u Brna.

S kartou pacienta navštívil stan, kde zdravotníci měřili tlak, i Ladislav Pílník (61). „Tlak mám 128/80, prý jsem ok. Paráda je, že všechno člověk najde na jednom místě,“ usmíval se. Spokojenost neskrýval ani ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. „Prevence je nesmírně důležitá, zvláště když řada lidí kvůli koronaviru návštěvu lékaře odkládala. Jsem rád, že jsme spojili síly a můžeme se BLESK Ordinace účastnit,“ svěřil se Vajdák.

Osobnosti na pódiu

Akci uváděla herečka a moderátorka Eva Decastelo, pevné zdraví popřáli Brňanům šéfredaktor Blesku Radek Lain, ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák, primátorka Brna Markéta Vaňková či náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V průběhu odpoledne zpříjemnil hudební stránku akce svým vystoupením písničkář Miroslav Paleček.

Video  Tlačenice u vyšetření znamének, zraku a plic: Brňané vzali Blesk Ordinaci útokem!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

12 zastávek

Brňané i zájemci z okolí si mohli na náměstí Svobody nechat vyšetřit mj. mateřská znaménka, žíly, plíce, pro ženy bylo určeno mamocentrum. Nechyběl stan, kde se měřil tlak, či poradna odvykání kouření. Velká fronta se táhla i k místu, kde se kontrolovala hladina cukru v lidském organismu.

Kam se ještě chystáme?

 Ostrava

Středa 6. 10.

Masarykovo náměstí

Lékaři: Fakultní nemocnice Ostrava

Praha

Středa 13. 10.

Karlovo náměstí

Lékaři: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Ředitel FNUSA Vlastimil Vajdák k projektu BLESK Ordinace

Video  Ředitel FNUSA Vlastimil Vajdák k projektu BLESK Ordinace  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

peggysue ( 30. září 2021 12:04 )

Bohužel lidi k lékaři - pokud jim není špatně - neradi chodí, považují to za ztrátu času, jsou pohodlní. Radši budou stát dvouhodinovou frontu než aby počkali chvilku v čekárně. Pokud chceme mít národ zdravý, měly by se aspoň takovéto akce konat častěji. Blesku dík, že jsi alespoň toto zorganizoval!

verka1 ( 30. září 2021 11:16 )

Kaufland tam bývá pořád fronta a důchodci se rvou o mléko 😁

verka1 ( 30. září 2021 11:14 )

Chodí k lékaři, k praktickému lékaři a záleží na lékaři zda pacienta pošle na vyšetření na oční, ulorologii, neurologii... lékař vás odsekne a běž domů. V bolestech přijdete znovu k lékaři a už většinou bývá pozdě rakovina, zelený zákal...

marvel ( 30. září 2021 10:30 )

Nemají čas chodit k lékaři, protože furt v TV čumí na své hvězdy Zemana a Babiše, nebo se rvou o slevy v Kaufiči.

smradlavamakrela ( 30. září 2021 09:46 )

To jsou všichni takový lemplové a nechodí k lékaři a radši se tlačí ve frontě někde na náměstí,? Nechápu takové ovce.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud